درمان بواسیر

پشتیبانی تلگرام
متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

تکنیک استفاده در لیزر در جراحی بواسیر (هموروئید) در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه ، با استفاده از تکنیک لیزر دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری در همان جلسه اول با لیزر درمان انجام شود ، در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی در محدوده مقعد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

تکنیک قدیمی جراحی سنتی در عمل بواسیر (هموروئید) ، در جراحی سنتی فرد در بیمارستان بستری میشد و با بی هوشی کامل عمل جراحی انجام می گرفت و حداقل یک الی دو روز بعد از عمل در بیمارستان بستری می شدند ، در جراحی سنتی بواسیر (هموروئید) ، بافت و پوست به صورت کامل برداشته می شود و فرد بعد از عمل حدود بیست روز در خانه باید استراحت کند ، از جمله عوارض جراحی سنتی درصد برگشت بالای این بیماری است ، یعنی فرد بعد از عمل ممکن بود بعد از یک یا دو سال دوباره دچار بیماری بواسیر (هموروئید) شود.

مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.


مژده به افرادی که از درد بواسیر (هموروئید) رنج می برند

ما به کمک فن آوری های نوین جهانی و تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما آمده ایم

پشتیبانی قدرتمند قبل عمل تا بعد از عمل و بهبود کامل مراجعه کنندگان گرامی ، تا بهبودی کامل مشاوران و متخصصان مجموعه کنار شما هستند

مشاوره رایگان برای کسانی که از بیماری نشیمنگاهی رنج می برند

شما می توانید همین الان تماس گرفته تا در مورد بیماری خود مشاوره دریافت نمایید تا بهترین تصمیم را برای بیماری خود بگیرید

پشتیبانی 24 ساعته بعد از عمل ، مراجعه کنندگان گرامی بعد از لیزر می توانند 24 ساعت شبانه روز مشاوره رایگان دریافت کنند

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

بیماری بواسیر یا هموروئید (Hemorrhoid) تورم و التهاب رگهای اطراف مقعد یا قسمت تحتانی راست روده (رکتوم) است. در بسیاری از موارد بواسیر پس از چند روز خود به خود برطرف می شود. اما گاهی می تواند تبدیل به یک مشکل بدتری شود که علاوه بر ایجاد درد و سوزش باعث اختلال در فعالیت های ساده ای روزانه مانند نشستن یا راه رفتن شود. درمان بواسیر به منظور به حداقل رساندن علائم قابل مشاهده ، کوچک کردن، و یا از بین بردن تورم آن صورت می گیرد و طیفی از درمانهای خانگی و جراحی های بدون درد و خونریزی همراه با لیزر را شامل می شود .

درمان بواسیر با روش جراحی لیزر

جراحی بواسیر با لیزر سرپایی بدون بیهوشی انجام می شود. برای بی حسی و خواب بیمار، داروی آرام بخش وریدی تزریق می شود. به علت کوتاه بودن پرتوهای لیزر، همروئید به راحتی دیده می شود و خطر آسیب دیدگی ماهیچه های کنترل کننده روده کم می شود؛ بنابراین عوارض بی اختیاری مدفوع و گاز معده در این روش وجود ندارد.

مرتبط : درمان هموروئید | درمان بواسیر

مزایای جراحی بواسیر با لیزر نسبت به جراحی سنتی عبارتند از:

  • در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.
  • در جراحی با لیزر هموروئید بیشتری را می‌توان از مقعد خارج کرد.
  • درد و خونریزی در این روش کم است.
  • درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.

