Slide 4
مرکز درمان بیماری های کلورکتال
جراحی با لیزر و درمان بیماری های نشیمنگاهی ، بدون نیاز به بیهوشی و تنها در کمتر از 20 دقیقه ، بدون درد و خونریزی

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر ( که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد ) می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

مشاوره رایگان

همینک تماس بگیرید

پشتیبانی قدرتمند و مشاوره رایگان قبل و بعد از عمل
تا زمان بهبود کامل مراجعه کنندگان

همه کسانی که دارند این مقاله را می خوانند,می دانند که بواسیر یکی از بیماری های نسبتا شایع مقعدی به حساب می آید که گاهی مواقع می تواند خطرناک باشد و به همین علت می بایست سریعا برای درمان اقدام کرد.به همین علت ما هم در مقاله لیزر بواسیر چگونه است می خواهیم بهترین روش درمان این بیماری را بررسی کنیم و ببینیم که آیا به غیر از لیزر می توان از روش دیگری استفاده کرد یا نه؟ بسیاری از افراد ترس از تیغ جراحی دارند,اما باید بدانید که در لیزر خبری از درد و تیغ نیست و می توانید با خیالی راحت این کار را انجام دهید.

 

خب در ابتدا می خواهیم شما عزیزان را بیشتر با این بیماری و روش های مختلف پیشگیری و درمان آشنا کنیم تا خودتان هم بتوانید برای سلامتیتان تصمیم بگیرید.به طور کلی بیماری های مقعدی به دلیل رعایت نکردن یک سری نکات ساده در رژیم غذایی یا فعالیت روزانه,روز به روز در حال اوج گرفتن هستند و همین موضوع باعث شده است که بیش از ۴۰% افراد در طول زندگی خود حداقل یکبار هموروئید را تجربه کنند.

عمل بواسیر

هموروئید یا همان بواسیر
بواسیر که نام اصلی و علمی آن هموروئید می باشد به بیماری گفته می شود که در آن رگ های مقعدی و تحتانی بدن در اثر فشار بیش از حد متورم و ملتهب می شوند و همین موضوع باعث ایجاد یک سری بافت اضافه در بدن خواهد شد.این بیماری در گذشته شیوع کمتری داشت و همانطور که جلوتر می رویم,درصد افراد مبتلا به نسبت کل جمعیت افزایش پیدا می کند.شاید از خودتان سوال بپرسید که دلیل این افزایش نرخ ابتلا چه چیزی می تواند باشد؟ جواب بسیار ساده است,رژیم غذایی بسیار غلط و فعالیت اندک در طول روز.اگر دقت کرده باشید افراد جامعه امروزی فعالیت بسیار کمی دارند و اغلب مواقع یکجا نشسته اند و با گوشی کار می کنند و از آن طرف هم مصرف فست فود بالایی دارند.البته ما این موضوع را جلوتر به شکل مفصل بررسی خواهیم کرد.

جالب است بدانید که خود بواسیر در دو نوع مختلف یعنی بواسیر داخلی و خارجی دیده می شود که تفاوت هایی با یکدیگر دارند.این تفاوت ها باعث شده که گاهی مواقع نیاز باشد از روش های درمان خانگی متفاوت برایشان استفاده کرد و اینطور نیست که هر دو مورد با یک روش از بین روند.اما این نکته را بدانید که لیزر یا جراحی سنتی برای هر دو نوع بواسیر دقیقا یک کار را انجام خواهد داد (از نظر قیمتی و زمانی).

هموروئید خارجی
اولین نوع از هموروئید به حساب می آید که در بیرون از ناحیه مقعدی ایجاد شده و معمولا روش های درمان سنتی و داروها اثر بیشتری بر رویش دارند و دلیلش هم این است که به راحتی قابل دسترسی بوده و می تواند هر چیزی را بر رویش مالید (پماد و مواد طبیعی).از علائم بواسیر خارجی می توانیم به داشتن احساس درد اشاره کرد که اگر درمان نشود می تواند تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و گاهی مواقع پزشک برای معاینه جسمی می بایست از داروی بی حسی کمک بگیرد تا دردش برای بیمار قابل تحمل باشد.البته هموروئید خارجی یک نکته مثبت دارد که این است به هیچ عنوان خونریزی نخواهید داشت و به همین خاطر کسانی که کم خون هستند یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند,اغلب دچار مشکل نخواهند شد.در آخر هم این موضوع را بگوییم که گاهی مواقع فرد هر دو بوسایر را با هم می گیرد و همین موضوع باعث می شود که همزمان خونریزی و درد داشته باشد (یا اینکه بواسیر و فیشر با هم گرفته باشد).

