درمان گیاهی فیستول را با ۸ گیاه مختلف امتحان کنید

پشتیبانی تلگرام
عمل شقاق و مراقبت های بعد از آن
عمل شقاق و مراقبت های بعد از آن
اکتبر 18, 2020
شقاق مقعدی
شقاق مقعدی و درمان نهایی به روش جراحی مدرن
اکتبر 21, 2020
Show all
درمان فیستول با روش های گیاهی

درمان فیستول با روش های گیاهی

درمان فیستول با ۸ روش گیاهی

بیماری فیستول از آن دسته بیماری هایی می باشد که افراد بعد از مبتلا شدن به این بیماری احساس درد و خونریزی زیادی خواهند داشت. یکی از مهمترین نکاتی که باید آنها رعایت کنند این است که برنامه غذایی خود را به صورت اصولی پیش ببرند. در واقع باید بدانید یکی از خطرناک ترین مسائلی که این بیماری را تهدید می کند یبوست است که باید از آن جلوگیری شود. روش ها و برنامه های غذایی زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها افراد دچار یبوست نمی شوند.

از گذشته بسیاری از افراد مایل بودند که برای درمان بیماری های خود از روش های گیاهی استفاده کنند. اکنون هم روش های گیاهی یکی از بهترین روش هایی می باشد که برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان فیستول هم این روش بسیار انجام می شود که با استفاده از داروهای گیاهی متنوع افراد بیماری فیستول خود را درمان می کنند. اما شما باید به خوبی با انواع این داروها آشنایی داشته باشید تا آنها را به صور اصولی و صحیحی مورد استفاده قرار دهید.

بسیاری از پزشکان بیان داشته اند که استفاده از روش های گیاهی چندان مفید نمی باشد و تنها درد شما را کمتر می کند.

  1. استفاده از زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی می باشد که آن را به عنوان بهترین آنتی بیوتیک می شناسند. شما با استفاده از این ادویه گیاهی به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی می توانید بیماری فیستول خود را درمان سازید. علاوه بر این این گیاه دارویی می تواند هر عفونت و باکتری که در معده شما وجود دارد را به صورت کلی از بین ببرد. شما برای اینکه اثر این داروی گیاهی را مشاهده کنید می توانید یک قاشق از آن را که بو داده اید با شیر و عسل ترکیب نموده و میل کنید.

دقت داشته باشید که شیر انتخاب شده شما باید بدون چربی باشد و همچنین پیش از خواب بهتر است این دمنوش را میل کنید. شما اگر هر شب این ترکیب عالی و بی نظیر را میل کنید می توانید بعد از یک هفته اثرات آن را در درمان بیماری فیستول خود مشاهده کنید.

  1. روغن درخت چای

یکی از انواع داروهای گیاهی دیگری که برای درمان فیستول مورد استفاده قرار می گیرد و مزیت های بسیار زیادی دارد روغن درخت چای می باشد. این روغن از جمله مهمترین ویژگی هایی که دارد ضد باکتری و قوی بودن آن می باشد. شما می توانید با استفاده از آن عفونتی را که در ناحیه فیستول خود زده اید را به طور کلی از بین ببرید. شما بهتر است یک قاشق روغن زیتون را با این روغن ترکیب کنید تا تاثیر بی نهایت آن را بعد از چند روز مشاهده نمایید.

در واقع با ترکیب این دو روغن غلظت آنها کاهش پیدا می کند و اثرات ضد باکتریایی آن قوی تر می شود. شما باید این محلول را به وسیله گوش پاک کن روی ناحیه فیستول خود بزنید و بعد از ۳۰ دقیقه آن را با استفاده از آب سرد شستشو داده و خشک نمایید. برای استفاده از این روغن بهتر است به صورت روزانه اقدام کنید، چرا که در این صورت بیماری فیستول شما زودتر درمان می شود.

  1. استفاده از روغن بنفشه

یکی از انواع روغن های گیاهی که برای درمان فیستول مورد استفاده قرار می گیرد روغن بنفشه می باشد. این روغن خواص بسیار زیادی دارد و می تواند التهاب فیستول را کاهش دهد. اگر شما این روغن را با استفاده از روغن های دیگری مانند روغن هلو، شفتالو و یا روغن تخم خیار ترکیب کنید اثرات آن را بیشتر مشاهده خواهید کرد. بهتر است به صورت روزانه این روغن را روی ناحیه فیستول خود بزنید  تا به مرور زمان بیماری شما درمان شود.

