درمان کیست مویی

پشتیبانی تلگرام

روش درمان کیست مویی با لیزر

در روش جراحی کیست مویی با لیزر، نیازی به بی هوشی بیمار نیست. برای راحتی بیمار، از بی حسی موضعی استفاده می شود. کیست را به وسیله اشعه ی لیزر برش داده و تخلیه می کنند. خونریزی و درد این روش، بسیار کم بوده و کمتر از 1 ساعت جراحی به پایان می رسد.

روش درمان کیست مویی با لیزر

مزایای جراحی کیست مویی با لیزر عبارتند از:

 • استفاده از بی حسی موضعی
 • عدم تراشیدن زخم و پانسمان
 • درد و خونریزی کم
 • سرپایی بودن جراحی و کاهش دوره نقاهت

پیشگیری از ابتلا به کیست مویی

بسیاری از افراد با تمیز نگه داشتن بدن از حضور موهای زائد به جلوگیری از بروز این بیماری کمک می کنند. پروسه اصلاح بدن یا شیو کردن باید با مراقبت و دقت انجام شود تا احیانا سبب ایجاد بریدگی در محل کیست مویی نشود. استفاده از روغن ها و کرم های خاص بعد از اصلاح کردن پیشنهاد می شود و بهتر است که فرد بهداشت را در مناطق حساس تر بیشتر رعایت کند. لباس هایی که استفاده می کنیم در عدم ابتلا به این عارضه و عدم نیاز به درمان کیست مویی بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که افراد با پوست های حساس باید از مواد بهداشتی مناسب استفاده کنند تا با ایجاد حساسیت بر روی پوست شرایط بروز کیست مویی ایجاد نشود. همیشه باید به این موضوع توجه کرد که نواحی تناسلی بدن خیلی حساس می باشند و نباید به مثابه پوست پا و بازو به آن نگاه کرد.

خدمت رسانی بی نظیر

درباره کيست مویی یا پيلونيدال

کیست مویی چیست؟

در علم پزشکی کیست به توده ی از سلول ها که رشد نا به جایی دارند گفته می شود. این کیست ها انواع و ابعاد مختلفی دارند ....

مطالعه مقاله

هیلینگ کلورکتال

برای درمان بیماری باید به محل درمانی دارای تجربه بالا به همراه تخصصی مثال زدنی مراجعه کرد. هیلینگ کلورکتال با دارا بودن کادری مجرب و بهره مندی از متخصصان برتر کشور، سعی دارد تا بتواند بیماری های ناحیه نشیمنگاه را با درمان هایی کم نظیر در سطح کشور درمان نماید. مهارت و تجربه کاری این پزشکان سبب شده است تا میزان رضایت بیماران از روند درمانی بسیار بالا باشد. همچنین یکی از مواردی که بیماران به آن توجه خاصی دارند عدم ایجاد هیچگونه عارضه جانبی پس از درمان کیست مویی و سایر موارد می باشد.


راه های ارتباطی با هیلینگ کلورکتال
 

درمان کیست مویی با روش خانگی

روش های مؤثر خانگی برای درمان کیست مویی عبارتند از:


سینوس پیلونیدال بیشتر در چه کسانی دیده می شود؟

کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال داشتن اغلب هیچ ارتباطی با سن ندارد,اما از آنجا که موهای زائد بیشتر در مردان میانسال و بزرگسال وجود دارد,به همین خاطر شایع تر از بقیه گروه های سنتی و جنسی هستند و به همین خاطر باید بیشتر از تمام افراد مراقبت کنند که مبادا دچار مشکل شوند.


