درمان شقاق یا فیشر چگونه است ؟ |جراحی شقاق

پشتیبانی تلگرام
درمان بواسیر با استفاده از دارو
چگونه با دارو و پماد بواسیر را درمان کنیم ؟
سپتامبر 27, 2020
فیستول چیست ؟
درمان فیستول با روش های دارویی و جراحی لیزر
سپتامبر 30, 2020
Show all
شقاق چیست ؟ چگونه شقاق را درمان کنیم ؟

شقاق چیست ؟ چگونه شقاق را درمان کنیم ؟

شقاق یا فیشر یک پارگی دردناک و کشیده در قسمت داخلی مقعد است. علت آن اغلب زیاد فشار دادن مدفوع سفت است . به طور معمول شکاف مقعدی درد شدیدی است که در حین حرکات روده اتفاق می افتد. در بیشتر موارد ، این یک شکاف حاد مقعدی است که با پمادها و شیوه صحیح مدفوع قابل درمان است. اگر این بیماری مزمن باشد ،

ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد . لازم است بدانید که چه عواملی باعث شکاف مقعدی می شود ، چگونه می توانیم شقاق را درمان کنیم ؟ روش های پیشگیری این بیماری کدام ها هستند . با وب سایت مرکز درمان بیماری های کلورکتال باما همراه باشید .

جراحی بیماری شقاق با ۴ روش متنوع

افرادی که دچار بیماری شقاق می شوند درد زیادی را در این ناحیه احساس می کنند و در صورتی که به آن توجه ننمایند امکان دارد که بیماری آنها شدت بیشتری بگیرد. با گذر زمان این زخم عمیق تر شده و زجر آور بودن آن هم تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

هنگام دفع، درد این بیماری دوچندان می گردد و ملتهب و متورم بودن آن بیمار را آزار می دهد.

در برخی از موارد درد آن به قدری زیاد است که امکان دارد بیمار به پزشک اجازه معاینه ندهد. بنابراین بیمار در صورتی که درد و شدت آن زیاد نشده است باید اقدام به جراحی شقاق نماید.

جراحی بیماری شقاق

چه روش هایی برای جراحی بیماری شقاق وجود دارد .

چه نوع جراحی هایی برای درمان شقاق وجود دارند ؟

  1. لیزر
  2. اسفنکتروتومی
  3. فیشرکتومی
  4. فلپ پیشرفته

درمان بیماری شقاق بسته به نوع و شدت آن با استفاده از روش های متنوع انجام می شود. همچنین باید بدانید برای درمان این بیماری علت پدید آمدن آن هم اهمیت بسیار زیادی دارد که پزشک به آن توجه زیادی نشان می دهد. اگر زخم شقاق در حالت اولیه باشد و هنوز علامت های آن رشد نکرده باشد، بدون شک با استفاده از روش های خانگی بهبود پیدا می کند. اما اگر حالت های آن به صورت مزمن بوده و درد زیادی داشته باشد تنها با جراحی درمان می گردد. امروزه بسیاری از پزشکان با استفاده از لیزر این بیماری را درمان می کنند تا علائم آن را از بین ببرند.

پیشنهاد میکنیم حتما مطلب درمان بواسیر را مطالعه کنید.

مهمترین روش های جراحی فیشر یا شقاق 

  1. لیزر

جراحی بیماری شقاق با استفاده از لیزر به صورت سرپایی می باشد و رد آن بیهوشی رخ نمی دهد. استفاده از این روش درمان بیماری شقاق تاکنون نتیجه رضایت بخشی برای بیماران داشته است و به همین دلیل بسیاری از پزشکان این روش را برای درمان بیماری شقاق مورد استفاده قرار می دهند. بسیاری از بیمارانی که به بیماری شقاق دچار می شوند این روش درمانی را در بین انواع روش های درمان انتخاب می کنند. اگر بخواهیم لیزر را با روش های جراحی دیگر مقایسه کنیم باید بدانید که این روش بسیار آسان تر می باشد و به همین دلیل افراد زیادی این روش را به دیگر روش ها ترجیح می دهند.

آیا استفاده از لیزر درمانی برای بهبود این بیماری خوب است ؟

با استفاده از لیزر درمانی بیمار در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کند، بر همین اساس تنها در مدت زمان بسیار کوتاهی بیماری او درمان می شود. بیمار در این روش درد و خونریزی را احساس نخواهد کرد. این مسئله برای بسیاری از بیماران اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل بدون شک این روش را در بین انواع روش های جراحی انتخاب می کنند.

درد و خونریزی که در اثر این بیماری برای افراد به وجود می آید بسیار زجرآور است و به همین دلیل بیماران به دنبال روش درمان بدون درد هستند. استفاده از این روش درمانی هم برای شقاق های مزمن و هم برای شقاق های حاد قابل استفاده می باشد. احتمال بازگشت بیماری با استفاده از این روش بسیار کم است، به همین دلیل شما با خیالی آسوده می توانید از این روش درمانی استفاده کنید.

