درمان کیست مویی

پشتیبانی تلگرام
متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

تکنیک استفاده در لیزر در جراحی کیست مویی در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه ، با استفاده از تکنیک لیزر دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری در همان جلسه اول با لیزر درمان انجام شود ، در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی در محدوده مقعد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

تکنیک قدیمی جراحی سنتی در عمل کیست مویی ، در جراحی سنتی فرد در بیمارستان بستری میشد و با بی هوشی کامل عمل جراحی انجام می گرفت و حداقل یک الی دو روز بعد از عمل در بیمارستان بستری می شدند ، در جراحی سنتی کیست مویی ، بافت و پوست به صورت کامل برداشته می شود و فرد بعد از عمل حدود بیست روز در خانه باید استراحت کند ، از جمله عوارض جراحی سنتی درصد برگشت بالای این بیماری است ، یعنی فرد بعد از عمل ممکن بود بعد از یک یا دو سال دوباره دچار بیماری کیست مویی شود.

مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.


مژده به افرادی که از درد کیست مویی رنج می برند

ما به کمک فن آوری های نوین جهانی و تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما آمده ایم

پشتیبانی قدرتمند قبل عمل تا بعد از عمل و بهبود کامل مراجعه کنندگان گرامی ، تا بهبودی کامل مشاوران و متخصصان مجموعه کنار شما هستند

مشاوره رایگان برای کسانی که از بیماری نشیمنگاهی رنج می برند

شما می توانید همین الان تماس گرفته تا در مورد بیماری خود مشاوره دریافت نمایید تا بهترین تصمیم را برای بیماری خود بگیرید

پشتیبانی 24 ساعته بعد از عمل ، مراجعه کنندگان گرامی بعد از لیزر می توانند 24 ساعت شبانه روز مشاوره رایگان دریافت کنند

روش درمان کیست مویی با لیزر

در روش جراحی کیست مویی با لیزر، نیازی به بی هوشی بیمار نیست. برای راحتی بیمار، از بی حسی موضعی استفاده می شود. کیست را به وسیله اشعه ی لیزر برش داده و تخلیه می کنند. خونریزی و درد این روش، بسیار کم بوده و کمتر از 1 ساعت جراحی به پایان می رسد.

روش درمان کیست مویی با لیزر

مزایای جراحی کیست مویی با لیزر عبارتند از:

  • استفاده از بی حسی موضعی
  • عدم تراشیدن زخم و پانسمان
  • درد و خونریزی کم
  • سرپایی بودن جراحی و کاهش دوره نقاهت

پیشگیری از ابتلا به کیست مویی

بسیاری از افراد با تمیز نگه داشتن بدن از حضور موهای زائد به جلوگیری از بروز این بیماری کمک می کنند. پروسه اصلاح بدن یا شیو کردن باید با مراقبت و دقت انجام شود تا احیانا سبب ایجاد بریدگی در محل کیست مویی نشود. استفاده از روغن ها و کرم های خاص بعد از اصلاح کردن پیشنهاد می شود و بهتر است که فرد بهداشت را در مناطق حساس تر بیشتر رعایت کند. لباس هایی که استفاده می کنیم در عدم ابتلا به این عارضه و عدم نیاز به درمان کیست مویی بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که افراد با پوست های حساس باید از مواد بهداشتی مناسب استفاده کنند تا با ایجاد حساسیت بر روی پوست شرایط بروز کیست مویی ایجاد نشود. همیشه باید به این موضوع توجه کرد که نواحی تناسلی بدن خیلی حساس می باشند و نباید به مثابه پوست پا و بازو به آن نگاه کرد.

خدمت رسانی بی نظیر

درباره کيست مویی یا پيلونيدال

کیست مویی چیست؟

در علم پزشکی کیست به توده ی از سلول ها که رشد نا به جایی دارند گفته می شود. این کیست ها انواع و ابعاد مختلفی دارند ....

مطالعه مقاله

مرکز درمانی بیماری های کلورکتال

برای درمان بیماری باید به مرکز درمانی دارای تجربه بالا به همراه تخصصی مثال زدنی مراجعه کرد. کلینیک هیلینگ کلورکتال با دارا بودن کادری مجرب و بهره مندی از متخصصان برتر کشور، سعی دارد تا بتواند بیماری های ناحیه نشیمنگاه را با درمان هایی کم نظیر در سطح کشور درمان نماید. مهارت و تجربه کاری این پزشکان سبب شده است تا میزان رضایت بیماران از روند درمانی بسیار بالا باشد. همچنین یکی از مواردی که بیماران به آن توجه خاصی دارند عدم ایجاد هیچگونه عارضه جانبی پس از درمان کیست مویی و سایر موارد می باشد.


