درمان بواسیر

پشتیبانی تلگرام

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

بیماری بواسیر یا هموروئید (Hemorrhoid) تورم و التهاب رگهای اطراف مقعد یا قسمت تحتانی راست روده (رکتوم) است. در بسیاری از موارد بواسیر پس از چند روز خود به خود برطرف می شود. اما گاهی می تواند تبدیل به یک مشکل بدتری شود که علاوه بر ایجاد درد و سوزش باعث اختلال در فعالیت های ساده ای روزانه مانند نشستن یا راه رفتن شود. درمان بواسیر به منظور به حداقل رساندن علائم قابل مشاهده ، کوچک کردن، و یا از بین بردن تورم آن صورت می گیرد و طیفی از درمانهای خانگی و جراحی های بدون درد و خونریزی همراه با لیزر را شامل می شود .

درمان بواسیر با روش جراحی لیزر

جراحی بواسیر با لیزر سرپایی بدون بیهوشی انجام می شود. برای بی حسی و خواب بیمار، داروی آرام بخش وریدی تزریق می شود. به علت کوتاه بودن پرتوهای لیزر، همروئید به راحتی دیده می شود و خطر آسیب دیدگی ماهیچه های کنترل کننده روده کم می شود؛ بنابراین عوارض بی اختیاری مدفوع و گاز معده در این روش وجود ندارد.

مرتبط : درمان هموروئید | درمان بواسیر

مزایای جراحی بواسیر با لیزر نسبت به جراحی سنتی عبارتند از:

 • در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.
 • در جراحی با لیزر هموروئید بیشتری را می‌توان از مقعد خارج کرد.
 • درد و خونریزی در این روش کم است.
 • درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.

انواع بواسیر
بیماری بواسیر که در عامه مردم آن را به نام های بیماری بواسیر ، هموروئید ، باباسیل و همورویید داخلی هم می شناسند و دارای دو نوع است :

 • بواسیر داخلی و خارجی 

بواسیر خارجی : بواسیرخارجی برآمدگی نرمی در اطراف دهانه ی مقعد است. گاهی اوقات ممکن است حالتی به نام بواسير ترومبوز رخ دهد. در اين وضعيت، يک لخته ی خونی ايجاد شده و آن برآمدگی سفت می شود. از آنجا که بافت های اطراف مقعد پوشيده از پايانه های عصبی است، بواسير خارجی معمولاً بسيار دردناک است.
بواسیر داخلی : از آنجا که پايانه های عصبی حساس در مقابل درد زيادی در داخل کانال مقعد وجود ندارد، اين نوع بواسير خيلی دردناک نيست. اما ممکن است که حين عمل دفع، اين بواسيرها خونريزی کنند. گاهاً ممکن است اين نوع بواسير تا اندازه ای ملتهب شود که به خارج دهانه ی مقعد کشيده شود. اين وضعيت سقوط و پايين آمدن بیماری بواسير ناميده می شود.

به طور کلی : 

در صورتی که تورم در رگ های درون کانال مقعد اتفاق بیفتد، به آن بواسیر داخلی و اگر تورم رگها در نزدیکی دهانه مقعد رخ داده باشد، به آن بواسیر خارجی گفته می شود. 

پیشگیری ازابتلا به بواسیر

حتما شما هم شنیده اید بهترین درمان پیشگیری است. رعایت کردن نکات بهداشتی هنگام اجابت مزاج و زیاد نگه نداشتن مدغوع دو مورد از بهترین نکاتی است که اگر همیشه آن را به درستی رعایت کنید هیچگاه به این بیماری دچار نمی شوید . همچنین نرم نگه داشتن مدفوع از جمله عواملی است که سبب می شود از ابتلا و درمان بواسیر و سایر بیماری های آنورکتال در امان باشیم.

غذاهای فیبردار بخورید

تغذیه نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری های نشیمنگاهی دارد . اگر افراد به طور مداوم از غذاها و سبزیجاتی استفاده کنند که فیبر زیادی دارد و در برنامه غذایی خود انواع میوه ها و سبزیجات را بگنجانند همیشه مدفوع نرم و اجابت مزاج آسانی خواهند داشت و در نتیجه به بیماری بواسیر دچار نخواهند شد. در درمان کیست مویی و درمان بواسیر یکی از موارد ضروری، جلوگیری از فشار زیاد به مقعد است. نحوه نشستن و مدت زمان نشستن در توالت بسیار مهم است. برای پیشگیری از این بیماری ها باید از هرگونه ایجاد فشار در این نواحی جلوگیری کرد.

فعالیت بدنی افراد در ایجاد روند مناسب در حرکت مواد غذایی درون روده نقش بسیار مهمی دارند. این امر در صورتی که فرد فعالیت های ورزشی مناسبی را در پیش گیرد به تعادل وزنی او نیز کمک خواهد کرد.

