چگونه با دارو و پماد بواسیر را درمان کنیم ؟

پشتیبانی تلگرام
بواسیر در کودکان درمان بیماری بواسیر خردسالان
بواسیر در کودکان | درمان بیماری بواسیر خردسالان
سپتامبر 24, 2020
شقاق چیست ؟ چگونه شقاق را درمان کنیم ؟
درمان شقاق یا فیشر چگونه است ؟ |جراحی شقاق
سپتامبر 29, 2020
Show all
درمان بواسیر با استفاده از دارو

درمان بواسیر با استفاده از دارو

روش های درمان بواسیر با استفاده از دارو

بیماری بواسیر یکی از بیماری هایی می باشد که همراه با درد شدید، خونریزی، خارش و علائم دیگر افراد را آزار می دهد. شما زمانی که دچار این بیماری شوید باید با استفاده از روش های متنوع آن را سریعا درمان کنید. یکی از بهترین روش های درمان بیماری بواسیر استفاده کرده از داروهای شیمیایی می باشد.

چگونه می شود تنها با دارو و پماد بواسیر بهبود پیدا کند ؟

در واقع باید بدانید روش های خانگی زیادی برای درمان وجود دارد، ولی بسیاری از شاید ترجیح بدهند برای درمان بواسیر از دارو استفاده کنند. شما زمانی که به درمان این بیماری بی توجهی نشان دهید امکان دارد با مشکلات زیادی مواجه شوید. برای درمان ابتدایی این بیماری استفاده از برخی پمادها جایز است و شما می توانید از آنها به روش اصولی استفاده کنید. در مورد استفاده از آنها پزشک به شما نحوه آن را اعلام می کند.

اما ما در اینجا برخی از بهترین پماد یا داروهایی که برای درمان بیماری بواسیر با دارو مورد استفاده قرار می گیرد را معرفی می کنیم. از این طریق شما با این پمادها آشنایی بیشتری به دست می آورید و می توانید در مورد مزیت های آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. برخی از مهمترین این پمادها و داروی های درمان عبارت می باشد از :

درمان بواسیر با استفاده از دارو

از چه داروهایی استفاده کنیم ؟

  1. پماد و لوسیون پراموکسین

پراموکسین یکی از داروها و پمادهای بی حس کننده می باشد که با استفاده از آن درد، سوزش و خارش ناشی از بیماری بواسیر درمان می شود. بسیاری از افراد برای درمان بواسیر خود این پماد را مورد استفاده قرار می دهند و در واقع باید بدانید که تاثیر آن هم بسیار زیاد می باشد. همچنین استفاده از آن برای رفع بسیاری از مشکلات پوستی، آفتاب سوختگی، سم، اگزما، رفع نیش حشرات و … هم جایز است. یکی از نکات بسیار مهمی که زمان استفاده از این پماد باید به آن دقت داشته باشید این است که برای درمان بیماری بواسیر کودکان زیر دو سال به هیچ عنوان از آن نمی توانید استفاده کنید. اگر می خواهید از این پماد برای کودکان زیر ۱۲ سال استفاده کنید تا بواسیر آنها را درمان نمایید بهتر است با پزشک در این مورد مشورت نمایید.

اگر بدون اجازه پزشک این پماد را برای درمان بیماری بواسیر مورد استفاده قرار دهید امکان دارد بدن دچار عوارضی شود. نازک شدن پوست، تاول زدن روی پوست، خشکی پوست و خارش از جمله مهمترین و اصلی ترین عوارض این پماد به شمار می رود. شما در صورتی که چنین عوارضی را مشاهده کردید باید سریعا دارو را قطع نموده و دیگر از آن استفاده نکنید. همچنین می توانید در مورد ادامه استفاده از آن با پزشک مشورت کنید تا به شما داروی دیگری را پیشنهاد و یا اینکه برای درمان این مشکل راه حلی را بیان کند.

  1. پماد ام جی

از دیگر داروهای طبیعی که برای درمان بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد این پماد می باشد. یکی از ویژگی های اصلی آن این است که از گیاه تشکیل شده است و در واقع باید بدانید پایه اصلی آن از گیاهی است که برای درمان بیماری بواسیر مزیت های زیادی دارد. این پماد ضد قارچ، ضد باکتری، قابض و ضد التهاب می باشد، به همین دلیل علائم بواسیر را از بین می برد. بسیاری از علائم بیماری بواسیر مانند درد، خارش، سوزش و … با استفاده از این پماد به مرور زمان از بین می رود. از آنجایی که این پماد خاصیت قابضی دارد می تواند عروق بواسیر را هم نیز از بین ببرد.

