Slide 4
مرکز درمان بیماری های کلورکتال
جراحی با لیزر و درمان بیماری های نشیمنگاهی ، بدون نیاز به بیهوشی و تنها در کمتر از 20 دقیقه ، بدون درد و خونریزی

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر ( که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد ) می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

مشاوره رایگان

همینک تماس بگیرید

پشتیبانی قدرتمند و مشاوره رایگان قبل و بعد از عمل
تا زمان بهبود کامل مراجعه کنندگان

1.png
تکنیک استفاده از لیزر در جراحی بواسیر یا هموروئید

در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه ، با استفاده از تکنیک لیزر دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری در همان جلسه اول با لیزر درمان انجام شود ، در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی در محدوده مقعد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

1.png
تکنیک قدیمی جراحی سنتی بواسیر یا عمل بواسیر

در جراحی سنتی فرد در بیمارستان بستری میشد و با بی هوشی کامل عمل جراحی انجام می گرفت و حداقل یک الی دو روز بعد از عمل در بیمارستان بستری می شدند ، در جراحی سنتی بواسیر (هموروئید) ، بافت و پوست به صورت کامل برداشته می شود و فرد بعد از عمل حدود بیست روز در خانه باید استراحت کند ، از جمله عوارض جراحی سنتی درصد برگشت بالای این بیماری است ، یعنی فرد بعد از عمل ممکن بود بعد از یک یا دو سال دوباره دچار بیماری بواسیر (هموروئید) شود.

مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

 

 

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

بیماری بواسیر یا هموروئید (Hemorrhoid) تورم و التهاب رگهای اطراف مقعد یا قسمت تحتانی راست روده (رکتوم) است. در بسیاری از موارد بواسیر پس از چند روز خود به خود برطرف می شود. اما گاهی می تواند تبدیل به یک مشکل بدتری شود که علاوه بر ایجاد درد و سوزش باعث اختلال در فعالیت های ساده ای روزانه مانند نشستن یا راه رفتن شود. درمان بواسیر به منظور به حداقل رساندن علائم قابل مشاهده ، کوچک کردن، و یا از بین بردن تورم آن صورت می گیرد و طیفی از درمانهای خانگی و جراحی های بدون درد و خونریزی همراه با لیزر را شامل می شود .

 

درمان بواسیر با روش جراحی لیزر

hemoroid 1

جراحی بواسیر با لیزر چگونه است ؟

جراحی بواسیر با لیزر سرپایی بدون بیهوشی انجام می شود. برای بی حسی و خواب بیمار، داروی آرام بخش وریدی تزریق می شود. به علت کوتاه بودن پرتوهای لیزر، همروئید به راحتی دیده می شود و خطر آسیب دیدگی ماهیچه های کنترل کننده روده کم می شود؛ بنابراین عوارض بی اختیاری مدفوع و گاز معده در این روش وجود ندارد.

مزایای جراحی بواسیر با لیزر نسبت به جراحی سنتی عبارتند از :

 • در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.
 • در جراحی با لیزر هموروئید بیشتری را می‌توان از مقعد خارج کرد.
 • درد و خونریزی در این روش کم است.
 • درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.

 

انواع بواسیر

بیماری بواسیر که در عامه مردم آن را به نام های بیماری بواسیر ، هموروئید و باباسیل هم می شناسند ، دارای دو نوع است :

بواسیر داخلی و خارجی

 

بواسیر داخلی : از آنجا که پايانه های عصبی حساس در مقابل درد زيادی در داخل کانال مقعد وجود ندارد، اين نوع بواسير خيلی دردناک نيست. اما ممکن است که حين عمل دفع، اين بواسيرها خونريزی کنند. گاهاً ممکن است اين نوع بواسير تا اندازه ای ملتهب شود که به خارج دهانه ی مقعد کشيده شود. اين وضعيت سقوط و پايين آمدن بیماری بواسير ناميده می شود.

بواسیر خارجی : بواسیرخارجی برآمدگی نرمی در اطراف دهانه ی مقعد است. گاهی اوقات ممکن است حالتی به نام بواسير ترومبوز رخ دهد. در اين وضعيت، يک لخته ی خونی ايجاد شده و آن برآمدگی سفت می شود. از آنجا که بافت های اطراف مقعد پوشيده از پايانه های عصبی است، بواسير خارجی معمولاً بسيار دردناک است.

به طور کلی :

در صورتی که تورم در رگ های درون کانال مقعد اتفاق بیفتد، به آن بواسیر داخلی و اگر تورم رگها در نزدیکی دهانه مقعد رخ داده باشد، به آن بواسیر خارجی گفته می شود.