انواع بواسیر
بیماری بواسیر که در عامه مردم آن را به نام های بیماری بواسیر ، هموروئید ، باباسیل و همورویید داخلی هم می شناسند و دارای دو نوع است :

  • بواسیر داخلی و خارجی 

بواسیر خارجی : بواسیرخارجی برآمدگی نرمی در اطراف دهانه ی مقعد است. گاهی اوقات ممکن است حالتی به نام بواسير ترومبوز رخ دهد. در اين وضعيت، يک لخته ی خونی ايجاد شده و آن برآمدگی سفت می شود. از آنجا که بافت های اطراف مقعد پوشيده از پايانه های عصبی است، بواسير خارجی معمولاً بسيار دردناک است.
بواسیر داخلی : از آنجا که پايانه های عصبی حساس در مقابل درد زيادی در داخل کانال مقعد وجود ندارد، اين نوع بواسير خيلی دردناک نيست. اما ممکن است که حين عمل دفع، اين بواسيرها خونريزی کنند. گاهاً ممکن است اين نوع بواسير تا اندازه ای ملتهب شود که به خارج دهانه ی مقعد کشيده شود. اين وضعيت سقوط و پايين آمدن بیماری بواسير ناميده می شود.

به طور کلی : 

در صورتی که تورم در رگ های درون کانال مقعد اتفاق بیفتد، به آن بواسیر داخلی و اگر تورم رگها در نزدیکی دهانه مقعد رخ داده باشد، به آن بواسیر خارجی گفته می شود. 

پیشگیری ازابتلا به بواسیر

حتما شما هم شنیده اید بهترین درمان پیشگیری است. رعایت کردن نکات بهداشتی هنگام اجابت مزاج و زیاد نگه نداشتن مدغوع دو مورد از بهترین نکاتی است که اگر همیشه آن را به درستی رعایت کنید هیچگاه به این بیماری دچار نمی شوید . همچنین نرم نگه داشتن مدفوع از جمله عواملی است که سبب می شود از ابتلا و درمان بواسیر و سایر بیماری های آنورکتال در امان باشیم.

غذاهای فیبردار بخورید

تغذیه نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری های نشیمنگاهی دارد . اگر افراد به طور مداوم از غذاها و سبزیجاتی استفاده کنند که فیبر زیادی دارد و در برنامه غذایی خود انواع میوه ها و سبزیجات را بگنجانند همیشه مدفوع نرم و اجابت مزاج آسانی خواهند داشت و در نتیجه به بیماری بواسیر دچار نخواهند شد. در درمان کیست مویی و درمان بواسیر یکی از موارد ضروری، جلوگیری از فشار زیاد به مقعد است. نحوه نشستن و مدت زمان نشستن در توالت بسیار مهم است. برای پیشگیری از این بیماری ها باید از هرگونه ایجاد فشار در این نواحی جلوگیری کرد.

فعالیت بدنی افراد در ایجاد روند مناسب در حرکت مواد غذایی درون روده نقش بسیار مهمی دارند. این امر در صورتی که فرد فعالیت های ورزشی مناسبی را در پیش گیرد به تعادل وزنی او نیز کمک خواهد کرد.

پس جهت پیشگیری از ابتلا به بواسیر :

  • زیاد نگه نداشتن مدفوع
  • فشار نیاوردن هنگام اجابت مزاج
  • رعایت نکات بهداشتی در اجابت مزاج
  • زیاد ننشستن یا بد نشستن مخصوصا در هنگام کار
  • زیاد تحرک داشتن و انجام روزش یا نرمش های روزانه 

بواسیر چیست؟

بواسیر اغلب به عنوان “واریس­های وریدی در مقعد و رکتوم” توصیف می­شود و هموروئیدها، عروق خونی بزرگ و برجسته­ای در داخل و ....

مطالعه مقاله

بواسیر چه علائمی دارد؟

بواسیر از آن دست بیماری هایی است که علائمش کاملا مشهود و قابل مشاهده است: خونریزی،سوزش و خارش ناحیه مقعدی...

مطالعه مقاله

درمان هموروئید بارداری

هموروئید یکی از ناخوشایندترین عوارض بارداری است. روشهای ساده و کارآمدی برای درمان هموروئید بارداری یا جلوگیری از بروز آن را در این مقاله بخوانید

مطالعه مقاله

مرکز درمانی بیماری های کلورکتال

برای درمان بیماری باید به مرکز درمانی دارای تجربه بالا به همراه تخصصی مثال زدنی مراجعه کرد. کلینیک هیلینگ کلورکتال با دارا بودن کادری مجرب و بهره مندی از متخصصان برتر کشور، سعی دارد تا بتواند بیماری های ناحیه نشیمنگاه را با درمان هایی کم نظیر در سطح کشور درمان نماید. مهارت و تجربه کاری این پزشکان سبب شده است تا میزان رضایت بیماران از روند درمانی بسیار بالا باشد. همچنین یکی از مواردی که بیماران به آن توجه خاصی دارند عدم ایجاد هیچگونه عارضه جانبی پس از درمان کیست مویی و سایر موارد می باشد.


