درمان شقاق یا فیشر

پشتیبانی تلگرام
متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

تکنیک استفاده در لیزر در جراحی شقاق (فیشر) در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه ، با استفاده از تکنیک لیزر دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری در همان جلسه اول با لیزر درمان انجام شود ، در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی در محدوده مقعد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

تکنیک قدیمی جراحی سنتی در عمل شقاق (فیشر) ، در جراحی سنتی فرد در بیمارستان بستری میشد و با بی هوشی کامل عمل جراحی انجام می گرفت و حداقل یک الی دو روز بعد از عمل در بیمارستان بستری می شدند ، در جراحی سنتی شقاق (فیشر) ، بافت و پوست به صورت کامل برداشته می شود و فرد بعد از عمل حدود بیست روز در خانه باید استراحت کند ، از جمله عوارض جراحی سنتی درصد برگشت بالای این بیماری است ، یعنی فرد بعد از عمل ممکن بود بعد از یک یا دو سال دوباره دچار بیماری شقاق (فیشر) شود.

مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.


مژده به افرادی که از درد شقاق (فیشر) رنج می برند

ما به کمک فن آوری های نوین جهانی و تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما آمده ایم

پشتیبانی قدرتمند قبل عمل تا بعد از عمل و بهبود کامل مراجعه کنندگان گرامی ، تا بهبودی کامل مشاوران و متخصصان مجموعه کنار شما هستند

مشاوره رایگان برای کسانی که از بیماری نشیمنگاهی رنج می برند

شما می توانید همین الان تماس گرفته تا در مورد بیماری خود مشاوره دریافت نمایید تا بهترین تصمیم را برای بیماری خود بگیرید

پشتیبانی 24 ساعته بعد از عمل ، مراجعه کنندگان گرامی بعد از لیزر می توانند 24 ساعت شبانه روز مشاوره رایگان دریافت کنند

شقاق چیست و چرا به این بیماری دچار می شویم ؟

شقاق یا فیشر (که بعضا پارگی مقعد یا شکاف مقعدی هم به آن گفته می شود) یک بیماری خوش خیم است که معمولاً درمان آن آسان و به طور کامل بهبود می یابد. به طور کلی پارگی مقعد جز بیماری های دردناک محسوب می شود . دلیل آن این است که شخص بیمار در هنگام مدفوع کردن سختی و درد زیادی را محتمل می گردد و تا زمانی که کاملا به بهبودی نرسیده است این وضع ادامه دارد . همچنین خطر مزمن شدن شکاف مقعدی وجود دارد. ما تحقیق کردیم که بیماری شقاق چیست و به چه دلیلی افراد به این بیماری خوش خیم دچار می شوند .اگر مدتی است در ناحیه مقعد خود احساس سوزش یا درد دارید به احتمال زیادی شما هم به این بیماری دچار شده اید که اصلا جای نگرانی نیست .

شما هم به این بیماری مقعدی دچار شده اید ؟

به بیان ساده بیماری شقاق یک شکاف ساده و کوچک در قسمت مقعهد شماست که در دراز مدت و به طور ناگهانی اتفاق می افتد.این شکاف به وجود آمده تقریبا در مرحله اول باریک بوده و حدود یک تا سه سانتی متر طول دارد و کنارهای آن زخم های کوچکی هستند که با کمی دقت و از نزدیک می توان آنها را دید. این بیماری معمولاً خود به خود یا با روش های جراحی و بعضا خانگی می توان آن را به طور کامل معلالجه نمود.

درمان فیشر با تزریق بوتاکس

بوتاکس درون عضله ی اسفنکتر به منظور رها سازی اسفنکتر و التیام درد، تزریق می شود. تزریق سرپایی است. احتمال بازگشت بیماری در این روش 40 درصد است. پس از بازگشت بیماری دوباره تزریق انجام می شود.

درمان شقاق با تزریق بوتاکس

درمان دارویی فیشر

استعمال پماد زینک و وازلین، سوزش بیماری را کم می کند.
داروهای نرم کننده مدفوع، پماد لیدوکائین، نیتروگلیسیرین برای درمان فیشر مفید است.
پسیلیوم و سلولز با دارا بودن فیبر زیاد، مدفوع را نرم می کنند. قبل از استفاده از این روش با پزشک مشورت کنید.