پس جهت پیشگیری از ابتلا به بواسیر :

 • زیاد نگه نداشتن مدفوع
 • فشار نیاوردن هنگام اجابت مزاج
 • رعایت نکات بهداشتی در اجابت مزاج
 • زیاد ننشستن یا بد نشستن مخصوصا در هنگام کار
 • زیاد تحرک داشتن و انجام روزش یا نرمش های روزانه 

بواسیر چیست؟

بواسیر اغلب به عنوان “واریس­های وریدی در مقعد و رکتوم” توصیف می­شود و هموروئیدها، عروق خونی بزرگ و برجسته­ای در داخل و ....

مطالعه مقاله

بواسیر چه علائمی دارد؟

بواسیر از آن دست بیماری هایی است که علائمش کاملا مشهود و قابل مشاهده است: خونریزی،سوزش و خارش ناحیه مقعدی...

مطالعه مقاله

درمان هموروئید بارداری

هموروئید یکی از ناخوشایندترین عوارض بارداری است. روشهای ساده و کارآمدی برای درمان هموروئید بارداری یا جلوگیری از بروز آن را در این مقاله بخوانید

مطالعه مقاله

مرکز درمانی بیماری های کلورکتال

برای درمان بیماری باید به مرکز درمانی دارای تجربه بالا به همراه تخصصی مثال زدنی مراجعه کرد. کلینیک هیلینگ کلورکتال با دارا بودن کادری مجرب و بهره مندی از متخصصان برتر کشور، سعی دارد تا بتواند بیماری های ناحیه نشیمنگاه را با درمان هایی کم نظیر در سطح کشور درمان نماید. مهارت و تجربه کاری این پزشکان سبب شده است تا میزان رضایت بیماران از روند درمانی بسیار بالا باشد. همچنین یکی از مواردی که بیماران به آن توجه خاصی دارند عدم ایجاد هیچگونه عارضه جانبی پس از درمان کیست مویی و سایر موارد می باشد.


راه های ارتباطی با مرکز بیماری های کلورکتال
 

درمان هموروئید با روش خانگی

روش های خانگی برای درمان هموروئید یا بواسیر و جلوگیری از پیشرفت بیماری، مؤثر است.


درمان بواسیر با روش دارویی

بیماری بواسیر یکی از بیماری هایی می باشد که همراه با درد شدید، خونریزی، خارش و علائم دیگر افراد را آزار می دهد. شما زمانی که دچار این بیماری شوید باید با استفاده از روش های متنوع آن را سریعا درمان کنید. یکی از بهترین روش های درمان بیماری بواسیر استفاده کرده از داروهای شیمیایی می باشد. در واقع باید بدانید روش های خانگی زیادی برای درمان وجود دارد، ولی بسیاری از شاید ترجیح بدهند برای درمان بواسیر خود از دارو استفاده کنند. شما زمانی که به درمان این بیماری بی توجهی نشان دهید امکان دارد با مشکلات زیادی مواجه شوید. برای درمان ابتدایی هموریید استفاده از برخی پمادها جایز است و شما می توانید از آنها به روش اصولی استفاده کنید. در مورد استفاده از آنها پزشک به شما نحوه آن را اعلام می کند.

پمادهای درمانی بواسیر عبارتند از:

بیماری بواسیر و میزان گسترش آن به چه عواملی بستگی دارد ؟

 

میزان گسترش بیماری بواسیر به عوامل متنوعی بستگی دارد و شما بهتر است که به خوبی با این عوامل آشنایی داشته باشید در این صورت بدون شک به بهترین نحو ممکن می توانید بیماری خود را کنترل کنید.

برخی از مهمترین عواملی که وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید عبارت است از :

1. بر اساس سن : شما باید بدانید در صورت رعایت نکردن هر یک از اصول مراقبت از یبوست و بواسیر احتمال دارد که شما در هر سنی به این بیماری دچار شوید. اما بیشتر در سن 45 تا 65 سال افراد به این بیماری دچار می شوند و آن را به خوبی در قسمت بالا توضیح دادیم.

2. بر اساس جنسیت : به طور کلی شما باید بدانید که هم مردان و هم زنان به این بیماری دچار می شوند. اما در ایران بیشتر زنان به بیماری مبتلا می شوند و دلیل آن را هم به خوبی توضیح دادیم.

3. بر اساس فعالیت :  یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل مبتلا شدن افراد به بیماری این است که یک جا می نشینند. همین عامل به عنوان مهمترین و اصلی ترین عامل شناخته شده است.

فعالیت برای بدن ضرورت زیادی دارد و باید شما به صورت روزانه فعالیت داشته باشید تا به این بیماری دچار نشوید.

4. بر اساس وزن : آن دسته از افرادی که وزن بالایی دارند بیشتر به این بیماری دچار می شوند، در واقع باید بدانید که آنها فشار بیشتر به ناحیه مقعد خود می آورند و بیشتر به این بیماری هم دچار می شوند.

