Slide 4
مرکز درمان بیماری های کلورکتال
جراحی با لیزر و درمان بیماری های نشیمنگاهی ، بدون نیاز به بیهوشی و تنها در کمتر از 20 دقیقه ، بدون درد و خونریزی

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر ( که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد ) می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

مشاوره رایگان

همینک تماس بگیرید

پشتیبانی قدرتمند و مشاوره رایگان قبل و بعد از عمل
تا زمان بهبود کامل مراجعه کنندگان

همه ما حداقل با یکی از بیماری های مقعدی آشنایی داریم و نام آن را شنیده ایم که از این بین بواسیر و شقاق یکی از شایع ترین ها به حساب می آیند که معمولا درصد زیادی از بیماران به همین خاطر اقدام به درمان می کنند.اما ما در این مقاله قصد داریم تا روش لیزر بواسیر بیرونی را بررسی کنیم و ببینیم که آیا در حال حاظر بهترین روش از بین بردن بیماری می باشد یا اینکه می توانید با کمک موارد دیگر از جمله روش های خانگی و جراحی سنتی بیماری را به طور کامل درمان کنید یا خیر؟ پس تا آخرین لحظه ما را همراهی کرده و اگر سوالی داشتید همین حالا از کارشناسان ما بپرسید!

 

نام اصلی این بیماری هموروئید است که در ایران بواسیر خوانده می شود و می تواند در هر فردی با هر شرایطی به وجود بیاید از این رو بهتر است روش های پیشگیری را در نظر داشته باشید که مبادا دچارش شوید.ما معمولا در تمام مقالات خود ابتدا یک توضیحات تکمیلی در رابطه با بیماری می دهیم و سپس ادامه ماجرا! شما برای اینکه بتوانید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید,در ابتدا می بایست بفهمید که اصلا بواسیر به چه علت به وجود می آید و چه اورگانی در بدن آسیب می بینید؟

بواسیر چیست و چطور به وجود می آید؟
هموروئید یا همان بواسیر به دلیل ایجاد فشار بیش از اندازه به نواحی تحتانی بدن یا همان مقعد به وجود می آید و می تواند باعث ایجاد تورم و التهاب در رگ ها و در نتیجه ایجاد بافت اضافه شود.در نظر داشته باشید که در روزهای ابتدایی شدت بیماری بسیاراندک بوده واگرسریع اقدام کنید,قطعا می توانید با روش های درمان خانگی به راحتی از بین ببریدش که البته شدت بیماری توسط پزشک بررسی خواهد شد.از طرفی دیگر اگر کاری برای درمان بواسیر انجام ندهید,بافت اضافه به وجود خواهد آمد که از مقعد بیرون زده و با خونریزی همراه است که البته این مورد برای بواسیر داخلی صدق می کند.

عمل بواسیر

خود بیماری بواسیر بر اساس محل شکل گیری بیماری و اینکه چه علائمی دارد به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که خوشبختانه روش های درمان هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و اینطور نیست که نوع داخلی سخت تر از بین برود.در نوع داخلی که در درون مقعد ایجاد می شود,فرد در روزهای ابتدایی خونریزی کمی دارد که به مرور زمان افزایش پیدا می کند! از طرفی دیگر در۹۰% مواقع بیماری هیچ دردی نخواهد داشت و همین مورد باعث شده است که از مراجعه به پزشک و اقدام به درمان سر باز زند و نمی داند که ممکن است دچار عفونت یا بیماری های دیگر شود.برای تشخیص بواسیر داخلی کافیست در هنگام دفع یا ایجاد فشار,به ناحیه مورد نظر توجه کنید که ممکن است رگه هایی از خون بر روی مدفوع یا مقعد به جای بماند.

معرفی بواسیر بیرونی (خارجی)
نوع بعدی از بواسیر که به راحتی قابل تشخیص بوده,بواسیر خارجی نام دارد که معمولا با درد همراه بوده و همین درد اهرم فشاری است تا بیماران سریعا به پزشک مراجعه کنند.نکته مثبتی که در رابطه با این بیماری می توانیم بگوییم این است که خونریزی نداشته و به همین خاطر باعث تضعیف بدن یا ایجاد استرس در بیمار نخواهد شد (به ویژه کودکانی که ترس زیادی از دیدن خون دارند).همچنین شما با یک نگاه و معاینه ساده می توانید مت.جه حضور بیماری در بدن خود شوید و از آن پس اقدام به درمان کنید که در این مقاله به طور کامل توضیح داده ایم دقیقا باید چه کارهایی انجام دهید.متاسفانه برخی از کلینیک ها برای دریافت مبلغ بیشتر از این صحبت می کنند که بواسیر داخلی وضعیت سخت تری بوده و می بایست هزینه بیشتری بپردازید,اما باید بدانید که به هیچ عنوان ربطی به داخلی یا خارجی بودن بیماری ندارد!