 

Main
مرکز درمان بیماری های کلورکتال

این مرکز با دارا بودن کادری مجرب و بهره مندی از متخصصان برتر کشور، سعی دارد تا بتواند بیماری های ناحیه نشیمنگاه را با درمان هایی کم نظیر در سطح کشور درمان نماید. مهارت و تجربه کاری این پزشکان سبب شده است تا میزان رضایت بیماران از روند درمانی بسیار بالا باشد. همچنین یکی از مواردی که بیماران به آن توجه خاصی دارند عدم ایجاد هیچگونه عارضه جانبی پس از درمان کیست مویی و سایر موارد می باشد.

مشاوره رایگان و راهنمای درمان

09120997132

خط مستقیم مشاوره درمان

02188856972

 

پیشگیری ازابتلا به بواسیر

حتما شما هم شنیده اید بهترین درمان پیشگیری است. رعایت کردن نکات بهداشتی هنگام اجابت مزاج و زیاد نگه نداشتن مدغوع دو مورد از بهترین نکاتی است که اگر همیشه آن را به درستی رعایت کنید هیچگاه به این بیماری دچار نمی شوید . همچنین نرم نگه داشتن مدفوع از جمله عواملی است که سبب می شود از ابتلا و درمان بواسیر و سایر بیماری های آنورکتال در امان باشیم.

غذاهای فیبردار بخورید
تغذیه نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری های نشیمنگاهی دارد . اگر افراد به طور مداوم از غذاها و سبزیجاتی استفاده کنند که فیبر زیادی دارد و در برنامه غذایی خود انواع میوه ها و سبزیجات را بگنجانند همیشه مدفوع نرم و اجابت مزاج آسانی خواهند داشت و در نتیجه به بیماری بواسیر دچار نخواهند شد. در درمان کیست مویی و درمان بواسیر یکی از موارد ضروری، جلوگیری از فشار زیاد به مقعد است. نحوه نشستن و مدت زمان نشستن در توالت بسیار مهم است. برای پیشگیری از این بیماری ها باید از هرگونه ایجاد فشار در این نواحی جلوگیری کرد.

فعالیت بدنی افراد در ایجاد روند مناسب در حرکت مواد غذایی درون روده نقش بسیار مهمی دارند. این امر در صورتی که فرد فعالیت های ورزشی مناسبی را در پیش گیرد به تعادل وزنی او نیز کمک خواهد کرد.

پس جهت پیشگیری از ابتلا به بواسیر :

 1. زیاد نگه نداشتن مدفوع
 2. فشار نیاوردن هنگام اجابت مزاج
 3. رعایت نکات بهداشتی در اجابت مزاج
 4. زیاد ننشستن یا بد نشستن مخصوصا در هنگام کار
 5. زیاد تحرک داشتن و انجام روزش یا نرمش های روزانه

 

درمان هموروئید با روش خانگی

روش های خانگی برای درمان هموروئید یا بواسیر و جلوگیری از پیشرفت بیماری، مؤثر است.

 

service hemorrhoids 1

خاکشیر

خاکشیر با رفع مشکل یبوست برای درمان بواسیر مفید است. با دفع راحت و نرم مدفوع، عوارض بواسیر کم شده و بیماری زودتر بهبود می یابد.

service hemorrhoids 1

مالت جو

برای بهبود عملکرد سیتم گوارشی، قبل از هر وعده غذایی پودر مالت جو را با آب یا شیر مخلوط کرده و میل کنید.

service hemorrhoids 1

بابونه

بابونه برای آرامش اعصاب، رماتیسم، رفع اختلالات گوارشی و رفع التهاب مفید است. دم نوش بابونه و استعمال موضعی این گیاه برای درمان بواسیر مفید است.

service hemorrhoids 1

انجیر

مصرف انجیر، یکی از قدیمی ترین روش های درمانی بیماری یبوست و بواسیر است.

 

service hemorrhoids 1

اسفرزه

مصرف گیاه علفی اسفرزه، برای رفع یبوست و کنترل هموروئید مفید است. دانه های این گیاه را با آب فراوان مصرف کنید. پودر پوسته اسفرزه، منبع غنی فیبر است.

service hemorrhoids 1

شاه بلوط هندی

با مصرف این گیاه، عروق مقعد تنگ می شود. افزایش تن دیواره ها پمپاژ خون را زیاد می کند. با کاهش آنزیم و از بین رفتن عروق آسیب دیده ناشی از شکست دیواره ها، خون لخته نمی بندد. این گیاه را دم کرده و میل کنید.

service hemorrhoids 1

فیبر

مصرف غذاهای حاوی فیبر برای جلوگیری از بروز و بهبود هموروئید مفید است. سبزی‌ها، میوه ها و بذر کتان منبع فیبر هستند.

service hemorrhoids 1

سرکه سیب

سرکه سیب یکی از مؤثرترین، روش های درمان بیماری های مقعدی است. سرکه سیب را به پنبه تمیزی آغشته کنید و به ناحیه مقعد بزنید. نوشیدن ترکیب سرکه سیب و عسل برای رفع بیماری بواسیر مفید است.