پماد ام جی

پماد ام جی – برای بهبود بیماری بواسیر

استفاده از این پماد ام جی برای درمان بیماری بواسیر که درجه یک و دو می باشند جایز است. روی این پماد و گیاهی که درون آن وجود دارد تحقیقات زیادی انجام شده است. برخی از محققان به این نتیجه رسیده اند که این دارو دارای یون های منقبض کننده است و به همین دلیل می تواند به درمان بیماری بواسیر تا حد بسیار زیادی کمک کند. میزان مصرف این دارو در طول روز ۳ الی ۴ بار می باشد که بسته به نظر پزشک شما شاید این میزان تغییر پیدا کند.

  1. شیاف آنتی هموروئید

از دیگر داروهایی که برای درمان بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد شیاف آنتی هموروئید می باشد. این دارو خاصیت قابض، ضد درد، ضد التهاب، بی حس کنندگی و … دارد که می تواند به علائم بیماری بواسیر خاتمه دهد. البته که باید بدانید اگر شما به بیماری های دیگری در مقعد خود دچار شده باشید می توانید از این شیاف استفاده کنید تا درمان شوید. این دارو را به نام فنیل افرین نیز می شناسند که با استفاده از آن عروق متورم باریک می شود و علائم بواسیر هم تا حد زیادی درمان می گردد.

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد مصرف این شیاف اهمیت دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که تا هفت روز فقط می توانید از آن استفاده کنید. بعد از اینکه این دوره درمانی تمام شود دیگر نباید از آن مصرف کنید و به پزشک خود هم این مسئله را اطلاع دهید. از جمله عوارضی که با مصرف این دارو شاید بدن شما با آن مواجه شود، افزایش ضربان قلب، سردرد، عصبی شدن و … می باشد. بنابراین بهتر است به این عوامل مهم دقت زیادی داشته باشید.

  1. داروی هیدروکورتیزون

یکی از دیگر داروهایی که برای درمان بواسیر از آن استفاده زیادی می شود داروی هیدروکورتیزون می باشد. این دارو یک نوع ضد التهاب استروئیدی می باشد که سیستم ایمنی بدن را تا حد بسیار زیادی سرکوب می کند. شما می توانید این دارو را به صورت موضعی، تزریقی و خوراکی مورد استفاده قرار دهید. در مورد این مسئله که کدام یک از اشکال آن را مورد استفاده قرار دهید پزشک بهتر می تواند تصمیم بگیرد. پزشک با معاینه بیماری بواسیر شما یکی از بهترین نمونه های دارو را که زودتر بهبودی خود را به دست آورید معرفی می کند. اگر شما به بیماری فشار خون، صرع، تیروئید، مشکلات قلبی و … مبتلا هستید باید با پزشک در مورد استفاده از این دارو مشورت کنید.

مصرف این داروی بواسیر را باید تا انتها و به صورت منظم انجاام دهید تا بیماری شما درمان شود. پیش از اینکه این دارو را مورد استفاده قرار دهید باید دست ها و مقعد خود را به خوبی شستشو دهید و خشک کنید. از اینکه دستان خود را به بینی و چشم خود بزنید شدیدا پرهیز نمایید. اینکه شما چه مقداری از این دارو را زمان طول درمان خود استفاده کنید بسته به نوع بیماری تان دارد. در مورد این مسئله پزشک بهتر می تواند به شما مشورت های لازم را ارائه دهد.

  1. پماد لیدوکایین

از دیگر پمادهایی که برای درمان بواسیر از آن استفاده می شود پماد لیدوکایین است. این پماد را شما می توانید به عنوان یکی از بی حس کننده های موضعی مورد استفاده قرار دهید و با استفاده از آن کانال کلسیم را مسدود سازید. از این طریق راه انتقال پیام های عصبی را پیش از اینکه به دستگاه عصبی برسند می بندید. در نتیجه با استفاده از این دارو بیمار هرگز درد را احساس نمی کند.

پماد لیدوکایین- برای بهبود بیماری بواسیر

پماد لیدوکایین- برای بهبود بیماری بواسیر

به علاوه ضد التهاب بودن این دارو می توانید به درمان عروقی بواسیر هم کمک بسیار زیادی کند. در صورتی که شما باردار هستید و یا حساسیت موضعی دارید به هیچ عنوان نباید از این دارو استفاده کنید.

  1. پماد ایپروئید

از دیگر پمادهایی که برای درمان بیماری بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد پماد ایپروئید است. این پماد را شما تنها ۷ روز می توانید استفاده کنید و بیشتر از آن خطرات زیادی را امکان دارد برای شما رقم بزند. شما با استفاده از این دوره مشاهده خواهید کرد که کم کم بیماری بواسیر شما درمان می شود. این پماد اثرات ضد التهاب دارد و بی حس کننده هم می باشد. بنابراین هم می تواند علائم بیماری را از بین ببرد و هم با استفاده از آن شما می توانید درد و خارش خود را به طور کلی فراموش کنید. تنها باید در دوره مصرف آن دقت زیادی داشته باشید و زیاده روی نکنید.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

 

گر شما هم از بیماری بواسیر رنج می برید ، اکنون وقت آن است که برای درمان اقدام کنید. هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button