هزینه عمل هموروئید

پشتیبانی تلگرام
عکس عمل بواسیر
عکس عمل بواسیر + ویدیو
مارس 22, 2021
پرولاپس رکتوم
درمان پرولاپس رکتوم
مارس 25, 2021

یک سری از بیماری ها هستند که برای برای درمان نیاز به عمل جراحی یا لیزر دارند که هموروئید هم از این قاعده مستثنی نیست.البته دقت داشته باشید که این حرف برای هموروئید شدید می باشد و بسیاری از کسانی که در طول زندگی خود دچار این بیماری می شوند,اصلا حضورش را هم حس نمی کنند و بعد از مدتی بیماری خود به خود از بین خواهد رفت.نکته جالب تر این است که بیش از ۴۵% مردم دنیا حداقل یکبار به بواسیر دچار می شوند و این نشان دهنده میزان شیوع و قدرت این بیماری است و خوشبختانه بواسیر به هیچ عنوان مرگ آور نیست.به هر حال ما در این مقاله می خواهیم هزینه عمل هموروئید و روش های درمان و پیشگیری از آن را مورد بررسی قرار دهیم,پس تا انتها همراه ما باشید.

هموروئید یا بواسیر چیست

هموروئید که ما ایرانی ها آن را با نام بواسیر هم می شنناسیم,یکی از همه گیر ترین بیماری های مقعدی به حساب می آید که دلیلش تورم وریدهای اطراف ناحیه مقعدی می باشد.کار اصلی این رگ ها کنترل دقع می باشد و اگر آسیب ببینند,ممکن است فرد دچار بی اختیاری مدفوع شود (آسیب به عضله اسفنکتر داخلی).به هر حال هموروئید می تواند در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات بیشتری از جمله آبسه مقعدی یا فیشر شود و به همین علت می بایست سریعا برای درمان اقدام کنید.به طور کلی بیماری هموروئید به نوع مختلفی داخلی و خارجی دسته بندی می شود که هر کدام از آنها ویژگی های خاص خودشان را دارند.

هموروئید داخلی

درمان بواسیر در خانه

به نوعی از هموروئید گفته می شود که در آن بافت های اضافه در اثر تورم رگ ها,در ناحیه داخلی مقعد ایجاد می شوند و این بیماری معمولا با خونریزی همراه خواهد بود.اما نکته این است که در آن قسمت,اعصاب درد بسیار کم هستند و به همین خاطر بیمار در ۹۰% مواقع هیچ دردی نخواهد داشت و به همین علت ممکن است متوجه حضور بیماری نشود (تا چند روز).به هر حال تشخیص بواسیر داخلی نیاز به معاینه پزشک دارد و نمی توان با یک نگاه ساده متوجه آن شد.همچنین ممکن است بواسیر داخلی را با فیشر اشتباه بگیرید,چرا که هر دو خونریزی دارند و به همین علت است که می گوییم حتما نزد پزشک بروید.هموروئید داخلی در ۴ نوع مختلف دیده می شود :

 1. هموروئید داخلی خفیف – نوع ۱ : این نوع هموروئید به هیچ عنوان افتادگی نخواهد داشت و تنها رگ های خونی اطراف دچار تورم می شوند و به همین دلیل می توان با مراقبت و روش های خانگی درمانش کرد.
 2. هموروئید داخلی نیمه خفیف – نوع ۲ : در نوع نیمه خفیف بافت دچار فرو افتادگی خواهد شد که کمی پایین تر از خط دندانه‌ ای پرولاپس خواهد آمد.البته بافت خود به خود به جای اولش باز خواهد گشت و نیازی به اندام دستی این کار نیست.
 3. هموروئید داخلی شدید – نوع ۳ : نوع شدید هموروئید را می بایست بعد از انجام فعالیت سنگین یا نشستن,با دست به درون بدن فشار دهید.برای درمان این نوع بواسیر می بایست از لیزر یا تیغ جراحی کمک بگیرید.
 4. هموروئید داخلی فوق شدید – نوع ۴ : نوع آخر هموروئی که بدترین حالت هم است,بواسیر فرو افتادگی ابدی خواهد داشت که با دست هم به جای اولش باز نخواهد گشت.سریعا برای لیزر اقدام کنید تا باعث بروز بیماری های دیگر نشود.