  1. اسفنکتروتومی

یکی دیگر از روش های جراحی شقاق که برای درمان بیماری شقاق انجام می شود همین روش است. تنها موردی که زمان انتخاب این روش جراحی باید به آن دقت داشته باشید این است که در مورد خطرات و عوارض این بیماری اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنید. در این روش پزشک شکاف بسیار عمیقی را در ناحیه اطراف شقاق به وجود می آورد. با استفاده از این روش بیماری را درمان می نماید، ولی باید بدانید درد آن بسیار زیاد است، به همین دلیل بیمار در این روش باید بیهوش شود.

این روش درمان در دو مدل انجام می شود، یک از این روش ها باز و دیگری روش بسته است. بعد از اینکه بیمار به هوش آید درد بسیار کمی را احساس خواهد کرد. پزشک بسته به نوع و علت پدید آمدن شقاق این روش جراحی را امکان دارد انتخاب کرده تا بیماری شما را درمان کند. بهتر است درمان و شیوه های درمانی را به پزشک خود بسپارید تا با خیالی آسوده کار خود را انجام دهد.

اینکه پزشک کدام یک از روش های این نوع از جراحی را انتخاب می کند بسته به شدت بیماری شما دارد.

پیشنهاد میکنیم حتما مطلب درمان بواسیر با دارو و پماد را مطالعه کنید.
  1. فیشرکتومی

از دیگر روش های جراحی شقاق فیشرکتومی می باشد که بسیاری از پزشکان با استفاده از این روش بیماری شقاق را درمان می سازند. زمانی که شما دچار بیماری شقاق می شوید پوست اطراف ناحیه مقعدتان امکان دارد که آسیب ببیند، به همین دلیل باید پوست آن را با بهترین روش ترمیم کنید. پزشک با استفاده از این روش برشی در آن ناحیه ایجاد می کند و پوست آسیب دیده ناحیه مقعد را درمان می سازد. اگر شدت بیماری شما زیاد باشد باید پزشک از این روش درمانی استفاده کند. چرا که در غیر این صورت امکان دارد بیماری شما شدت بیشتری بگیرد.

برای اینکه اثر بخشی این نوع از جراحی و روش درمانی افزایش پیدا کنید پزشک همراه با برش، بوتاکس هم به آن ناحیه تزریق می کند. در این صورت پوست آسیب دیده ناحیه مقعد در کمترین زمان درمان می شود. بر همین اساس شما بهتر است برای درمان بیماری شقاق خود به پزشک مراجعه کنید، در صورتی که نیاز به این روش باشد پزشک باید از آن استفاده کند. پزشکان در انجام دادن روش های جراحی بیماری شقاق تخصص بسیار زیادی دارند، به همین تنها با یک معاینه ساده می توانند نوع بیماری و علت آن را متوجه شوند. تنها موردی که زمان انتخاب پزشک خود باید به آن دقت داشته باشید این است که پزشک حاذق و توانایی را برای درمان بیماری شقاق خود انتخاب کنید. در این صورت خیالتان راحت است که بیماری تان در کمترین زمان و با استفاده از بهترین روش درمان می شود.

  1. فلپ پیشرفته

از دیگر روش های جراحی شقاق که تنها در برخی از مواقع پیشنهاد می شود فلپ پیشرفته می باشد. در صورتی که پوست سالم ناحیه مقعد از بین برود پزشک باید برای ترمیم آن پوست سالم را به این ناحیه پیوند بزند. این روش دشواری ها و پیچیدگی های بسیار زیادی دارد به همین دلیل تنها پزشکانی که تخصص بسیار زیادی دارند می توانند آن را انجام دهند. استفاده از این روش تنها در صورتی انجام می شود که روش های دیگر مانند روش اسفنکتروتومی موثر واقع نگردد. در این صورت پزشک می تواند با استفاده از این روش پوست از بین رفته ناحیه مقعد را درمان سازد.

فلپ پیشرفته چگونه انجام می شود ؟

این روش درمان تنها به وسیله برخی از پزشکانی که تخصص بسیار زیادی دارند انجام می شود. پزشک بعد از اینکه معاینه های لازم را روی ناحیه مقعد شما انجام دهد از این روش درمانی استفاده می کند. بر همین اساس شما باید برای درمان بیماری شقاق خود بعد از جراحی با لیزر هم به نزد پزشک بروید. در این صورت پزشک بیماری و شدت آن را به خوبی مورد بررسی قرار می دهد و بهترین روش را برای ترمیم بافت های از دست رفته انتخاب می کند.

پزشک در مورد هر یک از روش های درمانی که انتخاب می کند با شما مشورت می نمایند تا اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید. شما هم بهتر است در مورد هر یک از روش ها اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین در مورد مراقبت های بعد از آن باید به خوبی آگاه باشید.

پیشنهاد میکنیم حتما مطلب بواسیر کودکان را مطالعه کنید.

در بین انواع روش های جراحی بیماری شقاق که بیان نمودیم یکی از بهترین نمونه های آن جراحی با لیزر می باشد. این روش درد زیادی به همراه ندارد، به همین دلیل بسیاری از  افراد استفاده از این روش برای درمان بیماری شقاق خود انتخاب می کنند. با این وجود شما باید برای معاینه بیماری خود به پزشک مراجعه کنید تا شدت آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهد. در این صورت پزشک بهترین روش درمانی را برای درمان بیماری شقاق شما انتخاب خواهد کرد و آن را انجام می دهد.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

 

اگر شما هم به بیماری شقاق دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

 

 

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button