5. بر اساس رژیم غذایی : شما باید رژیم غذایی خود را به نوعی برنامه ریزی کنید که دارای فیبر زیادی باشد تا به یبوست و بیماری بواسیر دچار نگردید.

انواع بواسیر را بشناسید

شاید برای شما هم سوال شده باشد که آیا یک نوع بواسیر داریم؟ در جواب باید بگوییم که خیر,به هیچ عنوان اینطور نیست و ما به طور کلی دو نوع بواسیر یعنی خارجی و داخلی داریم که هر کدام از این موارد یک سری روش های درمان مخصوص به خودشان را دارند.برای مثال کسی که بواسیر داخلی دارد,معمولا به سختی می تواند از روش های درمان بواسیر خانگی استفاده کند که دلیلش بسیار ساده است! دسترسی به نقطه مورد نظر که داخل مقعد قرار دارد کار راحتی نیست و به همین خاطر نمی توان پماد و مواد مختلف را به آن زد.اما از آن طرف یک مزیت هم دارد که این است بیمار در طول بیماری به هیچ عنوان درد احساس نمی کند و اگر هم بکند,باید شک داشته باشد که مبادا یک بیماری دیگر در حال شکل گرفتن باشد.البته این موضوع را بگوییم که بواسیر داخلی اغلب همراه با خونریزی پدیدار می شود و هر چقدر هم از بیماری بگذرد,بر مقدار آن افزوده می شود.


به همین دلیل همیشه می گوییم که اگر متوجه بیماری شدید,سریعا برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنید تا این خونریزی باعث ایجاد کم خونی مزمن در شما نشود.دقت داشته باشید که خود هموروئید داخلی در چند نوع مختلف دیده می شود که عبارتند از : 1. بواسیر داخلی از نوع 1 : این نوع بواسیر که در مراحل ابتدایی خودش قرار دارد,به هیچ عنوان دارای بافت زائد نیست و تنها رگ های مقعدی هستند که متورم شده اند.در این حالت می توانید به راحتی با رعایت یک سری نکات ساده از دست بیماری خلاص شوید (در بالا توضح داده شد). 2. بواسیر داخلی از نوع 2 : دومین مرحله از بیماری که معمولا بافت زائد همراه با افتادگی است که خود به خود بعد از چند دقیقه به داخل باز خواهد گشت.در نظر داشته باشید که این بافت تنها در هنگام نشستن یا انجام فعالیت شدید پدیدار خواهد شد.مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای درمان بیماری بهتر است در ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص دهد که آیا می توان از دارو و روش های خانگی استفاده کرد یا نه. 3. بواسیر داخلی از نوع 3 : همانطور که مشاهده کرده اید,انواع بواسیر داخلی بر اساس شدتشان دسته بندی می شود و هیچ تفاوتی از لحاظ روش درمان در آنها وجود ندارد.در این حالت هم تنها بافت دارای افتادگی و خونریزی شدت بیشتری پیدا می کنند و به نظر می رسد که دیگر کار از روش های درمان خانگی گذشته باشد.شما می بایست بافت زائد را با دست به داخل مقعد فرو ببرید. 4. بواسیر داخلی از نوع 4 : آخرین نوع بوسایر داخلی که شدتش بسیار زیاد بوده و معمولا فرد خونریزی زیادی دارد که ممکن است در آینده دچار مشکل شود.برای این حالت بهتر است سریعا لیزر یا جراحی کنید تا مبادا بیماری های بیشتری به وجود بیاورد.

 

سوالات متداول

چرا درمان بواسیر با روش جراحی لیزر بهتر است ؟
به علت کوتاه بودن پرتوهای لیزر، همروئید به راحتی دیده می شود و خطر آسیب دیدگی ماهیچه های کنترل کننده روده کم می شود.
مزایای جراحی بواسیر با لیزر نسبت به جراحی سنتی چیست؟
در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.در جراحی با لیزر هموروئید بیشتری را می‌توان از مقعد خارج کرد.درد و خونریزی در این روش کم است.درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.
هزینه درمان بواسیر با لیزر چقدر است ؟
هزینه جراحی سرپایی در مرکز هیلینگ کلروکتال بستگی به حجم جراحی انجام شده، وسعت عفونت، چند مرحله ای شدن جراحی ، تعداد کانالها، گرید ها و پیچیدگی های تخصصی به نظر پزشک متخصص برمیگردد.
برای بیماران خانم چه اقداماتی صورت گرفته است؟
خانم دکتر سیما حلمی ارجمند, عضو هیئت علمی دانشگاه، پزشک متخصص جراحی عمومی با 23 سال سابقه کاری در خدمت بیماران و مراجعه کنندگان خانم هستند.
ساعت کاری کلینیک تا چه ساعتی می باشد ؟
ساعت کاری کلینیک همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ - جمعه ها از ۱۵ تا ۱۸
 