اگر بخواهیم با توجه به آمار صحبت کنیم,مردان حدود 4 الی 5 برابر بیشتر از زنان به کیست مویی مبتلا می شوند.بهتر است حداقل یک روز در میان دوش گرفته و موهای زائد را به شکل کامل از بین ببرید که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

مراقبت های بعد از عمل

در مرحله بعد شما باید بدانید که بع د از عمل چه کارهایی را انجام دهید که بیماری دوباره باز نگردد یا دچار مشکل نشوید.دقت داشته باشید که بعد از لیزر می بایست محل زخم را پاسنمان کرد که حدود 5 روز باقی می ماند.در بعضی از مواقع پیش می آید که یک سری چرک از محل زخم ترشح می شود و پزشک باید پاسنمان را تعویض و یک چرک خوش برای بیمار تجویز کند.

درمان کیست مویی با لیزر

در حال حاظر بهترین و سریع ترین روش درمان کیست مویی و سایر بیماری های آنورکتال به حساب می آید که همه ساله هزاران نفر از آن استفاده می کنند.لیزر نسبت به روش جراحی سنتی,مزیت های بسیار زیادی دارد که تمام این موارد دست به دست هم می دهند که دیگر کسی به سمت روش های تاریخ گذشته نرود.اما این مزیت ها عبارتند از :


1. در روش درمان با لیزر,فرد به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و به همین خاطر یک گزینه مناسب برای افراد کم توان و کودکان می باشد.متاسفان هبسیاری از افراد اهمیتی به بیماری خود نمی دهندو زمانی به پزشک مراجعه می کنند که درد چند برابر شده است,به همین دلیل اگر بخواهند با روش سنتی درمان شوند,بعد از عمل درد بسیار زیادی خواهند داشت.
2. کل عمل لیزر بین 20 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید و دیگر نیازی نیست که چند ساعت در اتاق بمانید یا برای چند روز دیگر وقت بگیرید.همین مورد باعث شده است که بسیاری از بیماران اورژانسی لیزر را برای درمان انتخاب کنند.
3. لیزر با دستگاه های پیشرفته انجام می شود و اغلب کادر پزشکی هیچ دخالتی خاصی در آن ندارد و از این رو دیگر فرد دچار عفونت یا بیماری های دیگر نخواهد شد.البته بسیاری از مواقع پیش می اید در اثر اشتباهات انسانی,اسیب های بافتی به فرد وارد می شود که در لیزر دیگر خبری از آنها نیست.
4. نکته آخری که برای کارمندان و افارد شاغل اهمیت بسیار بالایی دارد این است که لیزر درمانی تقریبا دوره نقاهت ندارد و فرد روز بعد می تواند کارهای روزمره خودش را بدون مشکل انجام دهد و تنها یک سری نکات جزئی را می بایست رعایت کند.

علائم بیماری کیست مویی

یکی از مزیت های بیماری کیست مویی این است که علائم به نسبت زیادی دارد و از این رو می توانید آن را تشخیص دهید.همین زود تشخیص دادن از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و باعث می شود فرد سریع تر به دنبال راه حلی برای درمان باشد.به هرحال اگر بخواهیم این علائم را به شکل کوتاه توضیح دهیم :

1. داشتن درد در هنگام انجام فعالیت های مختلف یا ورزش های سنگین یکی از مهمترین مواردی است که باید دقت زیادی به آن داشته باشید.این درد گاهی مواقع آنقدر زیاد خواهد شد که کمتر کسی می تواند تحملش کند و به همین خاطر بهتر است سریع تر برای درمان اقدام کنید.
2.ممکن است محل کیست دچار عفونت یا بیماری شود و به همین دلیل فرد کمی احساس بی حالی یا حالت تهوع بکند.اگر این حالت برایتان پیش آمده است باید مراقب باشید که بیماری به زودی پیشرفت زیادی خواهد داشت.
3. در اکثر بیماران,پوست اطراف ناحیه دچار تورم و قرمزی می شود که یک نوع حساسیت پوستی شکل خواهد بود.
4. همه ما می دانیم زمانی که بدن یا یک قسمت از آن از چرک پر می شود,آن مایع بد بو و خونابه شکل به مرور زمان خارج شده و مواد دیگر جایش را می گیرند و از این رو باید به خوبی بررسی کنید و ببینید که آیا شما هم ترشح دارید یا نه.