  1. آب گرم

شاید این روش درمان فیستول به عنوان یکی از روش های گیاهی شناخته نشود، ولی بادی بدانید برای درمان بیماری فیستول تاثیر بسیار زیادی  دارد. نشستن در آب گرم می تواند اثرات بسیار عالی و آرامبخش برای شما داشته باشد. شما می توانید با نشستن در آب گرم بیماری خود را تا حد بسیار زیادی از بین ببرید. اسانس های ضد درد بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید برای اثر بخشی بیشتر به آب ولرم آنها را اضافه کنید.

البته که باید بدانید نمک اپسوم و همچنین جوش شیرین هم از جمله مهمترین موادی است که می توانید درون آب گرم بریزید. روزانه ۱۵ الی ۲۰ دقیقه اگر درون آب گرم با این ترکیبات درونی که بیان کردیم بنشینید اثرات آن را مشاهده خواهید کرد.

  1. گریپ فروت

یکی از داروها و یا میوه هایی که شما می توانید جهت درمان فیستول مورد استفاده قرار دهید گریپ فروت می باشد.

این داروهای گیاهی مانند ضماد باید روی فیستول قرار بگیرد تا آن را به مرور زمان از بین ببرد. این میوه یکی از مهمترین خواصی که دارد این است که آنتی بیوتیک می باشد، همین مورد می تواند فیستول را تا حد بسیار زیادی درمان کند و اثرات آن را به طور کلی از بین ببرد. شما همانطور که پماد را روی زخم ها و عفونت های خود می مالید باید این میوه را هم همانطور مورد استفاده قرار دهید. به مدت یک هفته از این روش استفاده کنید تا درد و خونریزی آن به مرور زمان از بین برود.

  1. دمنوش زنجبیل

یکی از دیگر روش های گیاهی که برای درمان فیستول مورد استفاده قرار می گیرد دمنوش زنجبیل می باشد. شما می توانید به صورت روزانه این دمنوش را مورد استفاده قرار دهید تا به مرور زمان بیماری تان درمان شود. یکی از مهمترین موادی که می توانید به آن اضافه کنید تا اثر بخشی آن را از بین ببرید این است که عسل را با آن ترکیب نمایید. برای کاهش دادن عفونت استفاده از عسل بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. این دمنوش بعد از مدتی خواص خود را نشان می دهد و فیستول شما را درمان می سازد.

  1. عسل مانوکا

از دیگر وش های گیاهی و خانگی که برای درمان فیستول مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از عسل مانوکا می باشد. شما می توانید این عسل را در آب ولرم حل کنید و روزی دو بار آن را استفاده نمایید. این عسل را به عنوان نوعی از آنتی بیوتیک ها می شناسند و خواص بسیار زیادی دارد.

برای درمان بسیاری از بیماری ها از این عسل استفاده می کنند. از آنجایی که بیماری فیستول یکی از بیماری های عفونتی می باشد با استفاده از این دعسل به خوبی درمان می گردد. بنابراین شما بهتر است این عسل را مورد استفاده قرار دهید.

  1. مرزنجوش

زمانی که شما به بیماری فیستول مبتلا می شوید در ناحیه مقعد تان باکتری های بسیار زیادی به وجود می آید که آنها را باید به خوبی از بین ببرید.

یکی از این داروهای گیاهی که استفاده از آن برای درمان بیماری فیستول تاثیر زیادی دارد مرزنجوش می باشد. بنابراین شما می توانید برای از بین بردن باکتری هایی که در  ناحیه مقعد به وجود می آید از مرزنجوش استفاده کنید. دمنوش این گیاه دارویی تاثیر بسیار زیادی برای درمان بیماری دارد و به همین دلیل بهتر است آن را روزانه ۳ بار میل کنید.

نتیجه گیری

امروزه بسیاری از افراد امکان دارد به بیماری فیستول مبتلا شوند که آنها باید با استفاده از روش های متنوع بیماری خود را درمان سازند. یکی از از این روش ها استفاده از روش های گیاهی است که در این مطلب برخی از مهمترین آنها را معرفی کردیم شما می توانید با استفاده از این روش ها بیماری خود را آرام سازید و در صورتی که بیماری از بین  نرفت به پزشک مراجعه کنید. این روش های گیاهی تاثیر زیادی در از بین بردن درد و یا کاهش علائم دارد، به همین دلیل استفاده از آنها مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

 

اگر شما هم به بیماری فیشر آنال دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال ، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

 

هیلینگ کلروکتال

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button