راه های ارتباطی با مرکز بیماری های کلورکتال
 

درمان کیست مویی با روش خانگی

روش های مؤثر خانگی برای درمان کیست مویی عبارتند از:


سینوس پیلونیدال بیشتر در چه کسانی دیده می شود؟

کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال داشتن اغلب هیچ ارتباطی با سن ندارد,اما از آنجا که موهای زائد بیشتر در مردان میانسال و بزرگسال وجود دارد,به همین خاطر شایع تر از بقیه گروه های سنتی و جنسی هستند و به همین خاطر باید بیشتر از تمام افراد مراقبت کنند که مبادا دچار مشکل شوند.


اگر بخواهیم با توجه به آمار صحبت کنیم,مردان حدود 4 الی 5 برابر بیشتر از زنان به کیست مویی مبتلا می شوند.بهتر است حداقل یک روز در میان دوش گرفته و موهای زائد را به شکل کامل از بین ببرید که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

مراقبت های بعد از عمل

در مرحله بعد شما باید بدانید که بع د از عمل چه کارهایی را انجام دهید که بیماری دوباره باز نگردد یا دچار مشکل نشوید.دقت داشته باشید که بعد از لیزر می بایست محل زخم را پاسنمان کرد که حدود 5 روز باقی می ماند.در بعضی از مواقع پیش می آید که یک سری چرک از محل زخم ترشح می شود و پزشک باید پاسنمان را تعویض و یک چرک خوش برای بیمار تجویز کند.

درمان کیست مویی با لیزر

در حال حاظر بهترین و سریع ترین روش درمان کیست مویی و سایر بیماری های آنورکتال به حساب می آید که همه ساله هزاران نفر از آن استفاده می کنند.لیزر نسبت به روش جراحی سنتی,مزیت های بسیار زیادی دارد که تمام این موارد دست به دست هم می دهند که دیگر کسی به سمت روش های تاریخ گذشته نرود.اما این مزیت ها عبارتند از :


1. در روش درمان با لیزر,فرد به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و به همین خاطر یک گزینه مناسب برای افراد کم توان و کودکان می باشد.متاسفان هبسیاری از افراد اهمیتی به بیماری خود نمی دهندو زمانی به پزشک مراجعه می کنند که درد چند برابر شده است,به همین دلیل اگر بخواهند با روش سنتی درمان شوند,بعد از عمل درد بسیار زیادی خواهند داشت.
2. کل عمل لیزر بین 20 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید و دیگر نیازی نیست که چند ساعت در اتاق بمانید یا برای چند روز دیگر وقت بگیرید.همین مورد باعث شده است که بسیاری از بیماران اورژانسی لیزر را برای درمان انتخاب کنند.
3. لیزر با دستگاه های پیشرفته انجام می شود و اغلب کادر پزشکی هیچ دخالتی خاصی در آن ندارد و از این رو دیگر فرد دچار عفونت یا بیماری های دیگر نخواهد شد.البته بسیاری از مواقع پیش می اید در اثر اشتباهات انسانی,اسیب های بافتی به فرد وارد می شود که در لیزر دیگر خبری از آنها نیست.
4. نکته آخری که برای کارمندان و افارد شاغل اهمیت بسیار بالایی دارد این است که لیزر درمانی تقریبا دوره نقاهت ندارد و فرد روز بعد می تواند کارهای روزمره خودش را بدون مشکل انجام دهد و تنها یک سری نکات جزئی را می بایست رعایت کند.

علائم بیماری کیست مویی

یکی از مزیت های بیماری کیست مویی این است که علائم به نسبت زیادی دارد و از این رو می توانید آن را تشخیص دهید.همین زود تشخیص دادن از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و باعث می شود فرد سریع تر به دنبال راه حلی برای درمان باشد.به هرحال اگر بخواهیم این علائم را به شکل کوتاه توضیح دهیم :

1. داشتن درد در هنگام انجام فعالیت های مختلف یا ورزش های سنگین یکی از مهمترین مواردی است که باید دقت زیادی به آن داشته باشید.این درد گاهی مواقع آنقدر زیاد خواهد شد که کمتر کسی می تواند تحملش کند و به همین خاطر بهتر است سریع تر برای درمان اقدام کنید.
2.ممکن است محل کیست دچار عفونت یا بیماری شود و به همین دلیل فرد کمی احساس بی حالی یا حالت تهوع بکند.اگر این حالت برایتان پیش آمده است باید مراقب باشید که بیماری به زودی پیشرفت زیادی خواهد داشت.
3. در اکثر بیماران,پوست اطراف ناحیه دچار تورم و قرمزی می شود که یک نوع حساسیت پوستی شکل خواهد بود.
4. همه ما می دانیم زمانی که بدن یا یک قسمت از آن از چرک پر می شود,آن مایع بد بو و خونابه شکل به مرور زمان خارج شده و مواد دیگر جایش را می گیرند و از این رو باید به خوبی بررسی کنید و ببینید که آیا شما هم ترشح دارید یا نه.