درمان کیست مویی با روش دارویی

روش های دارویی درمان کیست مویی عبارتند از:

تزریق فنل

یکی از روشهای درمان کیست مویی تزریق ژل فنل است که در طی آن پزشک یک ترکیب استریل کننده را به داخل سینوس مویی تزریق می کند. استفاده از روش ترزیق فنل در آبسه حاد و مزمن مرسوم است. این احتمال وجود دارد که ترزیق ماده فنل باعث بروز آسیب به پوست اطراف کیست مویی شود، لذا برای جلوگیری از این اتفاق پوست اطراف کیست را با ژل پارافیتن می پوشانند. این ماده از برخورد مستقیم فنل با پوست جلوگیری می کند.
در عملیات ترزیق ژل به داخل بافت کیست ممکن است میزان ژل ترزیق شده کم باشد. در نتیجه برای رسیدن به حد نصاب مورد نظر این کار (ترزیق ژل) به دفعات صورت میگیرد تا عملیات درمان کیست مویی با اخلال مواجه نشود. بر خلاف روش درمان لیزری کیست مویی، در تزریق فنل نیاز به بستری شدن بیمار در هیلینگ وجود دارد. از طرف دیگر مدت زمان لازم برای درمان کیست مویی و بهبود زخم به روش تزریق فنل 4 الی 8 هفته می باشد. اما گاهاً مشاهده می شود که پس از مدتی عود صورت میگیرد. اینها دلایلی بر عدم استقبال مردم و پزشکان از این روش می باشد.

چسب فیبرین

استفاده از چسب فیبرین یکی از روش های مدرن و بروز در بحث درمان کیست مویی محسوب می شود و اتفاقا جایگزین مناسبی است برای عمل های جراحی که با هزینه زیاد و دوره های درمان طولانی. از مزایای این روش میتوان اشاره کرد به مواردی از قبیل: کم‌ترین میزان تهاجم در درمان سریع کیست مویی، درمان تحت بیهوشی عمومی یا موضعی، احساس درد کمتر در مقایسه با سایر روشهای درمان کیست مویی و... . میزان رضایتمندی از این نوع روش درمانی نسبت به سایر آنها در سطح بالایی قرار دارد و مشتریان عمدتا بعد از انجام فرآیند درمان خود نظر مساعدی نسبت به آن داشته و به سایرین نیز توصیه می نمایند

 

سوالات متداول

درمان کیست مویی بدن بازگشت و درد و خونریزی چه روشی است؟
بهترین روش برای درمان کیست مویی یا پيلونيدال باید پس از معاینه متخصص آنورکتال و بسته به میزان پیشرفت بیماری، جنسیت، سن و... تشخیص دهد که فرد بیمار به کدام روش درمانی احتیاج دارد.
مزایای جراحی کیست مویی با لیزر نسبت به جراحی سنتی چیست؟
• جراحی بواسیر با لیزر در 20 دقیقه انجام میشود.
• کاملا سرپایی و با بی حسی موضعی صورت میگیرد.
• بدون دوران نقاهت
• برگشت و عود بیماری، با لیزر یک چهارم برگشت و عود عمل های سنتی است و درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.
• در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.
• درد و خونریزی در این روش کم است.
جراحی بواسیر با لیزر چه عوارضی دارد؟
از عوارض جراحی بواسیر با لیزر این است که فرد بعد از عمل احساس تورم میکند که ناشی از اشعه لیزر است و طبیعی میباشد.
هزینه لیزر حدودا چقدره؟
هزینه جراحی سرپایی در هیلینگ کلروکتال بستگی به حجم جراحی انجام شده، وسعت عفونت، چند مرحله ای شدن جراحی ، تعداد کانالها، گرید ها و پیچیدگی های تخصصی به نظر پزشک متخصص برمیگردد.
دوران نقاهت بعد از عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟
جراحی بواسیر با لیزر دوران نقاهت ندارد چون سرپایی و با بی حسی انجام میشود. دوران نقاهت در جراحی هموروئید، بسته به انسانهای متفاوت متغیر است و ۸۰ درصد از درد در همان زمان جراحی از بین می‌رود. ولی بعضی از بیماران بعد از سالها کلنجار رفتن با بیماری و خود درمانی های متعدد ناچار میشوند تن به جراحی بدهند، آنها به خاطر خارج شدن حجم زیادی از کیست و بافت عفونی شده که از بدنشان خارج میشود بیشتر دوران نقاهت را تجربه خواهند کرد.
برای بیماران خانم چه اقداماتی صورت گرفته است؟
خانم دکتر سیما حلمی ارجمند, عضو هیئت علمی دانشگاه، پزشک متخصص جراحی عمومی با 23 سال سابقه کاری در خدمت بیماران و مراجعه کنندگان خانم هستند.
ساعت کاری چند است؟
ساعت کاری همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ - جمعه ها از ۱۵ تا ۱۸
 