درمان شقاق با لیزر

شقاق مقعدی با لیزر بدون بیهوشی، با بی حسی موضعی قابل درمان است. این درمان بدون خونریزی و سرپایی انجام می شود. انجام این درمان بدون درد و احتیاج به پانسمان و بستری شدن است. بیمار پس از جراحی با لیزر راحت دفع مدفوع می کند. در این روش پس از شل کردن عضله مقعد با لیزر، زخم شقاق برداشته می شود. این جراحی می بایست توسط جراح متخصص انجام شود. در صورت عدم مهارت و تخصص پزشک، بیمار دچار بی اختیاری مدفوع و باد شکم می شود.


پیشگیری از ابتلا به فیشر

شکاف مقعدی به عنوان یک مشکل در بزرگسالان همیشه مورد توجه پزشکان بوده است. بیان راهکارهای پیشگیری می تواند به افراد کمک کند تا از بروز این عارضه ها در امان بمانند. خونریزی، ایجاد خارش و التهاب از نشانه های بسیار عادی در بیماران مبتلا به شقاق می باشد. استفاده از انواع کرم های بی حس کننده و پمادهای موضعی در درمان شقاق و کیست مویی و پیشگیری از عود آن ها نقش بسزایی دارد. شکاف های مقعدی در صورتی که بیمار بتواند روند پیشگیری را اجرا کرده و به موضوع درمان اهمیت دهد به سرعت از بین خواهند رفت. اگر بیماران به شقاق مزمن مبتلا شوند باید توجه کنند که راهکارهای ساده می تواند برای بهبود وضعیت ناحیه مقعد بسیار مفید واقع شود. در واقع باید به جریان خون بهتر در ناحیه مقعد کمک کرد تا اکسیژن رسانی خوب و کافی در منطقه وجود داشته باشد و درمان با روال سریع تری اتفاق بیفتد. درمان شقاق و درمان کیست مویی و سایر بیماری های مربوط به ناحیه آنورکتال کار سختی نیست و تنها نیازمند توجه بیماران برای پیشگیری و جلوگیری از بدتر شدن وضعیت آن ها می باشد.

پس جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری فیشر :

  • رعایت خوب نشستن و داشتن تحرک کافی روزانه 
  • زیاد ننشستن جهت رسیدن اکسیزن ناحیه مقعد 
  • استفاده از پماد یا برچسب های پزشکی 
  • انجام ورزش های صبحگاهی

 

خدمت رسانی بی نظیر

 درباره شقاق يا انال فیشر

شقاق مقعدی چیست؟

شقاق یا فیشر به ترک و پارگی بخش داخلی یا خارجی پوست گفته می شود. توجه داشته باشید، ترک با برش تفاوت دارد. اگر ترک خوردگی بافت پوست به موقع درمان نشود، ترک خوردگی به زخم های باز...

مطالعه مقاله

پیشگیری از تکرار فیشر مقعدی

تکرار بیماری فیشر (شقاق) مقعد بستگی به درمان و پیشگیری علت بیماری دارد. اگر علت بروز فیشر مقعدی مشخص شود، درمان و پیشگیری عود بیماری راحت است. فیشر مقعد اگر درمان نشود...

مطالعه مقاله

درمان شقاق با روشهای سنتی و گیاهی

درمان شقاق با استفاده از روش های سنتی بهتر از روش های جراحی است . چراکه هرچه درمان طبیعی تر باشد خطرات احتمالی آنه کمتر و همچنین کم هزینه تر است . البته این به این معنا نیست که روش درمان های دیگر پر از خطر است اما طبیعی و سنتی هرچیزی پیش مقدمه ای برای شروع درمان است . در ادامه روش های درمانی سنتی را توضیح خواهیم داد .

روش های درمان سنتی، بیماری شقاق عبارتند از:

ایا شما هم یکی از کسانی هستید به فیشر دچار شده اید ؟

کلینیک بیماری های نشیمنگاهی هیلینگ یکی از مجهزترین مراکزی است که بیماران مقعدی را به کمک لیزر بدون درد و خونریزی درمان می کند . شما می توانید با کادر پزشکی ما تماس گرفته و وقت مشاوره با پزشک متخصص کلینیک را دریافت کنید . 

