Slide 4
مرکز درمان بیماری های کلورکتال
جراحی با لیزر و درمان بیماری های نشیمنگاهی ، بدون نیاز به بیهوشی و تنها در کمتر از 20 دقیقه ، بدون درد و خونریزی

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر ( که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد ) می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

مشاوره رایگان

همینک تماس بگیرید

پشتیبانی قدرتمند و مشاوره رایگان قبل و بعد از عمل
تا زمان بهبود کامل مراجعه کنندگان

در حال حاظر لیزر را می توانیم بهترین و جدیدترین روش درمان بیماری های مقعدی در نظر داشته باشیم که به تازگی وارد بازار شده است و کمتر کسی از آن خبر دارد.دقت داشته باشید که عمل هموروئید با لیزر تنها در مدت ۲۰ دقیقه انجام خواهد شد و در این مدت فرد هیچگونه درد و خونریزی نخواهد داشت و به همین علت است که می گوییم برای هر کسی مناسب و آنقدر مزیت دارد که دیگر کسی به سمت عمل سنتی با تیغ جراحی نمی رود.به هر حال ما در این مقاله می خواهیم تمام جنبه های این بیماری و روش های درمان را بررسی کنیم,پس تا انتها همراهیمان کنید!

 

معرفی کلی بیماری بواسیر
بواسیر یا همان هموروئید یکی از عذاب آورترین بیماری های مقعدی به حساب می آید که سالانه میلیون ها نفر به آن مبتلا می شوند (از هر ۱۰۰ نفر در دنیا حدود ۴۵ نفر در طول زندگی خودشان حداقل یکبار بواسیر خواهند داشت).البته خیلی از افراد هستند که اصلا متوجه حضور بیماری در بدن خود نمی شوند و تعدادی دیگر هم با رعایت یک سری نکات و روش های درمان خانگی,به حالت عادی باز می گردند.روش های درمان ساده معمولا برای مواردی کاربرد دارند که شدت بیماری پایین بوده و بیمار می تواند این راه کارها را امتحان کند و به همین خاطر ما پیشنهاد می کنیم قبل از شروع درمان,حتما برای معاینه نزد پزشک بروید.

عمل بواسیر

در علم پزشکی,هموروئید به بیماری گفته می شود که باعث تورم و بزرگی رگ های نواحی تحتانی بدن یا همان مقعد شده که وظیفه اصلی این وریدها کنترل جریانن خون و عمل دفع می باشد.گاهی مواقع بیماری یا جراحی سنتی باعث می شوند که عضله اسفنکتر داخلی دچار آسیب شده و در نتیجه فرد در دفع دچار مشکل جدی شود.دلیل اصلی این تورم افزایش فشار مستقیم یا درون شکمی می باشد که در مرور زممان باعث ایجاد بواسیر خواهد شد.البته روش های جلوگیری و درمان خانگی به نسبت زیادی برای این بیماری وجود ندارد و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.خود بیماری هموروئید در دو نوع مختلف خارجی و داخلی ایجاد می شود که هر کدام از آنها یک سری علائم و روش های درمان دارند که با هم بررسی خواهیم کرد.

بواسیر ترومبوزه
شدیدترین و در عین حال دردنناک ترین بواسیر که به حالتی گفته می شود که در زیر پوست و بافت اضافه,مقدار زیادی خون لخته جمع می شود.درد این بیماری تا چند بافی می مانند و بیمار باید سریعا به دنبال درمانش باشد تا مبادا باعث ایجاد بیماری های دیگر مانند آبسه مقعدی شود.در کنار دردی که دارد,ممکن است باعث ایجاد خارش و سوزش در نواحی اطراف مقعد شود که بهترین راه برای تسکین این مشکلات استفاده از ووان آب گرم و آلوئه ورا می باشد.در آخر هم این را بگوییم که اگر درد زیادی دارید,پزشک برای معاینه می تواند از داروی بی حسی استفاده کند و نیازی نیست که نگران این موضوع باشید.