گالری تصاویر هیلینگ

[robo-gallery id=1462]

50 دیدگاه ها

 1. اکبر گفت:

  سلام به شما
  ممکنه کیست دوباره دقیقا همون جای قبلی در بیاد؟

  • دکتر هیلینگ گفت:

   بله ، دقیقا ، این موضوع معمولا در جراحی های باز اتفاق می افته ، اما در جراحی با لیزر این موضوع معمولا اتفاق نمیافته و بدون بازگشت هستش

   • زهرا گفت:

    سلام من الان حدودا پنج ماهه که کیست مویی دارم و بار اول فقط درد میکرد بار دوم تبدیل به ابسه شد و کم کم طی چند روز تخلیه شد بعد از تخلیه شدنش راحت میتونم راه برم و بخوابم از عمل کردنش میترسم چون از خیلی ها شنیدم که بعد از عمل قسمتی که عمل شده باز میمونه و بخیله نمیزنن و روزی سه بار باید پانسمان کرد و پانسمان هارو داخل زخم فرو کرد میشه یکم راهنماییم کنید

 2. هوشنگ گفت:

  برا من که معجزه کردید دمتون گرم

 3. مهدی گفت:

  کیست مویی فقط رو دنبالچه رشد میکنه؟

 4. مجتبی گفت:

  سلام به شما
  من چند سال پیش کیست مویی داشتم به همراه ترشح که مقداری مو از آنجا خارج شد و دیگر ترشحی هم نداشت . الان به تازگی آن محل متورم شده و خارش هم دارد اما بدون ترشح . احتمال داره دوباره عود کند . لطفا هزینه تقریبی عمل با لیزر. را هم بفرمایی . با تشکر

 5. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید.
  اگر چند تا کیست مویی در فرد وجود داشته باشه عمل همه آنها در یک مرحله انجام میشه؟

 6. Ehsan گفت:

  سلام . من ۳سال پیش جراحی بسته انجام دادم اما ۱ سال بعدش دوباره شدم مثل روز اول . چون تجربه درد جراحی و دوران نقاهت و یکبار دارم میترسم با عمل لیزر هم مجدد برگرده . ایا لیزر تضمین داره ؟ و اینکه هزینش چقده؟ ممنونم

 7. فریبا گفت:

  بعد از عمل میشه نشست؟ من الان ۴ روزه عمل کردم میترسم بشینم

 8. پیام باقری گفت:

  با سلام من حدود ۲۰ماهه که عمل سینوس پایلونیدال را انجام دادم ولی بعد از گذست این ۲۰ماه هنوز پوست اون ناحیه به شدت نازک و حساسه که حتی با شیو کردن به شدت آسیب میبینه تجویز شما برای سریع تر محکم تر شدن پوست اون ناحیه چیست؟

 9. احمد گفت:

  سلام من ۱۲سال پیش عمل شدم زیربیهوشی الان شرایط کاریم اینه که حتما روزی۱۰ساعت روی صندلی پشت سیستم بایدبشینم یک مدتی هست که داره منو اذیت میکنه اب نم همراه خون التهاب ودردشدید داره که نمیتونم بشینم یا به پشت بخوابم لطفاراهنمایی کنید بادارو رفع میشه یانیاز به عمل دوباره داره.متشکرم