لیزر هموروئید خارجی

هموروئید داخلی
همانطور که از نام این نوع بواسیر پیداست,در داخل بدن یا همان ناحیه مقعدی ایجاد می شود و اغلب به راحتی قابل دیدن نیست (البته اگر از نوع بیرون افتاده باشد می توانید ببینید).هموروئید داخلی را می توانیم کمی شدیدتر از نوع خارجی در نظر داشته باشیم که گاهی مواقع شدت بیماری آنقدر زیاد است که خونریزی باعث ایجاد کم خونی مزمن در فرد خواهد شد.بله درست است,این خونریزی می تواند به ۲۰ قطره یا بیشتر در هر بار دفع برسد که عملا بر روی مدفوع قابل دیدن می باشد.افراد زیادی تصور می کنند که نمی توان از مواد دارویی یا روش های خانگی برای درمان این نوع بواسیر استفاده کرد,اما باید بگوییم که شما می توانید با مصرف یک سری مواد خوراکی به خصوص تا حد زیادی از پیشرفت بیماری جلوگیری یا حتی آن را درمان کنید.البته درمان بواسیر داخلی با روش های خانگی معمولا در مراحل ابتدایی امکان پذیر است و ما هیچگونه قولی به شما نمی دهیم.اما باید بدانید که بواسیر داخلی خودش در ۴ گروه مختلف دسته بندی می شود که با توجه به شدت بیماری با یکدیگر متفاوت هستند :

بواسیر داخلی با شدت بسیار کم که در این حالت بیماری به هیچ عنوان دچار افتادگی بافت نخواهد شد و تنها ممکن است کمی خونریزی داشته باشد.اگر در این حالت متوجه حضور بیماری در بدن خود شده اید,بهتر است سریعا زیر نظر پپزشک درمان های خانگی و طب سنتی را شروع کنید.
بواسیر داخلی با شدت متوسط که معمولا بافت بواسیری با افتادگی همراه است و این افتادگی تنها زمانی ایجاد می شود که فرد در حال نشستن یا اجابت مزاج (دفع) می باشد.البته بافت دارای افتادگی بعد از مدتی خود به خود به مکان اولیه خود باز خواهد گشت و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.
بواسیر داخلی با شدت زیادی که بافت دارای افتادگی دیگر خود به خود بالا نمی رود و می بایست این کار را به شکل دستی انجام دهید.خونریزی در این حالت به نسبت زیادی بوده و تنها راه درمان استفاده از لیزر خواهد بود.
بواسیر داخلی بسیار شدید که به هیچ عنوان برگشت پذیر نیست و بیمار باید سریعا به پپزشک مراجعه کند تا یک وقت لیزر برایش تنظیم شود.دقت داشته باشید که در این حالت ممکن است فرد کمی درد هم احساس کند.
خب قبل از اینکه بخواهید ببینید که لیزر بواسیر چگونه است,می بایست با روش های پیشگیری و درمان بیشتری اشنا شوید.البته اگر وقت خواندن این بخش را ندارید,می توانید کمی پایین تر بروید.

عمل بواسیر

روش های پیشگیری و علت بروز بواسیر
خب برای پیشگیری از بروز یک بیماری می بایست با علت پیدایش آن اشنا شویم و به همین ندلیل این بخش را برای شما آورده ایم.البته این موضوع را از همان ابتدا به شما بگوییم که بیماری بواسیر یک دلیل خاص و واحد ندارد و معمولا چند عامل دست به دست هم می دهند تا بواسیر به وجود بیاید.به هر حال اصلی ترین دلایل بروز بواسیر عبارتند از :