راه های ارتباطی با مرکز بیماری های کلورکتال
 

درمان هموروئید با روش خانگی

روش های خانگی برای درمان هموروئید یا بواسیر و جلوگیری از پیشرفت بیماری، مؤثر است.


درمان بواسیر با روش دارویی

بیماری بواسیر یکی از بیماری هایی می باشد که همراه با درد شدید، خونریزی، خارش و علائم دیگر افراد را آزار می دهد. شما زمانی که دچار این بیماری شوید باید با استفاده از روش های متنوع آن را سریعا درمان کنید. یکی از بهترین روش های درمان بیماری بواسیر استفاده کرده از داروهای شیمیایی می باشد. در واقع باید بدانید روش های خانگی زیادی برای درمان وجود دارد، ولی بسیاری از شاید ترجیح بدهند برای درمان بواسیر خود از دارو استفاده کنند. شما زمانی که به درمان این بیماری بی توجهی نشان دهید امکان دارد با مشکلات زیادی مواجه شوید. برای درمان ابتدایی هموریید استفاده از برخی پمادها جایز است و شما می توانید از آنها به روش اصولی استفاده کنید. در مورد استفاده از آنها پزشک به شما نحوه آن را اعلام می کند.

پمادهای درمانی بواسیر عبارتند از:

بیماری بواسیر و میزان گسترش آن به چه عواملی بستگی دارد ؟

 

میزان گسترش بیماری بواسیر به عوامل متنوعی بستگی دارد و شما بهتر است که به خوبی با این عوامل آشنایی داشته باشید در این صورت بدون شک به بهترین نحو ممکن می توانید بیماری خود را کنترل کنید.

برخی از مهمترین عواملی که وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید عبارت است از :

1. بر اساس سن : شما باید بدانید در صورت رعایت نکردن هر یک از اصول مراقبت از یبوست و بواسیر احتمال دارد که شما در هر سنی به این بیماری دچار شوید. اما بیشتر در سن 45 تا 65 سال افراد به این بیماری دچار می شوند و آن را به خوبی در قسمت بالا توضیح دادیم.

2. بر اساس جنسیت : به طور کلی شما باید بدانید که هم مردان و هم زنان به این بیماری دچار می شوند. اما در ایران بیشتر زنان به بیماری مبتلا می شوند و دلیل آن را هم به خوبی توضیح دادیم.

3. بر اساس فعالیت :  یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل مبتلا شدن افراد به بیماری این است که یک جا می نشینند. همین عامل به عنوان مهمترین و اصلی ترین عامل شناخته شده است.

فعالیت برای بدن ضرورت زیادی دارد و باید شما به صورت روزانه فعالیت داشته باشید تا به این بیماری دچار نشوید.

4. بر اساس وزن : آن دسته از افرادی که وزن بالایی دارند بیشتر به این بیماری دچار می شوند، در واقع باید بدانید که آنها فشار بیشتر به ناحیه مقعد خود می آورند و بیشتر به این بیماری هم دچار می شوند.

5. بر اساس رژیم غذایی : شما باید رژیم غذایی خود را به نوعی برنامه ریزی کنید که دارای فیبر زیادی باشد تا به یبوست و بیماری بواسیر دچار نگردید.