گالری تصاویر کلینیک

[robo-gallery id=1462]

112 دیدگاه ها

 1. هاشم گفت:

  سلام
  شما فقط برای درمان بواسیر یا همون هموروئید با لیزر عمل میکنین؟ میگن لیزر ضرر داره

  • دکتر هیلینگ گفت:

   سلام ، بله ، تنها از جراحی با لیزر استفاده میکنیم ، اما هیچ دلیل و ضرری برای اون عنوان نشده

  • علی گفت:

   سلام ببخشید شما کدام شهر هستید و ادرس دقیق مطبتان کجاست .میخوام واسه معاینه بیام و چه موقع بیام که زیاد منتظر نشم شماره تلفونتون چنده

 2. نیما گفت:

  سلام آقا لطفا ی جواب به من بدید حتما باید عمل کرد؟؟

 3. پونه گفت:

  سلام من از عطاری ی داروی گیاهی گرفتم بنظرتون ضرر نداره چون به صورت قرصه و معلوم نیست چی داخلشه

  • دکتر هیلینگ گفت:

   ما این روش رو پیشنهاد نمیکنیم ، چون خطرناکه و بدون معاینه و تعیین دقیق علت بیماری نمیشه در رابطه با اون نظر داد ، به هیچ عنوان سلامتی خودتون رو با روش های نامشخص به خطر نندازید

   • محسن گفت:

    سلام من به علت رژیم سخت برای کاهش وزن یبوست شدیدی گرفتم که موجب هموروئید و شقاق شد ولی الان هموروئید بیرونی دارم که درد وحشتناکی داره و در کارم اختلال ایجاد کرد برای کاهش در و تورم چه قرص یا پمادی مصرف کنم چون تا قبل عید نمیتونم لیزر درمانی کنم لطفا راهنمایی کنید چه طور از این درد وحشتناک خلاص بشم به اندازه نصف بند انگشت بیرون زدگی داره که دردش غیر قابل تحمله در ضمن در بعصی جاها پیشنهاد لگن آب گرم و در جای کمپرس یخ پیشنهاد شده لطفا راهنمایی کنید

   • حفیظ گفت:

    سلام خوبی ببخشید من حدود سه هفته میشه که در وقتی دفع حاجت میکنم دردی احساس نمیکنم و بعد از ان در اطراف مقعد درد میگرد و گاز روده که باید در روده بوجود بیاید در اطراف مقعد گاز میگرد میشه کدام مشکل جدی نیست

 4. شیرین گفت:

  بعدازعمل جراحی بواسیردرصورت خونریزی چکارکنیم

  • دکتر هیلینگ گفت:

   پیشنهاد ما حتما جراحی با لیزر هست ، چون بدون درد و خون ریزی هستش ، اما در صورت شروع خون ریزی مجدد که در جراحی های معمولی رایج هست ، حتما سریعا به پزشک مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید. حتی اگر مقدار اون کم هستش

 5. علیرضا گفت:

  سلام در ناحیه مقعدم گوشت اضافی زده بیرون و موقه اجابت مزاج بخاطر زور زدن بزرگتر میشه، خارشو کمی سوزشو خشکی مقعدم رو احساس میکنم ولی درد شدیدو خونریزی ندارم(جدیدا متوجه شدم دور مقعدم یه توده سفتی وجود داره مثل جوش ولی زیر پوست ک احتمالا درد کمو سایر علائمی ک عنوان کردم از اونه چون دست ک میزنم شدیدتر میشه) مشکلم چیه و اگه لیزر لازمه لطفا هزینشو بگین حتما؟ سپاس

 6. amirali گفت:

  سلام ببخشید من اهواز زندگی میکنم.اینجا به من گفتن درمان بواسیر با لیزر میشه ۳ میلیون میخواستم بدونم در تهران چقد میشه همین عمل ؟؟؟

 7. حسن گفت:

  سلام ببخشید من اطراف مقعدم ی بیرون زدی هست اندازه ی نخود کوچیک تره نمیدونم بواسیر هست یا ن ..درد نمیکنه اما چند روزه دفع کامل ندارم ….امکانش هست بواسیر باشه

 8. رضا گفت:

  سلام.من ۱۰سال قبل با لیزر عمل کردم و التیام پیدا نکردم و از روز اول همونطورم.الانم با اینکه کلن گیاه خوار شدم فقط نوک مدفوع سفت میشه و مثل خنجر پاره میکنه و بقیه مدفوع اسهالیه.اهمال هم نمیکنم که سفت بشه به محص احساس تو دسشوییم.راهی باشه که جلو سفتی نوک مدفوع رو بگیره.فک کنم روشای سنتی موثرتر باشه

 9. علی گفت:

  هزینه جراحی بواسیر با لیزر در کلینیک شما چه قیمت هستش؟

 10. Somi گفت:

  سلام هزینه عمل لیزر مقعد یا همون شقاق بصورت لیزر انجام میشه یعنی کاملا عوارض برطرف میشن؟کجایی هستین کدوم شهر