هموروئید خارجی

همانطور که از نام این بیماری مشخص است,در خارج از بدن ایجاد می شود و می توانید به راحتی آن را ببینید.به همین علت برای تشخیص کمتر نیاز به معاینه جسمی دارد (البته گاهی مواقع این کار نیاز است).هموروئید خارجی معمولا با درد همراه است و این درد در هنگام دفع,نشستن یا انجام فعالیت های سنگین تا حد به نسبت زیادی افزایش پیدا می کند.البته ناگفته نماند که اگر درمان نشود,میزان دردی که تحمل می کنید بیشتر و بیشتر خواهد ش! تا جایی که دیگر قابل تحمل نیست.نکته دیگر اینکه هموروئید خارجی در اکثر مواقع بدون خونریزی می باشد و از این رو باعث کم خونی مزمن نخواهد شد.

هزینه درمان بواسیر

هموروئید ترومبوزه

خود معنی کلمه ترومبوز یعنی “لخته شدن خون.وقتی در زیر بافت اضافی حاصل از بواسیر,لخته و خون مایع جمع می شود به آن بوواسیر ترومبوزه گفته می شود که می تواند بسیار دردناک باشد و این درد معمولا چندین روز ادامه خواهد داشت.شدیدترین نوع بواسیر به حساب می آید و تنها روش درمانش در حال حاظر استفاده از لیزر بوده که در طول آن بیمار هیچگونه دردی احساس نمی کند.

چرا دچار هموروئید می شویم

بسیاری از بیماران در اولین برخورد با پزشک این سوال را می پرسند که چرا بواسیر گرفته ایم؟ نکته این است که هنوز جواب مشخصی برای این سوال وجود ندارد و دانشمدان در حال کار کردن بر روی این موضوع هستند.اما یک سری موارد هستند که خطر ابتلا به بواسیر را افزایش می دهند یا آن را تشدید می کنند.این موارد عبارتند از :

 • نشستن برای مدت های طولانی در یک مکان و بدون تکان خوردن می تواند فشار زیادی را به رگ های اطراف مقعد وارد کند و چه بسا اگر فرد اضافه وزن داشته باشد,این مشکل بیشتر هم خواهد شد (بهتر است بین هر ۱٫۵ نشستن حدود ۱۰ دقیقه راه بروید).
 • مصرف بیش از اندازه غذاهای آماده یا به اصطلاح فست فودها یکی از اصلی ترین دلایل تشدید بواسیر می باشد.همانطور که همیشه می گوییم,مواد اولیه به کار رفته در این غذاها از کیفیت پایینی برخوردار بوده و می توانند آسیب جدی به دستگاه گوارش بزنند.یکی از این آسیب ها,ابتلا به یبوست و اسهال می باشد.
 • داشتن یبوست یا اسهال برای مدت طولانی را نباید چشم پوشی کرد.وقتی فرد دچار یبوست می شود,مدفوع او بسیار سفت و گاهی مواقع بزرگ می شود که در هنگام دفع ممکن است باعث آسیب یا ایجاد خراش (فیشر) در بیمار شود.
 • مصرف کم آب و مایعات را نباید دست کم بگیرید.زمانی که به بدن شما آب کمی برسد,دستگاه دفع و گوارش نمی توانند به خوبی عمل کنند و به همین خاطر باعث بروز بیماری و مشکلات زیادی خواهند شد.
 • عدم مصرف فیبرهای گیاهی که همیشه به آن اشاره کردیم یکی از دلایل در حال پیشرفت بیماری بواسیر می باشد.این فیبرها می توانند نحوه عملکرد دستگاه گوارش را کنترل کنند و به همین دلیل درصد ابتلا به بیماری یبوست,اسهال و سایر موارد تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
 • بلند کردن اجسام سنگین را می توانیم مورد بعدی در نظر داشته باشیم که در قشر کارگر به وفور دیده می شود.
 • زنان باردار و افرادی که اضافه وزن دارند,معمولا فشار درون شکمی شان بسیار بالاست و همین مورد می تواند به مرور زمان باعث ایجاد فشار بر وریدهای مقعدی و در نتیجه ایجاد بواسیر شود.

