درمان فیستول

پشتیبانی تلگرام

درمان فیستول با روش خانگی

روش درمان خانگی برای مراحل اولیه بیمار مفید است.


درمان فیستول با دارو

روش درمانی با دارو، برای بیمار کم هزینه و بی خطر است. متأسفانه درمان دارویی، برای این رفع این بیماری وجود ندارد. فیستول مقعدی با جراحی سنتی و لیزر قابل درمان است. برای کاهش علائم بیماری، از داروهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب تجویز شده توسط پزشک، استفاده می شود. مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای از بین بردن عفونت فیستول مفید است. مصرف آنتی بیوتیک ها درصد موفقیت جراحی را بالا می برد. داروهای مسکنی که کدئین ندارند، برای کاهش درد بیماری و داروهای ضد التهاب، برای رفع التهاب مفید است.

درمان فیستول با دارو

درمان فیستول با لیزر

روش جراحی با لیزر، مؤثرترین درمان برای رفع فیستول مقعدی است. در جراحی با لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود. بیمار پس از جراحی احتیاجی به بستری شدن ندارد. خونریزی و درد در روش جراحی با لیزر، کم است. دوره نقاهت پس از جراحی با لیزر، نسبت به روش جراحی سنتی، بسیار کم است. بیمار بلافاصله پس از جراحی با لیزر، می تواند کارهای روزمره خود را شروع کند. در این روش درمانی با انعقاد خون پس از برش، ناحیه ی آسیب دیده بهتر دیده می شود. جراح با وضوح بالا، می تواند ریشه و شاخه های جانبی فیستول را بسوزاند. این روش درمانی نسبت به روش جراحی سنتی بی عیب تر است. احتمال برگشت بیماری در این روش صفر است. بیمار پس .از جراحی با لیزر، برای رفع درد می تواند از داروهای مسکن استفاده کند

درمان فیستول با لیزر

پس از درمان فیستول با لیزر می بایست نکات زیر را رعایت کنید.

  • مصرف مواد غذایی حاوی فیبر برای جلوگیری از یبوست
  • نوشیدن آب و مایعات
  • اجتناب از مصرف غذاهای سرخ شده و پر ادویه
  • رعایت بهداشت ناحیه مقعد و خشک کردن مقعد پس از شستشو
  • 20 دقیقه نشستن در لگن آب گرم، 2 الی 3 بار در روز
  • خودداری از رابطه جنسی مقعدی
  • پرهیز از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی
خدمت رسانی بی نظیر

درباره فیستول


مرکز درمانی بیماری های کلورکتال

برای درمان بیماری باید به مرکز درمانی دارای تجربه بالا به همراه تخصصی مثال زدنی مراجعه کرد. هیلینگ کلورکتال مرکز درمانی بیماری های کلورکتال در تمامی ایام هفته آماده خدمت رسانی به شماست.


راه های ارتباطی با مرکز بیماری های کلورکتال