 11. زهره گفت:

  سلام برای عمل بواسیر با لیزر هزینه اش با دفترچه بیمه تامین اجتماهی چند میشه ممنون میشم راهنمایی کنید دکتر رفتم گفت باید عملشه

 12. محمد گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای همورئید داخلی ام میشه عمل لیزر انجام داد یا با دارو رفع میشه ؟

 13. محمد گفت:

  سلام هزینه عمل با لیزر حدودی چقد میشه؟ آیا دفترچه درمانی تاثیری در قیمت داره یا خیر؟

 14. امیدی گفت:

  سلام.
  احتمال بی اختیاری مقعد در این روش چقدر هست؟ متاسفانه من سال ها پیس عمل سنتی انجام دادم و دچار بی اختیاری مقعد شدم

 15. Sh.kj گفت:

  سلام من جراحی همورویید و فیشر با لیزر انجام دادم. داروها و قرصهای مختلفی استفاده میکنم. الان بعد از ده روز دوباره دچار خونریزی قاعدگی شدم باید چیکار کنم ایا به عملم ارتباطی داره. ممنون

 16. م گفت:

  سلام لطفا هزینه دقیق درمان بواسیر با لیزر رو بگید و اینکه آیا با دفاتر بیمه هم قرارداد دارید یا نه؟
  ممنون

 17. Simin گفت:

  سلام خسته نباشین ۲۷ساله بیروزن زدگیه مقعد دارم که هر از گاهی بیشتر میشه همراه بادرد شدید ولی نزدیک به یکساله که بیرون زدگیش کمتر شده ولی خونریزی شدیدهمراه باسوزش دارم به چند جراح مراجعه کردم گفتن رکتوم هستش عمل جراحی باید انجام بدی ولی امکان اینکه بی اختیاری مدفوع داشته باشی هست خیلی ترس دارم از عمل میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

 18. راد گفت:

  سلام. مدتی هست که کنار معقد رشد کرده تقریبا کوچیک هست با دقت نگاه کردم با رنگ جگری داره دست میزنی مثل غدهای زیر بغل حرکت میکنه این بیماری بواسیر هست یا چیز دیگه و از چه پمادی استفاده کنیم

 19. ششش گفت:

  هزینه ى مربوط به لیزر بواسیر خارجى چقدره؟

 20. رضا گفت:

  با درود و ارج
  پزشک جراح خانم هم برا بانوان دارید ؟ سپاسگزارم

 21. @@amir@@ گفت:

  سلام من الان ده روزه که عمل بواسیر کردم اما هنوز خون میریزه و درد شدید دارم باید چکار کنم که خوب بشم لطفا راهنمایی کنید

 22. امیررضا گفت:

  هزینه لیزر حدودا چقدره؟

  • هیلینگ کلورکتال گفت:

   سلام. بسته به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن متفاوت خواهد بود.
   حتما با مطب تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنیم.

 23. بهروز گفت:

  سلام خوب هستین من یک هفتس احساس میکنم به تین مشکل بر خوردم اما خیلی کوچیکه و بیرون ه چیکار میتونم بکنم خیلی استرس دارم یه پمادی داروی نیست من استفاده منم

 24. علی گفت:

  سلام ممنون از مطالبتون. من قبلا از پماد امی جی استفاده می کردم عالی بود اما چند روزی هست که یه قسمت از مقعد بیرون زدگی داره داخل این بیرون زدگی سفته . مشکلی در دفع ندارم. وقتی می شینم درد داره. داروی گیاهی یا شیمیایی به نظرتون چی استفاده کنم.

 25. Aseman گفت:

  درود برشما، ببخشید من خواهرزاده ای دارم ۵ ساله اصلا نمیتونه مدفوع کنه میترسه و حالا وازلین به مقعد میمالن شاید یک کوچولو بادرد زیاد خارج بشه مممون میشیم راهنمایی بفرمایید

 26. کامبیز رضایی گفت:

  قبلش باید نوبت بگیرم هماهنگی ها چجوریه من سرکارم تا ی هفته دیگه بهم مرخصی نمیدن

 27. آنیا گفت:

  سلام
  ببخشید من فقط میخواستم سه زائده مربوط به همورویید رو که بیرون زده با لیزر بردارم. بعد از انجام لیزر تا چه مدت نمیتوان ورزش کرد ؟ من ورزش تی آر ایکس کار میکنم آیا این ورزش منجر به عود مجدد میشکد و دوباره زائده ایجاد میشود ؟

 28. فخری زاهدی گفت:

  سلام دکترهایی که عمل لیزر رو انجام میدن خانوم هستند؟

 29. میترا گفت:

  سلام ،من چند روزی هست خون ریزی دارم وقتی میرم دستشویی روی دستمال پر از خون میشه

 30. ناشناس گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه چندبار رفتم دکتر ولی گفتن ما کسی رو زود عمل نمیکنیم مگه شرایط ویژه یا حادی داشته باشه ولی من چندساله گرفتار این مشکلم ودرد و خونریزی دارم به نظرتون نباید جراحی کنم؟؟؟

 31. Mozhi گفت:

  سلام مراقبهای بعد انجام لیزر چی هست؟!
  دوران نقاهت یک روزه به این معنی که بعد یک روز میتونی طبق روال قبل باشی ؟ من کارمند هستم و مدت طولانی میشینم میتونم بعدذیک روز برم سر کار؟!