درمان کیست مویی با روش دارویی

روش های دارویی درمان کیست مویی عبارتند از:

تزریق فنل

یکی از روشهای درمان کیست مویی تزریق ژل فنل است که در طی آن پزشک یک ترکیب استریل کننده را به داخل سینوس مویی تزریق می کند. استفاده از روش ترزیق فنل در آبسه حاد و مزمن مرسوم است. این احتمال وجود دارد که ترزیق ماده فنل باعث بروز آسیب به پوست اطراف کیست مویی شود، لذا برای جلوگیری از این اتفاق پوست اطراف کیست را با ژل پارافیتن می پوشانند. این ماده از برخورد مستقیم فنل با پوست جلوگیری می کند.
در عملیات ترزیق ژل به داخل بافت کیست ممکن است میزان ژل ترزیق شده کم باشد. در نتیجه برای رسیدن به حد نصاب مورد نظر این کار (ترزیق ژل) به دفعات صورت میگیرد تا عملیات درمان کیست مویی با اخلال مواجه نشود. بر خلاف روش درمان لیزری کیست مویی، در تزریق فنل نیاز به بستری شدن بیمار در کلینیک وجود دارد. از طرف دیگر مدت زمان لازم برای درمان کیست مویی و بهبود زخم به روش تزریق فنل 4 الی 8 هفته می باشد. اما گاهاً مشاهده می شود که پس از مدتی عود صورت میگیرد. اینها دلایلی بر عدم استقبال مردم و پزشکان از این روش می باشد.

چسب فیبرین

استفاده از چسب فیبرین یکی از روش های مدرن و بروز در بحث درمان کیست مویی محسوب می شود و اتفاقا جایگزین مناسبی است برای عمل های جراحی که با هزینه زیاد و دوره های درمان طولانی. از مزایای این روش میتوان اشاره کرد به مواردی از قبیل: کم‌ترین میزان تهاجم در درمان سریع کیست مویی، درمان تحت بیهوشی عمومی یا موضعی، احساس درد کمتر در مقایسه با سایر روشهای درمان کیست مویی و... . میزان رضایتمندی از این نوع روش درمانی نسبت به سایر آنها در سطح بالایی قرار دارد و مشتریان عمدتا بعد از انجام فرآیند درمان خود نظر مساعدی نسبت به آن داشته و به سایرین نیز توصیه می نمایند

 

سوالات متداول

درمان کیست مویی بدن بازگشت و درد و خونریزی چه روشی است؟
بهترین روش برای درمان کیست مویی یا پيلونيدال باید پس از معاینه متخصص آنورکتال و بسته به میزان پیشرفت بیماری، جنسیت، سن و... تشخیص دهد که فرد بیمار به کدام روش درمانی احتیاج دارد.
مزایای جراحی کیست مویی با لیزر نسبت به جراحی سنتی چیست؟
• جراحی بواسیر با لیزر در 20 دقیقه انجام میشود.
• کاملا سرپایی و با بی حسی موضعی صورت میگیرد.
• بدون دوران نقاهت
• برگشت و عود بیماری، با لیزر یک چهارم برگشت و عود عمل های سنتی است و درمان و بهبود در این روش تضمین شده است.
• در جراحی با لیزر آسیب کمتری به بافت ها می‌رسد.
• درد و خونریزی در این روش کم است.
جراحی بواسیر با لیزر چه عوارضی دارد؟
از عوارض جراحی بواسیر با لیزر این است که فرد بعد از عمل احساس تورم میکند که ناشی از اشعه لیزر است و طبیعی میباشد.
هزینه لیزر حدودا چقدره؟
هزینه جراحی سرپایی در مرکز هیلینگ کلروکتال بستگی به حجم جراحی انجام شده، وسعت عفونت، چند مرحله ای شدن جراحی ، تعداد کانالها، گرید ها و پیچیدگی های تخصصی به نظر پزشک متخصص برمیگردد.
دوران نقاهت بعد از عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟
جراحی بواسیر با لیزر دوران نقاهت ندارد چون سرپایی و با بی حسی انجام میشود. دوران نقاهت در جراحی هموروئید، بسته به انسانهای متفاوت متغیر است و ۸۰ درصد از درد در همان زمان جراحی از بین می‌رود. ولی بعضی از بیماران بعد از سالها کلنجار رفتن با بیماری و خود درمانی های متعدد ناچار میشوند تن به جراحی بدهند، آنها به خاطر خارج شدن حجم زیادی از کیست و بافت عفونی شده که از بدنشان خارج میشود بیشتر دوران نقاهت را تجربه خواهند کرد.
برای بیماران خانم چه اقداماتی صورت گرفته است؟
خانم دکتر سیما حلمی ارجمند, عضو هیئت علمی دانشگاه، پزشک متخصص جراحی عمومی با 23 سال سابقه کاری در خدمت بیماران و مراجعه کنندگان خانم هستند.
ساعت کاری کلینیک چند است؟
ساعت کاری کلینیک همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ - جمعه ها از ۱۵ تا ۱۸
 

گالری تصاویر کلینیک

[robo-gallery id=1462]
Call Now Button