هموروئید ترومبوزه چیست؟

هموروئید ترومبوزه

بسیاری از ما تا به امروز حداقل یکبار نام بواسیر یا همان هموروئید را شنیده ایم و می دانیم که در این روزها، در بین مردم بسیار باب شده است. این مشکل از رژیم غذایی نادرست و فعالیت بسیار کم در طول روز نشات می گیرد که متاسفانه کسی اهمیتی به این دو مورد نمی دهد. ما در این مقاله می خواهیم هموروئید ترومبوزه را به طور کامل بررسی کنیم و ببینیم که چه تفاوتی با نوع عادی دارد و آیا روش های درمان قبلی برای این مورد کارساز هستند یا خیر؟ پس ما را همراهی کنید! به طور کلی خود بیماری بواسیر عبارت است از التهاب و تورم رگ های اطراف ناحیه مقعدی که به دلیل فشار بیش از اندازه رخ خواهد داد. در نظر داشته باشید که این مشکل در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد و به همین خاطر کمتر کسی جدی می گیرد.به مرور زمان که مقدار تورم و خونریزی افزایش پیدا می کند افراد به دنبال روش های درمان خانگی می روند که دیگر دیر است و حتما می بایست لیزر یا جراحی سنتی انجام دهند. البته این تمام ماجرا نیست و بواسیر خود به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که منظور ما از هموروئید ترومبوزه همان خارجی است که درصد بیشتری از افراد به آن مبتلا می شوند.

معرفی هموروئید ترومبوزه

نام این بیماری با کلمه ترومبوز که به معنی لخته شدن خون است گره خورده است. این نوع زمانی ایجاد می شود که خون و بافت های مرده در زیر ناحیه متورم جمع شده و حالت ورم به وجود می آید. این رگ های متورم اغلب در هنگام دفع یا انجام فعالیت سنگین دچار افتادگی می شوند که به این مورد ترومبوزه می گویند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ترومبوزه به مرور زمان دردش بیشتر شده و به جایی می رسد که می‌بایست سریعا درمان شود.

نشانه های اصلی بواسیر ترومبوزه

نشانه های این بیماری تقریبا تفاوتی با بواسیر عادی ندارد و فرد به راحتی می تواند متوجه آن شود. ظاین علامت ها به شرح زیر هستند :

  • داشتن خارش بیش از اندازه در ناحیه بواسیری
  • ایجاد تورم و توده های به نسبت زیاد در ناحیه مقعدی
  • داشتن خونریزی در هنگام دفع که به مرور زمان بیشتر می شود
  • به وجود آمدن لخته در منطقه بواسیری به همراه تغییر رنگ به قرمز و بنفش

چرا دچار هموروئید ترومبوزه می شویم؟

دلایل ابتلا به بواسیر نوع ترومبوزه زیاد است. یک سری از موارد را می توانیم جز علت های اصلی در نظر داشته باشیم. این علت ها شامل موارد زیر است :

  • کهولت سن
  • داشتن بیماری های گوارشی از جمله یبوست و اسهال
  • زور زدن در هنگام دفع که بیشتر در افراد کم سن دیده می شود
  • خوردن بیش از اندازه مواد غذایی بی کیفیت از جمله فست فود و کنسرو
  • باردار بودن که معمولا فشار درون شکمی و نواحی تحتانی بدن را افزایش می دهد
  • انجام فعالیت بسیار اندک در طول هفته که باعث تضعیف بافت های عضلانی و ایجاد فشار به ناحیه مقعدی می شود

بهترین راه حل های درمان هموروئید ترومبوزه

نکته این است که می توانید از روش های روتین برای این بیماری هم استفاده کنید و می توان گفت که هیچ تفاوتی ندارد. البته باید در نظر داشته باشید که روش های سنتی کارساز نیستند و تنها باعث وقت تلفی خواهند شد. به همین خاطر ما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا با یک متخصص صحبت داشته باشید و بعد از آن اقدام به لیزر یا جراحی سنتی کنید. البته جراحی سنتی برای این مورد پیشنهاد نمی شود چرا که مقدار خونریزی و درد بسیار زیاد خواهد بود. همینطور احتمال عفونت به دلیل استفاده از دست و تجهیزات فلزی قدیمی وجود دارد.

هموروئید ترومبوزه چیست؟

عنوان مقاله ای بود که باهم بررسی کردیم.

برای شما سلامتی همیشگی را آرزومندیم.

خدمات درمانی کلینیک هیلینگ کولورکتال

پشتیبانی 24 ساعته و کاملا رایگان

تماس 1 : 02188065942

تماس 2 : 02188216340

تماس بر خط : 09120997132

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.