 32. تورنگ گفت:

  سلام بنده یک زائده در کنار مقعدم دارم که به تازگی دردناک شده و به اندازه ی یک عدد نخود حجم داره و قسمت خارج از روده است آیا این همان بواسیر محسوب میشه و چه اقدامی نیاز هست انجام بدم لطفا راهنمایی بفرمائید ممنون

 33. پوریا گفت:

  سلام
  من بیرون زدگی دارم درجه ۳ یا ۴ و پزشک تشخیص به عمل داد. اما سنتی عمل میکنه . میشه لیزر هم کرد؟

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 34. Fatemeh گفت:

  سلام. من هنگام دفع درد و سوزش دارم .
  خونریزی هم بندرته خیلی کم پیش میاد .
  یکمی از ناحیه معقد بیرون زدگی دارم .
  بنظرتون جراحی لازمه؟

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 35. نسرین گفت:

  سلام. مادر من زنی ۸۳ ساله است و بواسیر خارجی شدید دارد.و
  بیماریها دیگری مثل مشکل مثانه هم دارد.قبلا” به دکتر گوارش مراجعه کردیم امعاینه شد گفتند بواسیر خونی نیست عمل نمیخواهو ولی درد شدید دارد و مشکل یبوست و دفع که باعث میشود بعضی وقتها موقع دفع خونیزی داشته باشد که برطرف میشود.میخواهم بدانم آیا باید عمل شود یا راه درمان دیگری دارد

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 36. حمید گفت:

  سلام، هموروئید ترومبوزه هم به وسیله لیزر قابل درمان هستش؟

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 37. ملیحه گفت:

  سلام.ایا هزینه درمان با لیزر رو بیمه تکمیلی پرداخت میکنه

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 38. میثم ربانی گفت:

  سلام.ادرس کلینیک یا مطب در مشهدمیخواستم

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 39. Great blog here! Also your site loads up very fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my site loaded up as fast as yours lol

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 40. سید گفت:

  سلام‌من‌چندساله‌بواسیرخارجی‌دارم‌بدون‌خونریزی‌فقط‌هرسال‌یه‌دفعه‌عودمیکنه‌ودوباره‌خوب‌میشه‌ایا‌بایدعمل‌بشه

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 41. هادی گفت:

  سلام آیا فیشر و هموروئید ترومبوزه با لیزر خوب میشه و حدودا هزینه عمل آن چقدر است

  • admin گفت:

   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
   ممنون
   مرکز درمان بیماری های کلروکتال
   بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 42. admin گفت:

  سلام
  لطفا با مطب تماس بگیرید
  ممنون
  مرکز درمان بیماری های کلروکتال
  بدون درد و خونریزی در ۲۰ دقیقه

  ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
  ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 43. سجاد گفت:

  سلام
  من درست در دهانه مقعد رو به داخل روی رگ یه برامدگی دارم که موقع دفع خونریزی رقیق و رنگ خون روشن میباشد و مواقعی که زیاد سر پا وایمیستم درد دارم برامدگی کوچولوعه اندازه یه عدس میخواستم ببینم اسمش چیه و آیا نیاز به لیزر دارد ؟؟؟ و اینکه سر پاییه یا باید بستری بشم؟؟

  • admin گفت:

   سلام
   منشی مطب هستم
   لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید :
   تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲
   ممنون

 44. سمن گفت:

  سلام. به علت یک یبوست باعث شد اطراف مقعدم یکم بیرون زدگی پیدا کند. یه مقدار درد دارم. میخواستم بدونم بواسیر هست یا نه؟ البته سوزش و خونریزی ندارم.