 

service hemorrhoids 1

آلوئه ورا

آلوئه ورا برای بهبود زخم و جلوگیری از خونریزی مفید است. ژل آلوئه ورا را روی زخم های مقعدی بمالید.

service hemorrhoids 1

زغال اخته

مصرف زغال اخته برای تقویت دیوارهای مویرگی مفید است. با تقویت دیوارهای مویرگ، جریان خون عروق کانال نیز بهبود می یابد. با بهبود گردش خون مویرگ ها، احتمال پارگی مویرگی کم می شود.

service hemorrhoids 1

فندق جادوگر

استعمال عصاره ی درخت فندوق جادوگر، برای رفع درد و خارش زخم های بواسیر مفید است.

service hemorrhoids 1

روغن تره

برای درمان بیماری بواسیرخارجی، روغن تره را پس از هر بار اجابت مزاج، شستشو و خشک کردن مقعد، با پنبه تمیزی به زخم های مقعد بمالید.

 

درمان بواسیر با روش دارویی

بیماری بواسیر یکی از بیماری هایی می باشد که همراه با درد شدید، خونریزی، خارش و علائم دیگر افراد را آزار می دهد. شما زمانی که دچار این بیماری شوید باید با استفاده از روش های متنوع آن را سریعا درمان کنید. یکی از بهترین روش های درمان بیماری بواسیر استفاده کرده از داروهای شیمیایی می باشد. در واقع باید بدانید روش های خانگی زیادی برای درمان وجود دارد، ولی بسیاری از شاید ترجیح بدهند برای درمان بواسیر خود از دارو استفاده کنند. شما زمانی که به درمان این بیماری بی توجهی نشان دهید امکان دارد با مشکلات زیادی مواجه شوید. برای درمان ابتدایی هموریید استفاده از برخی پمادها جایز است و شما می توانید از آنها به روش اصولی استفاده کنید. در مورد استفاده از آنها پزشک به شما نحوه آن را اعلام می کند.

 

پمادهای درمانی بواسیر عبارتند از :

 

service hemorrhoids 1

پماد نیتروگلسیرین

با جذب این پماد در بدن، نیتریک اکسید که گشاد کنند رگ ها و تسکین درد بواسیر است، در بدن آزاد شده و بواسیر را درمان می کند.

service hemorrhoids 1

پماد وکسلیموس

این پماد در واقع یک داروی گیاهی ساخته شده از گیاه مورد است و از آنجا که این گیاه دارای خواص ضد التهابی و التیام بخشی است برای درمان هموروئید مفید خواهد بود. این دارو کاربردهای بسیاری دارد و با اثرات مسکن، قابض، ضد باکتری و قارچ و ضد التهابی که دارد در کاهش علائم هموروئید مانند درد، خونریزی و سوزش و درمان شقاق موثر می باشد.

service hemorrhoids 1

پماد آنتی هموروئید

برای درمان بواسیر داخلی، التهاب راست روده، شقاق همراه با فیستول و خارش های مقعد این پماد بسیار مؤثر است.

service hemorrhoids 1

پماد هیدروکورتیزون

استعمال این پماد برای کاهش درد، خارش، تورم و مشکلات دیگر مقعدی مفید است.

 

service hemorrhoids 1

پماد اپیروئید

برای درمان بواسیر در مراحل اولیه، استعمال این پماد مفید است.

service hemorrhoids 1

پماد لیدوکائین

این پماد بی حسی، برای تسکین درد بواسیر مفید است.

 

 

 

بیماری بواسیر و میزان گسترش آن به چه عواملی بستگی دارد ؟

میزان گسترش بیماری بواسیر به عوامل متنوعی بستگی دارد و شما بهتر است که به خوبی با این عوامل آشنایی داشته باشید در این صورت بدون شک به بهترین نحو ممکن می توانید بیماری خود را کنترل کنید.