 10. فاطمه گفت:

  سلام.من حدودا دو سالی میشه که مبتلا به سینوس پیلونیدال هستم پزشک جراح برای هفته اینده گفتن که باید جراحی بشه من امسال کنکور دارم .از اونجایی که از ناحیه سینوس عفونت میاد مشکلی داره که من شش ماه عمل رو عقب بندازم ؟خواهش میکنم جواب بدین🙏

  • محسن مافی گفت:

   سلام اگه بتونیدعفونت روبافشاردادن کامل تخلیه کنیدوبه مرحله ای برسونیدکه خون بیادوبعدش خون صاف بیادنه مشکلی نداره چون درغیراین صورت عفونت به صورت مداوم جاری میشه وبوی بد وحالت ونم وخون اون ممکنه باعث اذیت شدنتون بشه اگه بتونیدداخل حموم بافشاردادن تخلیه کنیدمیتونیدراحت بعداون زندگی کنیدکاملامثل عمل جراحی میشه چون جراحی هم پوست روبازمیکنن وتخلیه میکنن این هم همون کارومیکنه دیگه

 11. حسين گفت:

  سلام من روی باسنم ی جوش دارم که درد میکنه امکان داره موبرگشتی باشه؟؟

 12. حسن گفت:

  سلام وقت بخیر
  کیست اگر ورم کرده باشد بازم هم با لیزر درمان میشه
  من از عمل باز اصلا نمیتونم استفاده کنم به دلیل شرایط کاری
  با لیزر درمانی هر نوع کیستی قابل درمان هست یا خیر

 13. حلمد گفت:

  سلام من تقریبا ۱۰ سال پیش عمل کیست مویی بسته توسط جراح‌ عمومی شدم اونموقع با استناد به جواب آزمایش پاتولوژی گفتند که کیست کامل برداشته شده ولی الان نزدیک به ۱ ساله دوباره برگشته و از همون جان خون آبه میاد با لیزر میشه برداشت یا باید عمل بشه؟

 14. دریا گفت:

  سلام.من شهرستان هستم.بعداز لیزر کیست مویی چند روز باید تهران باشم

 15. سیاوش گفت:

  سلام.من کارم فنیه.دوران نقاهت چقدره و چقدر این عمل هزینه داره.

 16. محمد گفت:

  سلام خدمت شما
  من دوسال پیش عمل کیست مویی داشتم. الان درد خیلی کمی در اون ناحیه دارم. بعلاوه در محل درد عفونتهایی جزئی خارج میشود.خواستم بدونم با درمانهای خانگی قابل بهبود یافتن است یا خیر؟؟

 17. Nasser گفت:

  سلام من جراحی کردم چکاکنم تازودگوشت بگیره وجاش پرشه

 18. مهدی گفت:

  سلام من عمل باز کردم دسشویی ک میرم میرموحموم با شاممو فیروز میشورم بعد میخوابم تو تشت بتادین با سرم شستشو میشورم موقع دراوردن گاز خیلی درد دارم و تنیز کردن راه حلی دارین
  بعدشم ی لایه لایه های سفیدو زردی شدن مشکل نداره

 19. مهدی گفت:

  قیمت عمل با لیزر چنده ازاد و با دفترچه

 20. محمد گفت:

  سلام
  من تابستان جراحی کردم‌ و الان دوباره حس میکنم کیستم درومده
  ایا با لیزر برگشت نداره و یا حفره ای روی پوستم نمیمونه که مو برگرده توش؟
  و اینکه هزینه چقدره،؟
  ایا با بیمه هم میشه

 21. امیر گفت:

  بعد از عمل باز سینوس پایلونیدال مشکل مقعدی پیش اومده برام. خارش و سوزش. استرس دارم بواسیر نباشه. راهنمایی بفرمایید. ممنون