  • admin گفت:

   سلام
   منشی مطب هستم
   لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید :
   تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲
   ممنون

 45. علی گفت:

  سلام خانم دکتر من بیماری بولسیر دارم و نیاز به معاینه دارم شما انجام میدهید اگه کار شما میباشد چه موقع بیام که سرتون خلوت باشد و زیاد منتظر نشوم و زود کارم انجام شود چون که من شهرستانی هستم

 46. Mojtaba گفت:

  سلام من ۱۸ سال دارم و ۳ سال پیش یه چیزی شبیه به بواسیر که نمیدونم دست بهش میزدیم درد میکرد سوزش هم داشت همه چیزاش شبیه به بواسیر بود وقتی دست میزدی شبیه به یک کیسه که داخلش خون و چرک و از این چیزا بود در دهانه مقعدم داشتم بعد دکتر رفتم و چندتا امپول چرک خشکن و قرص و اینجور چیزا داد وقتی مصرف کردم این چیزار بعد ۴ ۵ روز اون کیسه ترکید و از داخلش خون و مواد زرد رنگ یا سبز رنگ و خون لخته شده بیرون میزد و بعدش به دکتر مراجعه نکردم خوب شد ولی سوزش و گاهی خوارش داشت تا امسال امسال هم بازم اینجوری شدم ترکید و همون چیزا از توش اومد بیرون میشه یکم راهنماییم کنید که دیگه اینجوری نشه یا این چه مریضی است ؟

 47. ستاره گفت:

  سلام و وقت بخیر. من ۷ماهه که عمل هموروئید انجام دادم ولی باز هم هنگام اجابت مزاج، کمی خونریزی دارم. خواستم بدونم طبیعیه؟ باید چه کار کنم؟

 48. بی نام گفت:

  سلام مطبتون کجا هست ؟ ممنون میشم ادرس و شماره تماس رو بزارید

  • admin گفت:

   سلام
   ملاصدرا هستیم . آدرس و شماره تماس در قسمت تماس با ما هم قرار گرفته
   برای آدرس دقیق تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲

 49. رویا گفت:

  بسیار جامع و مفید بود. بسیار ممنون

 50. یزدانی گفت:

  ایابعدازعمل میتونیم ب راحتی حرکت کنیم؟

 51. ahmad گفت:

  سلام خواستم بگم که خوردن سنا آنهم سه بار در روز به نظر برای روده ها ضرر دارد

 52. mori گفت:

  سلام و علیک
  خواهشا یه مطلب درباره جراحی بواسیر با سرما( یخ زدن بواسیر با نیتروژن مایع) بزارید داخل سایتتون

 53. علی گفت:

  سلام خسته نباشیدمن حدودا دوماهی میشود که به بواسیرمبتلاشده ام اماخجالت می کشم به دکترمراجعه کنم اگرامکان داردبهترین درمان خانگی رابرایم بگوییدیاچه پمادی یاچه دارویی ازداروخانه بگیرم ممنونم ازشما

 54. مرضیه گفت:

  سلام خسته نباشید. من چندسالی هست که اطراف مقعدم جوش های چرکی دارم
  حالا نمیدونم چیکار کنم

 55. saied گفت:

  سلام خوبین ؟
  ایا درمان بیماری شقاق با دارو درمان میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

 56. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میخواستم بدون اونجا خانم دکتر هم دارین برای درمان بیماری همورویید ؟؟؟ من دختر هستم

 57. فرشید گفت:

  سلام خسته نباشید. بنده ساکن کرجم ۲۰ سالمه چندروز پیش دکتر رفتم بهم گفت ک فیستول داری و جراحی بشی و البته اجباری نیس حالا اگه من بیام کلینیک شما عمل رو با لیزر انجام میدین؟

 58. Mhn گفت:

  سلام وقتتون بخیر، آیا لیزر کیست مویی عوارض داره و ممکنه دوباره برگرده؟ و اینکه دوره نقاهت چقدر طول می‌کشه

 59. ابراهیم گفت:

  سلام من الان دوسال میشه که بواسیر دارم اما بدون درد خون ریزی هست با لیز درمانی قیمتش چنده

 60. Flackia-Teyrun گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم کلا چند روش درمانی برای بواسیر وجود داره و آیا میشه بدون لیزر یا جراحی این کارو کرد؟ جوابمو ایمیل کنید مرسی

 61. Zahra گفت:

  سلام من حدود دوساله شش ماهی یک بار دچار خونریزی از مقعد میشم و در دو سه ماه اخیر هرماهی یه بار این اتفاق برام میوفته و اصلاً درد ندارم فقط خونریزی دارم بیرون زدگی از بیرونم ندارم آیا باید لیزر کنم یا میشه با روش خونگی برطرفش کرد؟

  • admin گفت:

   سلام زهرا جان.
   شما در ابتدا باید معاینه بشید تا متوجه شیم که چه بیماری دارید و بعد از آن اگر بواسیر داخلی بود با توجه به نظر پزشک عمل کنید.
   روش های درمان خانگی ممکن هست عمل کنن ولی ممکن هست بعد از مدتی دوباره بیماری برگرده.

