7 پماد برای زگیل تناسلی که برای شما مفید خواهند بود

پمادهای زگیل تناسلی

پماد برای زگیل تناسلی و استعمال آن به صورت مداوم ممکن است در جهت بهبودی عارضه به شما کمک کند. در ابتدا باید بدانید زگیل‌ تناسلی زائده و برجستگی‌ های گوشتی شکلی هستند که در ناحیه تناسلی و اطراف مقعد ظاهر می‌شوند. این زائده‌ها گاهی تکی و گاهی خوشه‌ ای هستند یعنی چندین زگیل در یک ناحیه کنار هم قرار دارند. علت اصلی این عارضه ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی است. این ویروس در بیشتر موارد از طریق روابط جنسی پر خطر و محافظت نشده به فرد دیگری منتقل می‌شود. بهتر است بدانید استفاده از روش خانگی،گیاهی، دارو درمانی و… برای درمان زائده های تناسلی آن ها را به صورت سطحی از بین می‌برد. این نوع درمان ها به شما جهت تسکین عارضه کمک می‌کند و باعث درمان و نابودی زگیل ها نمی‌شود. تنها روش قطعی که زائده ها را از ریشه می‌سوزاند، لیزر زگیل تناسلی است. به طور کلی این پمادها میتواند به کاهش علائم و نشانه های زگیل کمک کند ولی نمیتواند به طور کامل در درمان و نابودی آن ها نقش داشته باشد. اگر به این ویروس مبتلا شدید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کرده و بهترین روش را انتخاب کنید.

معرفی انواع پماد برای زگیل تناسلی

  • پماد پودوفیلوکس
  • پماد پودوفیلین
  • پماد فلوروراسیل
  • پماد آلدرا
  • پماد سینکاتچینز یا ورجین
  • محلول اسید سالیسیلیک
  • محلول اسید تری کلرواستیک

انواع پماد برای درمان زگیل تناسلی که در بالا به آنها اشاره شد به شرح زیر هستند.

پماد پودوفیلوکس

بروز عوارضی مانند التهاب پس از مصرف این پماد اجتناب ناپذیر است. می توان با خشک نمودن پوست قبل از مصرف پماد این عوارض را به حداقل کاهش داد. محلول پودوفیلوکس باید توسط پنبه بر روی موضع اعمال شود و ژل آن توسط انگشتان بر روی پوست استعمال می شود. از مصرف این دارو بر روی ضایعات پوستی واژنی، مجرای ادراری، زگیل مقعدی خودداری نمایید.

پماد پودوفیلین

محلول پودوفیلین یکی از انواع داروها و پماد جهت درمان زگیل تناسلی است. از مصرف این محلول بر روی نواحی حساس و مخاطی بدن مانند واژن و مقعد اجتناب نمایید. مصرف این دارو در نواحی نزدیک به ستون فقرات می‌تواند موجب تغییرات پلاکت شود. قبل از استفاده از هر کدام از این پماد ها با پزشک خود مشورت کنید و با نظر او شروع به استفاده کنید.

پماد فلوروراسیل

این پماد جهت درمان زگیل تناسلی یکی از قدیمی ترین دارو ها است و استفاده از آن عوارض مختلفی را به دنبال خواهد داشت. ممکن است نتایج خوبی را به خصوص برای افرادی با مقاومتی بدنی بالا به همراه خواهد داشت و تزریق آن تنها باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

پماد آلدرا

آلدرا یکی از مهمترین پماد جهت درمان زگیل تناسلی است. عملکرد این پماد به گونه ای است که با افزایش قدرت دستگاه ایمنی بدن به درمان بیماری کمک می نماید. جهت درمان شب ها یک لایه نازک از این پماد را بر روی موضع استعمال نمایید. ۶ ال ۱۰ ساعت بعد موضع مورد نظر را با آب و صابون بشویید. در نظر داشته باشید محتویات این پماد می تواند موجب تضعیف کاندوم و دیافراگم گردد، پس همزمان با مصرف این دارو از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

پماد سینکاتچینز یا ورجین

این پماد جهت درمان زگیل های مقعد در داخل، خارج و یا اطراف آن است. این پماد جهت درمان زگیل تناسلی داروی موثری بوده و عوارض جانبی چندانی را نیز به دنبال ندارد.

محلول اسید سالیسیلیک

این دارو موجب حل شدن زگیل های تناسلی می‌شود. بهتر است برای استفاده از این محلول از قبل ناحیه مورد نظر را با آب و صابون شسته و خشک کنید. می‌توانید این محلول را با استفاده از پنبه بر روی موضع بمالید و دو مرتبه در روز انجام دهید. از تماس این محلول با نواحی واژن، مقعد و نواحی مخاطی بدن بپرهیزید. همینطور مصرف این دارو برای زنان باردار، شیرده، بیماران قلبی و دیابتی ممنوع است.

محلول اسید تری کلرواستیک

این محلول اغلب در درمان ضایعات کوچک و مرطوب روی پوست کاربرد دارد. یکی از ویژگی های این محلول قابل استفاده بودن آن برای درمان ضایعات واژنی یا مقعدی است. بهتر است قبل از انجام هر اقدامی و هر پماد جهت درمان زگیل تناسلی با پزشک مشورت داشته باشید. پیشنهاد ما به شما جهت درمان و نابودی کامل لیزر زگیل تناسلی است. درمان زگیل تناسلی به روش لیزر در مقایسه با سایر روش های درمان همراه با مزیت های زیادی است.

مرکز تخصصی درمان بیماریهای کولورکتال

کلینیک تخصصی هیلینگ کولورکتال ( Healing Colorectal ) مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر است.

درمان بیماریهای زیر از جمله تخصصهای درمانی این مرکز می باشند:

کادر درمانی و مشاورین ما بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. شما کاربران گرامی می توانید از طریق شماره های داخل سایت یا از صفحه تماس با ما به صورت 24 ساعته و کاملا رایگان با این مرکز در ارتباط باشید. در این مقاله 7 پماد برای زگیل تناسلی به شما معرفی کردیم که میتوانند به روند درمان بیماری شما کمک کنند… . از همراهی شما متشکریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.