بهترین روش درمان زگیل مقعدی چیست ؟ + معرفی 6 روش درمان

زگیل مقعدی یکی از بیماری های ویروسی است که به سختی درمان می شود. در این مقاله از وبلاگ هیلینگ کلورکتال شما را با روش های درمانی بیماری و بهترین درمان زگیل مقعدی آشنا می کنیم.

بهترین درمان زگیل مقعدی چیست؟

پس از تشخیص بیماری زگیل مقعدی برای بهبود بیماری، زگیل های مقعدی می بایست درمان و برداشته شوند. اگر زگیل ها برداشته نشوند، بزرگ تر و بیشتر می شوند. با درمان و برداشته نشدن زگیل ها، بیماری زگیل مقعدی به سرطان مقعدی تبدیل می شود. درمان زگیل مقعدی به تعداد و ناحیه بروز زگیل ها بستگی دارد.

روش درمانی بدون جراحی

درمان بیماری زگیل مقعدی با دارو: این روش درمانی برای زگیل های کوچک مناسب است. داروهای تری کلرواستیک اسید، پدوفیلین، پودوفیلوکس و ایمی کیمود برای درمان این بیماری مفید است. این داروهای موضعی به صورت محلول یا پماد تجویز می شنود. توجه داشته باشید، استفاده از داروهای نام برده شده، با سوزش همراه است. عوارض مصرف این داروها عبارتند از خارش، درد و سوزش با بروز این عوارض سریع به پزشک معالج خود مراجعه کنید.
درمان بیماری زگیل مقعدی با فریز: با فریز شدن، زگیل ها دیگر رشد نمی کنند. با استفاده از نیتروژن مایع و فریز کردن زگیل ها پس از مدتی از بین می روند.
روش درمانی قطعی با عمل جراحی : با پیشرفت بیماری و بزرگ تر شدن زگیل ها، روش درمان دارویی بی اثر است. اکثر جراحی های بیماری زگیل تناسلی به صورت سرپایی انجام می شود. با بزرگ و خوشه ای بودن زگیل ها و پیشرفت بیماری، از بیهوشی برای جراحی استفاده می شود. بهترین درمان زگیل مقعدی جراحی است.

انواع روش های جراحی

الکتروکوتر : در این روش جراحی از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل ها استفاده می شود.
درمان با لیزر : در این روش جراحی از پرتوهای نور، برای برداشتن و درمان قطعی زگیل های مقعدی استفاده می شود.
فولگوراسیون : این روش برای سوزاندن زگیل های مقعدی، مورد استفاده قرار می گیرد. برداشتن کامل زگیل مقعدی با استفاده از جراحی: در این روش با استفاده از برش پوست، زگیل های بسیار بزرگ برداشته می شوند. لیزر میتواند برای درمان بواسیر، درمان کیست مویی و … نیز روش بهتر و راحت تری باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.