بواسیر خارجی چیست
اولین نوع بواسیر با نام بواسیر خارجی شناخته می شود که بسیار راحتی می توان آن را تشخیص داد و روش های درمان خانگی یا طب سنتی بهتر روی این مورد اثر می کننند.چرا که رگ های متورم و بافت اضافه قابل دسترسی هستند و فرد می تواند مواد مختلف را به شکل مستقیم روی آن قرار دهد تا اثر کنند.بواسیر خارجی در بیرون از ناحیه مقعدی تشکیل می شوند که منظور ما نواحی پشتی است (نزدیک سوراخ مقعد).هموروئید خارجی اغلب با درد همراه بوده که میزان آن در هنگام اجابت مزاج یا نشستن به نسبت بیشتر شده و اگر درمان نکنید,ممکن ناست آنقدر زیاد شود که قابل تحمل نباشد و پزشک مجبور باشد برای معاینه از داروی بی حسی استفاده کند.روش های درمان ابتدایی در ۳ روز اول می توانند تاثیر خوبی بر میزان درد داشته باشند و می توانید در کنار آنها از مواد ضد التهاب استفاده کنید تا التهاب هم بعد از چند هفته از بین برود.نکته مثبت این است که به هیچ عنوان در بواسیر خارجی خونریزی دیده نمی شود و به همین خاطر افراد کم خون یا خانم ها دچار مشکل نخواهند شد.

لیزر هموروئید خارجی

بواسیر داخلی چیست
دومین نوع بواسیر به حساب می آید که معمولا تشخیص سختی دارد و فرد عادی نمی تواند تنها از روی علائم به طور قطعی بگوید که به این بیماری دچار شده است.چرا که ممکن است فیشر,آبسه مقعدی یا حتی فیستول باشد و برای این کار می بایست پزشک از معاینه جسمانی یا یک سری آزمایشات مختلف استفاده کند.اما نکته منفی در رابطه با هموروئید داخلی این است که شما نمی توانید هیچ ماده ای را به شکل مستقیم بر ناحیه مورد نظر بزنید تا اثر کند و به همینن دلیل می بایست تنها از روش های غذایی یا داروهای مختلف برای این کار کمک بگیرید.از آن طرف بواسیر داخلی معمولا با درد همراه نیست و دلیلش هم این است که در ناحیه ای تشکیل می شود,معمولا اعصاب درد بسیار اندکی وجود دارد! البته باید بدانید که شدت خونریزی ممکن است بسیار زیاد باشد و در خانم ها یا افراد کم خون مشکل ایجاد کند.اگر شما هم جزو افرادی هستید که بدن ضعیفی دارند می بایست سریعا برای درمان به پپزشک متخصص مراجعه کنید.خود بواسیر داخلی در شدت های مختلفی روی می دهد که هر کدام از آننها روش های درمان متفاوتی دارند :

بواسیر داخلی با شدت بسیار کم : در این مرحله تنها وریدهای نواحی مقعدی دچار التهاب می شوند و می توانید با رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات روزانهآن را به طور کامل از بین ببرید.البته گاهی مواقع بیمار دیر متوجه حضور بیماری در بدن می شود (یا اینکه اهمیتی به آن نمی دهد) و به همین خاطر وارد مرحله بعد می شود.
بواسیر داخلی با شدت متوسط : یک مرحله شدیدتر یعنی بواسیر داخلی نوع ۲ است که بافت دچار فرو افتادگی خواهد شد که در هنگام دفع یا نشستن بیرون زدگی پیدا می کند.البته این بافت خود به خود بعد از چند دقیقه به جای اولش باز خواهد گشت.
بواسیر داخلی با شدت زیاد : نوع سوم را می توانیم مرحله ای در نظر داشته باشیم که بیمار می بایست سریعا برای درمان لیزری و جراحی اقدام کند.در این حالت بافت افتادگی دارد که باید آن را با دست به درون مقعد فشار دهید.
بواسیر داخلی با شدت بسیار زیاد : آخرین و شدیدترین نوع بواسیر داخلی که بیمار هیچ راه درمان دیگری به غیر از لیزر ندارد.در این حالت بافت دارای افتادگی غیر قابل برگشت (حتی با دست) است.
البته قبل از شروع عمل هموروئید با لیزر,می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا روش های درمان خانگی را بر رویتان امتحان کند تا اگر جواب داد,ادامه دهید.این موضوع را در نظر داشته باشید که این روش ها می بایست در مدت ۱ الی ۳ روز اثر خود را بگذارنند و در غیر این صورت می بایست از روش لیزری استفاده کنید.

درمان بواسیر در خانه

علائم بیماری بواسیر
بواسیر هم دقیقا مانند هر بیماری دیگری یک سری علائم دارد,اما باید بدانید که این علائم بسیار گسترده بوده و ممکن است با چندین بیماری دیگر مقعدی و گوارشی مرتبط باشد و یک فرد عادی بدون دانش پزشکی کافی,نمی تواند به خوبی نوع و شدت آن را تشخیص دهد.البته تشخیص نوع خارجی این بیماری با یک نگاه ساده یا معاینه فیزیکی به راحتی امکان پذیر است.از اصلی ترین علائم این بیماری می توانیم موارد زیر را در نظر داشته باشیم.