   موفق باشید

 62. سیما میرزای گفت:

  سلام . ببخشید یه سوال یه برامدگی خیلی کوچیک از نقعدم بیرون زده با لیزر درمان میشه ؟اگه بالیزر مشکلم حل میشه
  لطفا راهنملییم کنید که چطور وقت بگیرم وهزینه چقدرمیشه

  • admin گفت:

   برامدی اگر از مقعد بیرون زده باشه همورئید هستش و با لیزر صد در صد درمان خواهد شد شما با مشاوران ما تماس گرفته تا مشاوره رایگان دریافت کنید

 63. آناهیتا گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید می خواستم بدونم برای درمان بواسیر روش های خونگی و دارویی جواب میده؟ فکر کنم از نوع داخلی باشه چون خونریزی دارم و از اون طرف هم دردش خیلی کمه جوری حس نمیشه و میشه باهاش کنار اومد.از عمل و لیزر هم خیلی می ترسم و اصلا نمی تونم همچین کاری کنم وگرنه همین امروز میومدم اوکیش کنیم.به هر حال من شنیدم با عسل و روغن زیتون میشه یه کارایی کرد و تو اینترنت هم یک سری دکترا دارن دارو گیاهی می فروشن با ضمانت می خواستم بدونم نظر شما چیه.

  ببخشید طولانی شد

 64. ثمین گفت:

  سلام در کلینیک با لیزر پرتوان جراحی انجام میشه یا با دستگاه کوتر جراحی ؟

 65. امجدیان گفت:

  سلام ببخشید من درمان بواسیر رو با روشای خونگی شروع کردم و الان دو روز هست میگذره و اتفاق خاصی نیوفتاده و فقط یکم از دردم کم شده.می خواستم الان من باید چیکار کنم؟ چون خونده بودم که اگه بعد یه مدت اثر نداشت باید جراحی بشم! ممنون میشم راهنمایی کنید.

 66. ناشناس گفت:

  سلام ببخسید من ی یک‌سالی بواسیر دارم و دکتر‌ رفتم یکسری پماد‌ و.. برام تجویز کرد استفاده‌ کردم خوب نشدم الان کهگدایی هم خونریزی خیلی کم دارم
  با این شرایطم ی‌ دوره رزمی‌ میهان برم(الزامی)
  چیکار کنم ورزش رزمی‌ باعث میشه ک اوضاعم‌ بدتر‌ بشه یا نه؟

  • ناشناس گفت:

   فراموش کردم بگم ک بواسیر‌ خارجی دارم

   • admin گفت:

    سلام به شما دوست عزیز.
    دقت داشته باشید که فشار آوردن به عضلات ناحیه مقعدی میتونه باعث وخامت بیماری بشه و از این رو اگر ورزش رزمی می کنید,بهتر هست قبل از شرکت در مسابقات به فکر درمان باشید که مبادا مشکل شدیدتر بشه.

    موفق باشید

 67. qwe گفت:

  {راهکار ساده}

  جهت پیشگیری => گنجاندن میوه و سبزی در برنامه غذایی روزانه
  بهبود و درمان => چرب کردن محل با روغن نارگیل معجزه می کنه

 68. ابولفظل حاجیلو گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید بازم تشکر بابت کار خوبتون وممنون از پرسنل خوب و با اخلاق تون ک امروز منو از درد نجات دادین خدا خیرتون بده ازخدا میخوام همیشه بهتون سلامتی بده وقعا ممنون.

 69. ابولفظل حاجیلو گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید خدا خیرت بده امروز پیش شما بودم راحتم کردین واقعا ممنونم دیگ دردی ندارم.
  وهچنین خسته نباشید میگم ب پرسنل خوب و باخلاقتون.

 70. مهدی چنانی گفت:

  سلام من ۳ روزه یه چیزی از پشتم هنگامی که به خودم فشار میارم میاد بیرون ولی کوچیکه و دردی چیزی ندارم خون ریزی هم نکرده فقط وقتی زور میزنم میاد بیرون و بعد ۵دقیقه میرع داخل و یکم نوکش بیرونه خواستم بدونم با چه پمادی و قرص خوب لطفاً یکی جواب بده دو شب درست نخوابیدم همش ترسیدم ؟

  • admin گفت:

   درود بر شما.
   ممکن هست بواسیر داخلی باشه که دچار افتادگی شده باشه ولی یک سری روش های خانگی هستند که در اینجا معرفی کردیم و می تونید استفاده کنید.اما قبل از هر چیزی پزشک باید شما رو معاینه کنه که مبادا شدت بیماری زیاد باشه که در این حالت باید لیزر کنید.

 71. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من مدتیه که به بواسیر دچار شدم و توی این مدت پیشه دکترای زیادی رفتم که همشون میگن باید جراحی بشی ولی من از جراحی میترسم. حالا نمیشه راهی رو به من بگید که جراحی نخواد؟

  • admin گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   خیر تنها راه قطعی جراحی است. به طور معمول افرادی که به تازگی دچار این عارضه شده اند می توانند از روش های خانگی و گیاهی برای کاهش التهاب استفاده کنند. هرچند که روش های خانگی درمان قطعی نیست و فقط برای کاهش درد و خونریزی مناسب می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button