رابطه مقعدی و خطراتی که خواهد داشت

رابطه مقعدی چیست؟

در این مقاله به بررسی خطرات و عوارضی که انجام رابطه مقعدی برای شما به دنبال خواهد داشت پرداخته ایم. با ما همراه باشید… . سکس یا رابطه مقعدی یک نوع عمل جنسی است که توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد انجام می شود. این عمل آسیب های جبران ناپذیری به هر دو شریک جنسی وارد می کند و از نظر متخصصان بهداشت منع شده است.

عوارض رابطه مقعدی

انجام رابطه مقعدی به طور مکرر برای طرفین عوارض متعددی خواهد داشت که ممکن است برای فرد جبران ناپذیر باشد و آسیب های شدیدی ببیند.

از جمله عوارض و خطرات رابطه مقعدی عبارت اند از:‌

 • خونریزی
 • احساس درد
 • آسیب به مقعد
 • ابتلا به بواسیر یا هموروئید
 • انتقال ویروس و عفونت
 • بی اختیاری روده
 • زود انزالی و سرد مزاجی جنسی
 • شکستگی آلت تناسلی مردان
 • عوارض روحی رابطه مقعدی

خونریزی

مویرگ هایی ریز در ناحیه مقعد وجود دارد که آمیزش مقعدی خونریزی های کم و زیادی می گردد.

احساس درد

به دلیل وجود رشته های عصبی اطراف مقعد و بافت های آن این رابطه درد شدید مقعد را به همراه دارد.

آسیب به مقعد

گیرنده‌هایی حساس در مقعد وجود دارد که به محض ورود مدفوع انتهای رکتوم احساس دستشویی در فرد ایجاد می کند. این گیرنده ها تفاوت وجود گاز و مدفوع را می‌فهمد اما آمیزش مقعدی در دراز مدت سبب آسیب‌هایی به این گیرنده ها می شود.

ابتلا به بواسیر یا هموروئید

رابطه مقعدی موجب متورم شدن عروق می شود و همین مسئله می تواند خطر ابتلا به بواسیر یا همورویید را زیاد کند. همانطور که خطر ابتلا به بواسیر در رابطه مقعدی بالا می رود، در صورت ابتلا به این بیماری و داشتن رابطه جنسی باز هم به ملتهب شدن و تشدید این بیماری کمک می کند.

انتقال ویروس و عفونت

انتقال ویروس و بیماری های عفونی  طور که گفته شد در آمیزش مقعدی خونریزی وجود دارد و از این جهت احتمال انتقال ویروس ایدز و بیماری های عفونی بالا می رود. بنابراین استفاده از کاندوم در آمیزش جنسی مقعدی ضروری است.

بی اختیاری روده

انجام مکرر آمیزش مقعدی به عضلات حلقوی آسیب می رساند.عضلات حلقوی وظیفه بستن مقعد را بر عهده دارند.در موارد پیشرفته تر سبب آسیب به عضله اسفنکتر مقعد و بی اختیاری روده می گردد.

زود انزالی و سرد مزاجی جنسی

بسیاری با تکیه بر این نظریه که لذت نزدیکی از مقعد از رابطه واژنی بیشتر است این نوع نزدیکی را انتخاب می کنند. در صورتیکه رابطه مقعدی موجب زود انزالی و سرد مزاجی شریک جنسی می شود زیرا در این رابطه شریک جنسی شما به ارگاسم نخواهد رسید.

شکستگی آلت تناسلی مردان

شکستن آلت تناسلی به‌معنی خورد شدن یا شکستن استخوان این ناحیه نیست، زیرا به‌طور کلی در آلت تناسلی مردان استخوانی وجود ندارد. منظور از به‌کار بردن این اصطلاح، آسیب دیدن غشای سفت اطراف آلت است.

عوارض روحی رابطه مقعدی

رابطه مقعدی علاوه بر خطرات و مضراتی که برای سلامتی جسمی طرفین دارد، می‌تواند آسیب‌های روحی شدیدی را به همراه داشته باشد. یکی از عوارض روحی این نوع رابطه، تجربه نکردن ارگاسم توسط زن یا شخص مفعول است. زنانی که این نوع رابطه را به‌ اجبار تجربه می‌کنند دچار مشکلات روحی روانی بسیار زیادی مانند از دست دادن اعتماد به نفس، بیزاری از شریک جنسی خود یا افسردگی حاد خواهند شد. سرخوردگی در طولانی مدت منجر به سرد مزاجی و از دست دادن میل جنسی در زنان خواهد شد.

رابطه مقعدی با وجود بواسیر

با توجه به اینکه رابطه مقعدی بی خطر نیست، و میتوانند در بیماری های ناحیه مقعد موثر باشد، اما در صورتی که شما مبتلا به بیماری بواسیر یا هموروئید می باشید، برقراری چنین رابطه ای بسیار خطرناک می باشد و اصلا توصیه نمی شود. رابطه مقعدی با وجود بواسیر باعث تشدید این بیماری و عفونت آن می شود.

درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر و لیزر بواسیر در مدت زمان 20 دقیقه با پیشرفته ترین دستگاه لیزر انجام میگیرد،بدون درد و خونریزی میباشد و کاملا هوشمند و بروز انجام می شود. در این مجموعه همراه با پیشرفته ترین دستگاه های لیزر بواسیر یا هموروئید درمان میگرد.

راه‎‌ کارهای کاهش خطرات رابطه مقعدی

در این مقاله عوارض و خطرات تهدید کننده رابطه مقعدی را به شما توضیح دادیم. به هر حال رابطه مقعدی به طو کلی توصیه نمی شود. اما در نهایت اگر باز هم این نوع از رابطه را انتخاب می کنید حتما موارد زیر را برای کم کردن خطرات موجود در نظر بگیرید.

 • برای رابطه مقعدی از کاندوم استفاده کنید.
 • ناحیه ی مقعد دارای رشته های عصبی زیادی است بنابراین قبل از برقراری رابطه به خوبی همسر خود را آماده کنید و عمل دخول را به آرامی انجام دهید.
 • ساختار واژن و مقعد باهم متفاوت هستند و نمی توان با قدرت و سرعت رابطه واژنی رابطه مقعدی هم برقرار کرد.
 • رابطه مقعدی دائمی نداشته باشید زیرا که مضرات بسیاری را برای هر دو طرفین این رابطه به همراه می آورد.
 • هنگام برقراری رابطه از ژل های روان کننده استفاده کنید تا آسیب کمتری به زن وارد شود و احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل بواسیر کاهش یابد.

مرکز تخصصی درمان بیماریهای کولورکتال

کلینیک تخصصی هیلینگ کولورکتال ( Healing Colorectal ) مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با لیزر است.

درمان بیماریهای زیر از جمله تخصصهای درمانی این مرکز می باشند:

کادر درمانی و مشاورین ما بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. شما کاربران گرامی می توانید از طریق شماره های داخل سایت یا از صفحه تماس با ما به صورت 24 ساعته و کاملا رایگان با این مرکز در ارتباط باشید. در این مقاله برخی از مهمترین عوارض و خطرات رابطه مقعدی را  با هم بررسی کردیم. از همراهی شما متشکریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.