خونریزی : در ۹۰% مواقع بواسیر داخلی با خونریزی شروع خواهد شد که می توانید آن را بر روی مدفوع خود مشاهده کنید و شدت خونریزی روز به روز افزایش پیدا می کند (البته اگر از نوع خفیف نباشد).

درد : دومرین موردی که می توان با توجه به آن بیماری های مقعدی را تشخیص داد درد است.البته درد در بواسیر داخلی به ندرت دیده می شود و اگر دیدید که همزمان درد و خونریزی دارید,باید به فیشر شک کنید.در این بیماری که در داخل مقعد هم اتفاق می افتد و بسیار هم دردناک است,هر دو علائم باهم رخ می دهند.

دلایل ابتلا به بواسیر
هنوز هیچ دلیل خاصی برای ابتلا به بواسیر وجود ندارد و ما چندین عامل که می توانندن تاثیر گذار باشند را برای شما عزیزان آورده ایم تا خودتان بر اساس طرز زندگی که دارید,متوجه شوید که مشکل از کجاست.نکته این است که این عوامل می توانند باعث ایجاد بسیاری از بیماری های مقعدی و گوارشی شوند و به همین دلیل اگر رعایت کنید,کمک زیادی به خودتان کرده اید!

استفاده بسیار کم از فیبرهای گیاهی که می توان آنها را در سبزیجات و میوه ها پیدا کرد,یکی از اصلی ترین دلایل ابتلا به بیماری های مختلف از جمله یبوست و بواسیر دانست که همین دو مورد می توانند به مرور زمان باعث پیدایش بیماری های شدیدتر شوند.
یکجا نشستن و عدم تحرک برای مدت های طولانی می تواند فشار زیادی به نواحی پایینیبدن (مقعد) وارد کندن و رگ ها تحت فشار دچار التهاب خواهند شد.این مشکل در افراد چاق خودش را به سرعت نشان می دهد و پیشنهاد می کنیم بعد از هر ۲ ساعت نشستن,حداقل ۱۰ دقیقه راه بروید.
مصرف بیش از اندازه از غذاهای ناسالم مانند فست فودها که امروزه بسیار باب شده است,یکی دیگر از دلایل در حال شیوع می باشد.شما باید مراقب رژیم غذایی خودتان باشید,چرا که برای پخت این غذاها از مواد اولیه کم کیفیت و رغن های مانده استفاده می شود که می توانند آسیب های زیادی به دستگاه گوارش و دفع وارد کنند.
اگر می خواهید که دستگاه گوارش و گردش خون به درستی عمل کند,می بایست حداقل روزانه ۷ لیوان پر آب مصرف کنید.همچنین اگر دچار یبوست شده اید,چند دقیقه صبر کنید و آب بنوشید تا مدفوع به خوبی نرم شود.
عمل هموروئید با لیزر
برای عمل هموروئید با لیزر نیاز به هیچ صبر یا دوره نقناحتی نمی باشد و بیمار چند دقیقه بعد از لیزر می تواند به زندگی عادی خود برگردد و همین نموضوع باعث شده است که بسیاری از افراد از این روش کمک بگیرند.مزیت های عمل هموروئید با لیزر آنقدر زیاد هستند که جراحی سنتی به مرور زمان از رده خارج شده,اینن مزیت ها عبارتند از :

کل این عمل حدود ۲۰ دقیقه طول خواهید کشید و دیگر نیازی نیست که ساعت صبر کنید.
برای لیزر تنها از داروی بی حسی استفاده خواهد شد و به همین خاطر کسانی که به داروی بی هوشی حساسیت دارند هم می توانند به راحتی لیزر شوند.
به هیچ عنوان ندرد و خونریزی نخواهید داشت.
زخم به جای مانده از لیزر نسبت به تیغ جراحی بسیار کمتر بوده و به همین دلیل سریع تر جوش می خورد.
به هر حال ما به تمام بیماران خود عمل هموروئید با لیزر را به جای تیغ جراحی پپیشنهاد می کنیم و تا به امروز همهیچکس مشکلی نداشته است (از نظر ابتلا به عفونت یا خونریزی).

 
namad
rasaneh
ettehadieh
بیش از 10 سال است که شما را همراهی میکنیم و به پشتوانه تجربیات خود با ارتقاء و به روزرسانی و افزایش سطح کیفی خدمات ، همراه شما می مانیم

آدرس : تهران - میدان ونک - ابتدای خیایان شهید حقانی - پلاک 78 (ساختمان بانک دی) - طبقه سوم

شماره تماس : 02188216340

شماره تماس : 02188065942

شماره همراه : 09120997132

azadi