یبوست و اسهال می توانند در زمان بسیار کمی باعث ایجاد انواع بیماری های مقعدی از جمله بواسیر و فیشر شوند.زمانی که فرد اچار بواسیر می شود,معمولا در هنگام دفع فشار زیادی بر دیوار و در نتیجه رگ های اطراف مقعد به وجود می آید که همین مورد می تواند بواسیر را به وجود بیاورد.
دومین موردی که می تواند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد بیماری های گوارشی و مقعدی داشته باشد,مصرف بیش از اندازه فست فودها و غذاهای کنسروی می باشد که در بین جوانان رواج بسیار داشته و بیشتر افراد در ماه بیش از ۵ بار از این غذاها مصرف می کنند.دقت داشته باشید که برای تهیه این غذاها از مواد اولیه بی کیفیت و روغن های حیوانی مانده استفاده خواهد شد که آسیب جدی به عملکرد دستگاه گوارش وارد می کنند.
سعی کنید حداقل سه وعده در هفته از فیبر گیاهی که به وفور در میوه و سبزیجات یافت می شود,استفاده کنید.این فیبرها می توانند تا حد زیادی از ابتلا به بیماری های گوارشی جلوگیری کنند و دلیلش هم تنظیم عملکرد دستگاه های مختلف بدن می باشد.به طور کلی بدن انسان بدون سبزیجات دچار آسیب های جدی خواهد شد.
نکته دیگر این است که بهتر است روزانه به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ورزش سبک داشته باشید.این کار باعث بهبود جریان خون در نواحی مختلف بدن به ویژه نواحی تحتانی خواهد شد و از ایجاد فشار بر رگ های اطراف مقعد جلوگیری می کند.البته اگر با وزنه های بسیار سنگین و بیش از حد توان بدن کار کنید,ممکن است نتیجه عکس دهد.
مصرف آب در طول روز آن هم به مقدار کافی کمک زیادی به حفظ حالت طبیعی بدن و کار کردن درست دستگاه گوارش می کند.در حال حاظر میانگین نوشیدن آب در بین جوامع مختلف حدود ۵ لیوان در طول روز می باشد که باید به ۷ لیوان برسد.
در آخر,لیزر بواسیر چگونه است
خب رسیدیم به سوال اصلی یعنی لیزر بواسیر چگونه است و آیا این روش مزیت هایی نسبت به عمل جراحی سنتی و روش های خانگی دارد؟ جواب کوتاه بله است! دقت داشته باشید که این روش به تازگی وارد ایران شده است و معمولا کسی دیگر به سراغ تیغ جراحی نمی رود.خب برای اینکه بیشتر متوجه منظور ما شوید,با مزیت های لیزر بواسیر آشنا شوید :

در لیزر بواسیر به هیچ عنوان از ابزار استفاده نخواهد شد و به همین دلیل احتمال انتقال عفونت به حداقل رسیده است و دیگر نیازی به مصرف داروهای مختلف بعد از لیزر نمی باشد.
لیزر کردن بیماری های مقعدی حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه طول خواهد کشید که نسبت به جراحی سنتی تقریبا نصف شده است و به همین خاطر نیازی نیست بیمار ساعت ها منتظر بماند.
جای زخم به جای مانده از لیزر به نسبت جراحی سنتی کمتر بوده و به همین خاطر سریع تر جوش می خورد.
در طول لیزر بیماری به هیچ عنوان خونریزی یا درد نخواهد داشت و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد به آن روی بیاروند.
برای لیزر کردن به هیچ عنوان از داروی بی هوشی استفاده نخواهد شد و به همین خاطر کسانی که نسبت به این مواد حساسیت دارند و هم می توانند لیزر کنند.
مورد آخر اینکه بیما بعد از عمل می تواند به زندگی عادی خود باز گردد و دیگری نیازی به بستری شدن یا دوره نقاحت ندارد.

 
namad
rasaneh
ettehadieh
بیش از 10 سال است که شما را همراهی میکنیم و به پشتوانه تجربیات خود با ارتقاء و به روزرسانی و افزایش سطح کیفی خدمات ، همراه شما می مانیم

آدرس : تهران - میدان ونک - ابتدای خیایان شهید حقانی - پلاک 78 (ساختمان بانک دی) - طبقه سوم

شماره تماس : 02188216340

شماره تماس : 02188065942

شماره همراه : 09120997132

azadi