 

مرکز درمان بیماری های کلروکتال

مرکز درمانی بیماری های کلورکتال

برای درمان بیماری باید به مرکز درمانی دارای تجربه بالا به همراه تخصصی مثال زدنی مراجعه کرد. کلینیک هیلینگ کلورکتال با دارا بودن کادری مجرب و بهره مندی از متخصصان برتر کشور، سعی دارد تا بتواند بیماری های ناحیه نشیمنگاه را با درمان هایی کم نظیر در سطح کشور درمان نماید. مهارت و تجربه کاری این پزشکان سبب شده است تا میزان رضایت بیماران از روند درمانی بسیار بالا باشد. همچنین یکی از مواردی که بیماران به آن توجه خاصی دارند عدم ایجاد هیچگونه عارضه جانبی پس از درمان کیست مویی و سایر موارد می باشد


راه های ارتباطی با مرکز بیماری های کلورکتال
 
 
درمان شقاق یا فیشر بدون بازگشت و درد و خونریزی چه روشی است؟
برای درمان فیشر مقعدی یا شقاق، پیشنهاد ما درمان توسط لیزر است که با بی حسی موضعی و بدون درد و خونریزی صورت میگیرد .
مزایای جراحی فیشر با لیزر نسبت به جراحی سنتی چیست؟
جراحی فیشر با لیزر در 20 دقیقه انجام میشود.بدون دوران نقاهت .برگشت و عود بیماری، با لیزر یک چهارم برگشت و عود عمل های سنتی است و درمان و بهبود در این روش تضمین شده است. در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.
جراحی شقاق با لیزر چه عوارضی دارد؟
بعد از انجام لیزر، محلی که توسط لیزر درمان شده، ممکن است ورم کرده و دچار سوزش شود اما کاملا طبیعی بوده و به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد.
هزینه لیزر حدودا چقدره؟
هزینه جراحی سرپایی در مرکز هیلینگ کلروکتال بستگی به حجم جراحی انجام شده، وسعت عفونت، چند مرحله ای شدن جراحی ، تعداد کانالها، گرید ها و پیچیدگی های تخصصی به نظر پزشک متخصص برمیگردد.
دوران نقاهت بعد از عمل شقاق با لیزر چقدر است؟
دوران نقاهت در جراحی بیماری شقاق یا فیشر با لیزر بعد از دو الی سه روز تمام میشود و زخمی که از فیشر بوجود آمده سریع بسته شده و بهبود میابد.
برای بیماران خانم چه اقداماتی صورت گرفته است؟
خانم دکتر سیما حلمی ارجمند, عضو هیئت علمی دانشگاه، پزشک متخصص جراحی عمومی با 23 سال سابقه کاری در خدمت بیماران و مراجعه کنندگان خانم هستند.
ساعت کاری کلینیک چند است؟
ساعت کاری کلینیک همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ - جمعه ها از ۱۵ تا ۱۸
احتمال بازگشت و عود بیماری شقاق بعد از عمل چقدر است؟
خوشبختانه اگر جراحی شقاق یا فیشر به درستی انجام شود به هیچ عنوان برگشت و عود ندارد. فیشر زمانی به وجود می آید که اسفنگتر(ماهیچه مقعد) قوی شده و با فشار زیاد مانع از بهبود ترک و زخم مقعد میشود، جراح با قطع ۳۰ درصد آن ماهیچه باعث میشود فشار بر مقعد کم شده و زخم بهبود یابد.
آیا قبل از عمل نیاز به آزمایش خاصی است؟
قبل ازعمل احتیاج به کار خاصی نیست .
آیا معاینه و عمل در یک روز انجام میشود؟
بله معاینه و عمل در یک روز انجام میشود. اگر دکتر تشخیص دهد که فرد بیمار احتیاج به عمل دارد همان روز به صورت سرپایی در عرض 15-20 دقیقه جراحی انجام میشود.
آیا بیماری شقاق ارثی می باشد؟
بیماری فیشر یا شقاق موروثی نیست چون بر اثر تنگی مقعد به وجود می آید و با یک جراحی ساده قابل حل میباشد.
چقدر احتمال دارد که بیمار بعد از عمل به بی‌اختیاری مدفوع مبتلا بشود؟
در جراحی شقاق یا فیشر باید 30 درصد اسلاگتر زده شود. اگر این عمل به صورت ناشیانه انجام شود و میزان برش بیشتر از این مقدار باشد، بی اختیاری گاز و مدفوع به بیمار دست میدهد. اما سابق همچنین مواردی در کلینیک هیلینگ مشاهده نشده است.
 

گالری تصاویر کلینیک

[robo-gallery id=1462]
Call Now Button