برخی از مهمترین عواملی که وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید عبارت است از :

 1. بر اساس سن : شما باید بدانید در صورت رعایت نکردن هر یک از اصول مراقبت از یبوست و بواسیر احتمال دارد که شما در هر سنی به این بیماری دچار شوید. اما بیشتر در سن 45 تا 65 سال افراد به این بیماری دچار می شوند و آن را به خوبی در قسمت بالا توضیح دادیم.
 2. بر اساس جنسیت : به طور کلی شما باید بدانید که هم مردان و هم زنان به این بیماری دچار می شوند. اما در ایران بیشتر زنان به بیماری مبتلا می شوند و دلیل آن را هم به خوبی توضیح دادیم.
 3. بر اساس فعالیت : یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل مبتلا شدن افراد به بیماری این است که یک جا می نشینند. همین عامل به عنوان مهمترین و اصلی ترین عامل شناخته شده است.
  فعالیت برای بدن ضرورت زیادی دارد و باید شما به صورت روزانه فعالیت داشته باشید تا به این بیماری دچار نشوید.
 4. بر اساس وزن : آن دسته از افرادی که وزن بالایی دارند بیشتر به این بیماری دچار می شوند، در واقع باید بدانید که آنها فشار بیشتر به ناحیه مقعد خود می آورند و بیشتر به این بیماری هم دچار می شوند.
 5. بر اساس رژیم غذایی : شما باید رژیم غذایی خود را به نوعی برنامه ریزی کنید که دارای فیبر زیادی باشد تا به یبوست و بیماری بواسیر دچار نگردید.

 

Slide 4
خدمت رسانی و خدمات درمانی خاص
Image is not available

یکی از مهمترین پارامترهایی که باعث موفقیت مرکز درمان بیماری های کلروکتال شده است انجام خدمات درمانی در تمامی روزهای هفته و به صورت تمام وقت است .

Slide 4
عمل لیزر ، بدون درد و نقاهت
Image is not available

مرکز درمان بیماری های کلورکتال با استفاده از عمل جراحی با لیزر شرایطی را فراهم نموده تا بیماران تنها در یک نوبت و بدون نیاز به بستری شدن جراحی خود را انجام دهند.

Slide 4
به روز ترین روش درمان بیماری
Image is not available

مرکز درمان بیماری های کلورکتال با تکیه بر دانش متخصصی خود مفتخر است که با به روز ترین و جدید ترین و بهترین متد های روز اروپا خدمات خود را به مراجعین گرامی ارائه نماید

 

انواع بواسیر را بشناسید

شاید برای شما هم سوال شده باشد که آیا یک نوع بواسیر داریم؟ در جواب باید بگوییم که خیر,به هیچ عنوان اینطور نیست و ما به طور کلی دو نوع بواسیر یعنی خارجی و داخلی داریم که هر کدام از این موارد یک سری روش های درمان مخصوص به خودشان را دارند.برای مثال کسی که بواسیر داخلی دارد,معمولا به سختی می تواند از روش های درمان بواسیر خانگی استفاده کند که دلیلش بسیار ساده است! دسترسی به نقطه مورد نظر که داخل مقعد قرار دارد کار راحتی نیست و به همین خاطر نمی توان پماد و مواد مختلف را به آن زد.اما از آن طرف یک مزیت هم دارد که این است بیمار در طول بیماری به هیچ عنوان درد احساس نمی کند و اگر هم بکند,باید شک داشته باشد که مبادا یک بیماری دیگر در حال شکل گرفتن باشد.البته این موضوع را بگوییم که بواسیر داخلی اغلب همراه با خونریزی پدیدار می شود و هر چقدر هم از بیماری بگذرد,بر مقدار آن افزوده می شود.

 

به همین دلیل همیشه می گوییم که اگر متوجه بیماری شدید,سریعا برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنید تا این خونریزی باعث ایجاد کم خونی مزمن در شما نشود.دقت داشته باشید که خود هموروئید داخلی در چند نوع مختلف دیده می شود که عبارتند از :

