درمان هموروئید با وازلین امکان دارد؟

وازلین چیست؟

ژل پترولیوم که اکثر افراد آن را با نام تجاری وازلین می‌شناسند. ماده‌ی غلیظ و مومی شکلی است و در حقیقت ترکیبی از پارافین، واکس میکرو کریستالی و مواد معدنی می‌باشد. ژل پترولیوم یک روغن معدنی است و یکی از پرکاربردترین و پر مصرف ترین محصولاتی است که مردم از آن برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌کنند.

درمان هموروئید با وازلین

درمان هموروئید با وازلین میتواند به شما به تسکین عارضه و درد ناشی از آن کمک کند ولی باید بدانید که با استفاده از این روش نباید امیدی به درمان قطعی داشته باشید. بسیاری از مردم در سراسر جهان از هموروئید رنج می برند و این یک بیماری شایع است. بواسیر رگ های خونی ملتهب در قسمت مقعد است که وجود آنها می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. علائم این بیماری می‌تواند ناراحت کننده و دردناک باشد و شامل خونریزی از مقعد ، خارش ، سوزش و التهاب است. مقعد بخش مهمی از بدن است که باید از آن مراقبت کنید و در صورت متوجه شدن عارضه ای فورا اقداماتی در جهت درمان انجام دهید. درمان هموروئید با وازلین ممکن است در هفته های اول کمی کمک ککنده باشد ولی توصیه ما به شما جهت درمان قطعی لیزر بواسیر است.

نحوه تاثیر وازلین روی هموروئید

بواسیر میتواند برای فرد مبتلا بسیار دردناک و اذیت کننده باشد و فرد به دنبال استفاده از روش هایی برای درمان عارضه و یا کاهش درد باشد. استفاده از وازلین نمیتواند به طور کامل و قطعی بیماری شما را از بین ببرد ولی میتواند به تسکین درد و کاهش شدت عوارض بیماری کمک کند. وازلین حاوی موادی است که به آبرسانی و روان سازی پوست کمک می‌کند. این ژل برای استفاده خارجی در هر قسمت از بدن شما از جمله مقعد مناسب است. می‌توانید بدون نگرانی از عوارض جانبی وازلین از آن استفاده کنید. وازلین می تواند خارش بیش از حد را درمان کند و از خشکی جلوگیری کند. می‌تواند به پوست بیرونی مقعد کمک کرده تا پوسته پوسته نشود و میتواند باعث شود تا ناحیه و بواسیر عفونی نشود. احتمال بروز عوارض جانبی از وازلین بسیار کم است و یک محصول ضد حساسیت است. استفاده از این پماد می‌تواند به کاهش سوزش و خارش کمک کند و درد ناشی را کاهش دهد همچنین از عود و شدید شدن آن جلوگیری کند. وازلین برای استفاده خارجی کاملا بی خطر است و حتی می‌تواند کمک کننده باشد. بهتر است از آن برای هموروئید داخلی استفاده نکنید زیرا ممکن است بر روی رگ‌های داخلی تأثیر منفی بگذارد. همانطور که ذکر شد چنین نگرانی‌هایی برای استفاده خارجی وجود ندارد. بسیاری از پزشکان هم گاهی استفاده از وازلین را برای بواسیر و التیام پوست و بافت اطراف مقعد توصیه می‌کنند. به طور کلی شیاف و پماد آنتی هموروئید رایج‌ترین داروهایی هستند که توسط پزشکان تجویز می‌شوند. طبق چیز هایی که گفته شد باز تاکید می‌شود که این روش درمان قطعی هموروئید نیست. باید بواسیر و سایر بیماری های نشیمنگاهی خود را توسط یک پزشک درمان کنید اما به طور کلی استفاده از آن برای کاهش درد و ناراحتی ضرری نخواهد داشت. دانستن درمان بواسیر با وازلین و اطلاع از تاثیر آن میتواند در مراحل اولیه جهت درمان بیماری به شما کمک کند.

نحوه استفاده از وازلین برای بواسیر

در ابتدا ناحیه مقعد و رکتوم خود را کامل تمیز کنید و آن را با یک حوله نرم خشک کنید. سپس کمی از وازلین را روی نوک انگشتان خود بگذارید و آن را برای مدتی روی نوک انگشتان خود بمالید تا پوست گرم شود. با ماساژ ملایم آن را روی ناحیه مقعد خود بمالید. وقتی روده های شما حرکت کرده و مدفوع از این ناحیه عبور می‌کند مدفوع به راحتی و بدون فشار بیرون می آید.

درمان هموروئید با وازلین

عنوان مقاله ای بود که باهم بررسی کردیم.

برای شما سلامتی همیشگی را آرزومندیم.

خدمات درمانی کلینیک هیلینگ کولورکتال

پشتیبانی 24 ساعته و کاملا رایگان

تماس 1 : 02188065942

تماس 2 : 02188216340

تماس بر خط : 09120997132

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.