انواع بواسیر را بشناسید

شاید برای شما هم سوال شده باشد که آیا یک نوع بواسیر داریم؟ در جواب باید بگوییم که خیر,به هیچ عنوان اینطور نیست و ما به طور کلی دو نوع بواسیر یعنی خارجی و داخلی داریم که هر کدام از این موارد یک سری روش های درمان مخصوص به خودشان را دارند.برای مثال کسی که بواسیر داخلی دارد,معمولا به سختی می تواند از روش های درمان بواسیر خانگی استفاده کند که دلیلش بسیار ساده است! دسترسی به نقطه مورد نظر که داخل مقعد قرار دارد کار راحتی نیست و به همین خاطر نمی توان پماد و مواد مختلف را به آن زد.اما از آن طرف یک مزیت هم دارد که این است بیمار در طول بیماری به هیچ عنوان درد احساس نمی کند و اگر هم بکند,باید شک داشته باشد که مبادا یک بیماری دیگر در حال شکل گرفتن باشد.البته این موضوع را بگوییم که بواسیر داخلی اغلب همراه با خونریزی پدیدار می شود و هر چقدر هم از بیماری بگذرد,بر مقدار آن افزوده می شود.


به همین دلیل همیشه می گوییم که اگر متوجه بیماری شدید,سریعا برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنید تا این خونریزی باعث ایجاد کم خونی مزمن در شما نشود.دقت داشته باشید که خود هموروئید داخلی در چند نوع مختلف دیده می شود که عبارتند از : 1. بواسیر داخلی از نوع 1 : این نوع بواسیر که در مراحل ابتدایی خودش قرار دارد,به هیچ عنوان دارای بافت زائد نیست و تنها رگ های مقعدی هستند که متورم شده اند.در این حالت می توانید به راحتی با رعایت یک سری نکات ساده از دست بیماری خلاص شوید (در بالا توضح داده شد). 2. بواسیر داخلی از نوع 2 : دومین مرحله از بیماری که معمولا بافت زائد همراه با افتادگی است که خود به خود بعد از چند دقیقه به داخل باز خواهد گشت.در نظر داشته باشید که این بافت تنها در هنگام نشستن یا انجام فعالیت شدید پدیدار خواهد شد.مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای درمان بیماری بهتر است در ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص دهد که آیا می توان از دارو و روش های خانگی استفاده کرد یا نه. 3. بواسیر داخلی از نوع 3 : همانطور که مشاهده کرده اید,انواع بواسیر داخلی بر اساس شدتشان دسته بندی می شود و هیچ تفاوتی از لحاظ روش درمان در آنها وجود ندارد.در این حالت هم تنها بافت دارای افتادگی و خونریزی شدت بیشتری پیدا می کنند و به نظر می رسد که دیگر کار از روش های درمان خانگی گذشته باشد.شما می بایست بافت زائد را با دست به داخل مقعد فرو ببرید. 4. بواسیر داخلی از نوع 4 : آخرین نوع بوسایر داخلی که شدتش بسیار زیاد بوده و معمولا فرد خونریزی زیادی دارد که ممکن است در آینده دچار مشکل شود.برای این حالت بهتر است سریعا لیزر یا جراحی کنید تا مبادا بیماری های بیشتری به وجود بیاورد.

 

سوالات متداول

چرا درمان بواسیر با روش جراحی لیزر بهتر است ؟
به علت کوتاه بودن پرتوهای لیزر، همروئید به راحتی دیده می شود و خطر آسیب دیدگی ماهیچه های کنترل کننده روده کم می شود.
مزایای جراحی بواسیر با لیزر نسبت به جراحی سنتی چیست؟
در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.در جراحی با لیزر هموروئید بیشتری را می‌توان از مقعد خارج کرد.درد و خونریزی در این روش کم است.درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.
هزینه درمان بواسیر با لیزر چقدر است ؟
هزینه جراحی سرپایی در مرکز هیلینگ کلروکتال بستگی به حجم جراحی انجام شده، وسعت عفونت، چند مرحله ای شدن جراحی ، تعداد کانالها، گرید ها و پیچیدگی های تخصصی به نظر پزشک متخصص برمیگردد.
برای بیماران خانم چه اقداماتی صورت گرفته است؟
خانم دکتر سیما حلمی ارجمند, عضو هیئت علمی دانشگاه، پزشک متخصص جراحی عمومی با 23 سال سابقه کاری در خدمت بیماران و مراجعه کنندگان خانم هستند.
ساعت کاری کلینیک تا چه ساعتی می باشد ؟
ساعت کاری کلینیک همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ - جمعه ها از ۱۵ تا ۱۸
 

Call Now Button