[su_highlight background=”#d00952″ color=”#ffffff”]آیا می دانستید هزینه عمل هموروئید بیشتر از لیزر می باشد؟[/su_highlight]

هزینه لیزر بواسیر

روش های تشخیص هموروئید

دقت داشته باشید که برای تشخیص هر نوع بیماری روش های مختلفی وجود دارد و بواسیر را هم می توانید به راحتی تشخیص دهید (البته نوع خارجی یا بواسیر داخلی از نوع افتاده).البته این کار را می بایست پزشک متخصص انجام دهد و در همان لحظه هم هزینه عمل هموروئید را به شما خواهد گفت.گاهی مواقع بیماری پیشرفت زیادی داشته و بیمار درد دارد,به همین خاطر پزشک می بایست برای معاینه از داروی بی حسی استفاده کند,چرا که دردش قابل تحمل نیست و ممکن است باعث ایجاد خراش شود.

در مرحله بعدی (اگر تشخیص داده نشد) می بایست از روش آندوسکوپی کمک گرفت که در آن یک میله بسیار باریک به همراه دوربین به داخل مقعد بیمار فرستاده می شود تا عکس و فیلم های مختلف بگیرد.این کار می تواند باعث تشخیص بیماری های دیگر هم شود.گاهی مواقع ممکن است فرد هر دو نوع بواسیر را با هم بگیرد که نحوه درمان این مورد کمی متفاوت خواهد بود.

روش های پیشگیری از بروز هموروئید

اگر موارد بالا را به خوبی خوانده باشید,متوجه خواهید شد که برای پیشگیری از ابتلا به همورئید کار سختی نخواهید داشت و تنها می بایست سبک زندگی و غذا خوردنتان را بهبود ببخشید.اصلی ترین پیپشنهاد ما به شما مصرف به اندازه سبزیجات و میوه و از آن طرف هم کاهش فست فود می باشد که اگر هر دو کار را انجام دهید,تا ۷۰% از بیماری جلوگیری کرده اید.اما سایر موارد پیشگیری :

 1. به هیچ عنوان وسایل سنگین را تنها بلند نکنید.
 2. حداقل روزانه ۷ لیوان اب مصرف کنید تا دستگاه گوارش بتواند به خوبی کار کند (دقت داشته باشید که هیچ مایعی جای آب را نخواهد گرفت).
 3. سعی کنید در روز ۳۰ دقیقه ورزش سبک داشته باشید که هم برای سلامتی جسمانی تان مفید باشد و هم باعث بهبود گردش خون در بدن شود.
 4. اگر دچار یبوست یا اسهال شده اید,سریعا با کمک روش های خانگی یا داروهای مختلف اقدام به درمان کنید.
 5. بعد از خوردن غذا به هیچ عنوان فعالیت شدید نداشته باشید.فعالیت سنگین در هنگام هضم غذا می تواند مشکلات جدی برای روده به وجود بیاورد که در ادامه بیماری های مقعدی پدیدار می شوند.

هزینه عمل هموروئید چقدر است؟

بسیاری از شما می خواهید از هزینه عمل هموروئید و لیزر با باخبر شوید.دقت داشته باشید که عمل با تیغ جراحی از لیزر متفاوت بوده و این دو کاملا با یکدیگر فرق دارند.اما به طور کلی هزینه لیزر هموروئید از ۲ میلیون تومانن شروع خواهد شد و ممکن است به دلیل آزمایشات یا مواد مختلف افزایش پیدا کند.البته لیزر نسبت ب جراحی سنتی یک سری مزیت ها دارد که عبارتند از :

 • در لیزر بیمار به هیچ عنوان درد نخواهد داشت و به همین دلیل برای تمام افراد قابل استفاده می باشد.
 • این کار با بی حسی موضعی انجام خواهد شد و افرادی که حساسیت دارند هم می توانند لیزر کننند.
 • کل عمل لیزر حدود ۲۰ دقیقه طول خواهید کشید که سریع ترین زمان در بین روش های درمان می باشد.
 • جای زخم به جای مانده از لیزر بسیار کوچک تر از تیغ جراحی بوده و به همین دلیل سریعا جوش می خورد.
 • هزینه لیزر هموروئید نسبت به جراحی سنتی حدود ۱/۲ می باشد.
admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button