 1. بواسیر داخلی از نوع 1 : این نوع بواسیر که در مراحل ابتدایی خودش قرار دارد,به هیچ عنوان دارای بافت زائد نیست و تنها رگ های مقعدی هستند که متورم شده اند.در این حالت می توانید به راحتی با رعایت یک سری نکات ساده از دست بیماری خلاص شوید (در بالا توضح داده شد).
 2. بواسیر داخلی از نوع 2 : دومین مرحله از بیماری که معمولا بافت زائد همراه با افتادگی است که خود به خود بعد از چند دقیقه به داخل باز خواهد گشت.در نظر داشته باشید که این بافت تنها در هنگام نشستن یا انجام فعالیت شدید پدیدار خواهد شد.مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای درمان بیماری بهتر است در ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص دهد که آیا می توان از دارو و روش های خانگی استفاده کرد یا نه.
 3. بواسیر داخلی از نوع 3 : همانطور که مشاهده کرده اید,انواع بواسیر داخلی بر اساس شدتشان دسته بندی می شود و هیچ تفاوتی از لحاظ روش درمان در آنها وجود ندارد.در این حالت هم تنها بافت دارای افتادگی و خونریزی شدت بیشتری پیدا می کنند و به نظر می رسد که دیگر کار از روش های درمان خانگی گذشته باشد.شما می بایست بافت زائد را با دست به داخل مقعد فرو ببرید.
 4. بواسیر داخلی از نوع 4 : آخرین نوع بوسایر داخلی که شدتش بسیار زیاد بوده و معمولا فرد خونریزی زیادی دارد که ممکن است در آینده دچار مشکل شود.برای این حالت بهتر است سریعا لیزر یا جراحی کنید تا مبادا بیماری های بیشتری به وجود بیاورد.

 

آیا هر زائده گوشتی که از مقعد بیرون میزنه ، بواسیر یا هموروئید محسوب میشه ؟

اگرچه یکی از نشانه های بواسیر یا هموروئید ، احساس برآمدگی در مقعد یا بیرون زدگی و زائده گوشتی در مقعد است ، اما بهتره که برای تشخیص کامل بیماری با پزشک متخصص خودتون مشورت کنین . 

برآمدگی کنار مقعد که معمولا با درد همراه است نشانه چیست ؟

در این نوع عارضه ها معمولا میشه گفت که بواسیر ترومبوزه رخ داده که باید زودتر معاینه و معالجه بشه تا منجر به تشدید عوارض و یا بروز عوارض بعدی نشه . پیشنهاد می کنیم در صورتی که این عارضه رو مشاهده کردین ابتدا با پزشک مورد اعتماد خودتون مشورت کنید و پس از معاینه اولیه با نظر پزشک برای معالجه اقدام کنین .

برای درمان بواسیر کدام روش معالجه ، بهترین راه درمان محسوب میشه ؟

برای درمان بواسیر یا هموروئید روش های درمانی متعددی وجود داره که از روش های درمانی خانگی گرفته تا جراحی سنتی یا جراحی مدرن (جراحی بواسیر با لیزر) با توجه به نوع و شدت عارضه بواسیر یا هموروئید بهترین کار اینه خصوصا اگر بعد از روش های درمانی خانگی ، درد و عوارض ناشی از این بیماری کمتر نشد ، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید که با معاینه شما بتونه بهترین روش درمانی رو به شما اعلام کنه . معمولا بین روش های درمانی موجود روش جراحی با لیزر که از متدهای جراحی مدرن محسوب میشه ، بهترین و پر بازده ترین شیوه درمان بواسیر یا هموروئید هست . 

مدت زمان و هزینه درمان بواسیر چقدر است ؟

جراحی بواسیر با لیزر به صورت جراحی سرپایی با لوازم بی حسی (بدون بیهوشی) در کمتر از نیم ساعت (حدود 20 دقیقه) و بدون درد و خونریزی انجام می گیرد . هزینه عمل جراحی با لیزر با توجه به شدت و ضعف عارضه و عفونت در افراد مختلف متغیر است که پس از معاینه پزشک مشخص می گردد .

آیا خارش ، سوزش و درد پس از عمل جراحی بواسیر طبیعی است ؟

خیر ، معمولا در اکثر موارد افرادی که مبتلا به بواسیر هستن پس از عمل جراحی با لیزر عوارضی همچون خارش یا سوزش و درد در محدوده جراحی دیده نمیشه ولی گاها در افرادی که دچار بیماری مزمن و شدید و یا نوع حاد بواسیر هستن این عوارض ممکنه دیده بشه که در صورت مشاهده باید با دکتر معالج خودشون مشورت کنن و در صورت نیاز به معاینه ، مجددا معاینه بشن .

 
namad
rasaneh
ettehadieh
بیش از 10 سال است که شما را همراهی میکنیم و به پشتوانه تجربیات خود با ارتقاء و به روزرسانی و افزایش سطح کیفی خدمات ، همراه شما می مانیم

آدرس : تهران - میدان ونک - ابتدای خیایان شهید حقانی - پلاک 78 (ساختمان بانک دی) - طبقه سوم

شماره تماس : 02188216340

شماره تماس : 02188065942

شماره همراه : 09120997132

azadi