 22. حمید گفت:

  سلام . کیست مویی بزرگ هم با لیزر درمان میشه یا فقط باید کوچیک باشه؟

 23. فاطمه گفت:

  سلام من چندساله کیست مویی دارم و یک بار درمان تب سنتی رفع شود ولی باز برگشت الان چندماه یه بار عود میکنه باید چیکار کنم لیزر کارساز هست

 24. ف.ح. گفت:

  سلام ممنون از توضیحات وافر و موثرتان

 25. مصطفی گفت:

  سلام من کیست مویی دارم و نزدیک به دوسال هست که روم نمیشد برای درمانش مراجعه کنم در طول این مدت بزرگتر هم شده بود تا چرک و عفونی میشه با تخلیه مایع داخل آن درد برطرف میشه بهرحال امروز مراجعه کردم به یک متخصص گفتن گذاشتین بزرگ شده باید عمل جراحی بشید خاستم بفرمایید با درمان داروهای گیاهی یا راهکار مناسب غیر عمل میشه جلوگیری و ریشه کن کرد.راهنمایی بفرمایید آقای دکتر ممنون و سپاسگذارم
  شغلم ۵سال راننده ماشین سنگین هست

  • admin گفت:

   سلام
   منشی مطب هستم
   لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید :
   تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰
   شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲
   ممنون

 26. منصوره گفت:

  با سلام وو قت بخیر
  هزینه عمل کیست با لیزر چقدره دقیقا چقدر میشه ؟ چون ما به چند تا کیلینیک سر زدیم و هنوز قیمت واقعی عمل رو نمیدونم …

 27. roya گفت:

  خونریزی مجدد بعد از عمل طبیعیه ؟؟ الان به مطب زنگ زدم کسی پاسخگو نبود

 28. سفر هاشم گفت:

  سلام میشه یه سری اطلاعات مفید درباره درمان این بیماری برای من ایمیل کنید ؟

  • admin گفت:

   سلام مقالات آموزشی داخل سایت زیاد هستش
   ولی لینک چند تا از مقالات خوب سایت رو براتون ایمیل کردیم .
   اگر باز سوالی داشتید خوشحال میشیم کمکتون کنیم

 29. یوسفی گفت:

  سلام میخواستم بدون برآمدگی سمت راست شکم کیست حساب میشه ؟

 30. حمیدرضا گفت:

  سلام یه کیست مویی کوچک دارم میخاستم بدونم هزینش چقدر است ممنون میشم پاسخ بدید

 31. مممممممممم نننننننن گفت:

  سلام …من هفته دیگه اعزام میشم اموزشی خدمت الان چند روزه استخوان دنبالچه م درد گرفته موقع نشستن یا لمس کردنش دردش رو نشون میده بنظرتون مو برگشتیه؟

  • admin گفت:

   سلام بر شما.
   بله امکانش هست که این مشکل رو داشته باشید.اما بهتر هست با مشاورین کلینیک تماس بگیریدتا بیشتر راهتماییتون کنن.

   تماس

 32. دهقانی گفت:

  سلام
  دختر من ۱۴ سالشه و یک ساله که کیست مویی داره
  پارسال به پزشک مراجعه کردیم و گفت عفونت داره و بعد دارو داد
  بعد از مصرف دارو ها پزشک گفت عفونت از بین رفته اما باید کیست برداشته بشه
  به دلیل اینکه سنش کم بود پزشک گفت فعلا نیاز نیست عمل کنه تا وفتی که بزرگتر بشه
  اما الان درد داره
  باید چکار کنیم

 33. شاهرخ گفت:

  سلام می خواستم بدونم برای لیزر کیست مویی چقدر باید پرداخت کنم و اینکه بعدش میتونم برم سر کار؟ کارم بیشتر سرپا موندن هستش و آرایشگرم که اگر مشکلی نداره بیام برای لیزر.

 34. aa گفت:

  سلام
  امکانش هست فیلم نحوه لیزر کیست مویی رو بفرستید به ایمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button