لیزر بواسیر بیرونی – قبل و بعد؟
یکی از سوالاتی که برای بسیاری از دوستان پیش می آید این است که آیا بهترین روش درمان لیزر است یا می توانیم از موارد دیگر هم استفاده کنیم؟ به طور ساده باید بگوییم که لیزر یک تکنولوژی جدید به حساب می آید که در مدت اندک توانسته بیش از۹۰% بیماران را جذب خود کند و این نشان دهنده مزیت های بسیار بالایش می باشد که عبارتند از :

در عمل لیزر از داروی بی حسی موضعی استفاده خواهد شد که در۹۹% درصد بیماران علائمی ایجاد نمی کند و می توانید با خیالی راحت اقدام کنید (البته قبل از این کار ممکن است نیاز به آزمایش باشد).
به دلیل استفاده از تجهیزات لیزری,دیگر نباید نگران اشتباه پزشکی یا آسیب بافتی باشید که گاهی مواقع در جراحی سنتی باعث آسیب به عضله اسفنکتر داخلی و در نتیجه بی اختیاری مدفوع میشد.
کل این کار حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید که نسبت به جراحی سنتی حدود ۱/۴ تا ۱/۵ می باشد و از این رو نیازی به صبر کردن های چند ساعته نیست.
دوره نقاهت برای لیزر حدود ۱ الی ۲ روز می باشد و از این رو اغلب کارمندان و کسانی که شاغل هستند از این روش کمک می گیرند (در جراحی سنتی بین ۱۵ الی ۳۰ روز خواهد بود).
احتمال انتقال عفونت در روش درمانی با لیزر بسیار اندک بوده و تا امروز چنین موردی گزارش نشده است (کسانی که بعد از عمل به خوبی رعایت کرده اند).
هزینه تمام شده این کار نسبت به مزیت هایی که دارد عالی بوده و می توانید از تخفیف ویژه اعضای سایت هم استفاده کنید.
بعد از انجام عمل باید چه کارهایی انجام دهیم یا ندهیم؟
در نظر داشته باشید که رعایت کردن یک سری موارد برای بعد از عمل بسیار حائز اهمیت هستند و شما دوستان باید تا حد امکان مراعات کنید که مبادا مشکلی به وجود بیاید.برای مثال با خوردن برگ آلو از ایجاد یبوست و آسیب جلوگیری خواهد شد.به طور کلی این موارد چندان سخت نیستند و هزینه اضافی هم برایتان نخواهد داشت :

۵ الی ۶ ساعت بعد از لیزر پانسمان باز شود (بعد از زمان ذکر شده دیگر نیازی به پانسمان ندارید) مگر اینکه خونریزی داشته باشید که چند عدد گاز در قسمت جراحی خود قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه.
داروهایی که بعد از لیزر برای شما عزیزان تجویز می شود به مقدار کافی بوده و بعد از اتمام داروها نیازی به تمدید دارو ندارید,مگر اینکه یبوست داشته باشید باید همچنان داروی ملین (روان کننده دفع) خود را ادامه دهید.
شب به شب مقداری آلو,انجیر,برگه زرد آلو در مقداری آب خیسانده شود و صبح روز بعد هم میوه و هم آب آن را میل کنید (خوردن فیبرها و سبزیجات برای رفع یبوست در جهت بهبود بیماری به شما کمک خواهد کرد).
ورزش های سنگین مربوط به پایین تنه بهتر است تا یک ماه انجام نشوند (پیاده روی به مدت ۲۴ ساعت اولیه نداشته باشید).

 
namad
rasaneh
ettehadieh
بیش از 10 سال است که شما را همراهی میکنیم و به پشتوانه تجربیات خود با ارتقاء و به روزرسانی و افزایش سطح کیفی خدمات ، همراه شما می مانیم

آدرس : تهران - میدان ونک - ابتدای خیایان شهید حقانی - پلاک 78 (ساختمان بانک دی) - طبقه سوم

شماره تماس : 02188216340

شماره تماس : 02188065942

شماره همراه : 09120997132

azadi