درمان فیستول با روش های دارویی و جراحی لیزر

پشتیبانی تلگرام
شقاق چیست ؟ چگونه شقاق را درمان کنیم ؟
درمان شقاق یا فیشر چگونه است ؟ |جراحی شقاق
سپتامبر 29, 2020
درمان بیماری بواسیر
درمان بواسیر و انواع روش های بهبود آن را بهتر بشناسیم
اکتبر 3, 2020
Show all
فیستول چیست ؟

فیستول چیست ؟

 بیماری فیستول از آن دسته بیماری هایی می باشد که یکی از مهمترین موارد و علت های آن مسدود شدن غدد و تشکیل آبسه می باشد. در صورتی که شما این بیماری را درمان نکنید و به آن بی توجهی نشان دهید امکان دارد کل سیستم بدن شما را درگیر سازد و موجب آزارتان گردد. التهاب و خونریزی این بیماری همراه با درد است که شما را بسیار آزار می دهد. در برخی از موارد افراد سعی می کنند با روش های گیاهی اقدام به درمان بیماری فیستول خود نمایند.

این بیمای مزمن با چه روش هایی درمان می شود ؟

ولی باید بدانید بهترین روش درمان این بیماری استفاده از روش های جراحی می باشد. در صورتی که شما از روش های گیاهی نتیجه ای دریافت نکردید بهتر است اقدام به انجام روش های جراحی نمایید. پزشکانی که در زمینه درمان فیستول فعالیت می کنند می توانند از روش های متنوع درمانی استفاده نموده تا بیماری فیستول تان درمان شود.

روش های دارویی بسیار زیادی هم برای درمان بیماری فیستول مورد استفاده قرار می گیرد که آنها هم مزیت های خود را دارند. به طور کلی باید بدانید این دو روش مزیت ها و ویژگی های خاصی دارند.

درمان فیستول با دارو

درمان توسط روش های دارویی

یکی از مهمترین روش های درمان بیماری فیستول که بهتر است شما با آنها آشنایی داشته باشید، روش درمان دارویی است. بسیاری از افراد هستند که از جراحی می ترسند و نمی خواهند که زیر تیغ جراحی بروند. اما باید بدانید که امروزه پزشکان برای درمان بیماری فیستول از لیزر برای بهبودی این بیماری استفاده می کنند و این روش اصلا درد ندارد. با این وجود برخی از افراد هنوز ترجیح می دهند از روش های دارویی برای درمان بیماری فیستول خود استفاده کنند.

این روش های دارویی به عنوان بهترین روش ها شناخته نمی شوند، در برخی از موارد پزشکان با استفاده از آنها تنها می خواهند که درد و علائم بیماری را کاهش دهند. به طور کلی استفاده کردن از دارو پیش از انجام جراحی امر ضروری به شمار می رود تا عفونت های درون فیستول را کاهش دهد. برخی از مهمترین و اصلی ترین داروها برای درمان بیماری فیستول و کاهش دادن عفونت درون آنها عبارت می باشد از :

درمان با استفاده از مسکن

این نوع از داروها تا حد قابل توجهی می توانند دردهای بیماری فیستول را درمان سازند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد استفاده از این داروها باید رعایت کنید، این است که آن دسته از انواع مسکن هایی را که کدئین ندارند مصرف نمایید.

درمان با آنتی بیوتیک ها

مصرف کردن آنتی بیوتیک ها برای کاهش دادن عفونت امر ضروری به شمار می رود و باید از آنها استفاده کنید. بر اساس نتایجی که نشان داده شده است، پزشکان به این نتیجه رسیده اند که مصرف آنتی بیوتیک پیش از جراحی تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین اگر شما می خواهید عفونت و التهاب این بیماری را کاهش دهید می توانید این نوع از داروها را استفاده کنید.

درمان توسط ضد التهاب ها

این نوع از داروها به صورت پماد هستند که آنها را به صورت موضعی مورد استفاده قرار می دهند. این داروها برای کاهش دادن التهاب بهترین گزینه ای می باشند که شما می توانید داشته باشید.

درمان توسط ضد التهاب ها

درمان بیماری مزمن فیستول با ضد التهاب ها

یکی از نکاتی که شما در مورد این نوع از داروها باید در نظر داشته باشید این است که، آنها به عنوان روش قطعی نیز شناخته نمی شوند. تنها شما می توانید از آنها برای کاهش دادن علائم و درد خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که از آنها نمی توانید بیش از اندازه هم استفاده کنید.

درمان با روش جراحی  به چه شکل است ؟

لیزر یکی از مطمئن ترین و بهترین روش های درمان فیستول می باشد که درد و خونریزی به همراه ندارد. بسیاری از افراد امکان دارد که نخواهند از روش های جراحی برای درمان بیماری فیستول خود استفاده کنند. آنها قادر خواهند بود که روش لیزر درمانی را برای خود انتخاب نمایند.

یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که تنها پزشک می تواند در این مورد تصمیم گیری نماید. در واقع اگر شما نیاز باشد از روش جراحی استفاده کند تنها پزشک این روش را برای شما صادر می سازد.

 فیستول مقعدی

درمان فیستول مقعدی با دارو

یکی از مهمترین روش هایی که برای درمان فیستول مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند روش جراحی می باشد.

امروزه بیشتر پزشکان از روش درمانی لیزر استفاده می کنند، چرا که درد این روش بسیار کمتر است و شما با خیالی آسوده می توانید از آن استفاده کنید. هر یک از روش های جراحی بر اساس صلاحدید پزشک انتخاب می شود. پزشک بعد از اینکه بیماری فیستول شما را مشاهده کند یکی از روش های جراحی را برای درمان انتخاب خواهد کرد.هر یک از این روش ها شیوه خاصی دارند و برخی از مهمترین آنها عبارت می باشد از :

روش فیستولوتومی

در این روش برای درمان فیستول یک برش باز طولی شکل را در ناحیه مقعد به وجود می آورند. تمامی قسمت های مقعد که به وسیله فیستول تخریب شده است را تخلیه می کنند تا بیماری آنها درمان شود. دوران نقاهت این روش یک الی دو ماهه می باشد. استفاده از این روش درمانی در ۸۵ الی ۹۵ درصد افراد استفاده می شود. در واقع باید بدانید افراد از آنجایی که این بیماری توجه نمی کنند می گذارند اندازه آن بزرگ شود و به همین دلیل پزشک مجبور می شود از این روش درمانی استفاده کند.

روش تکنیک استن

است یکی از روش های قدیمی برای درمان فیستول می باشد، که این روش با استفاده از دم موی اسب و یا کتان در گذشته انجام می شده است. در آن دسته از فیستول هایی که پیچیده تر هستند مقداری از نخ بخیه و یا لوله ای باریک را پزشکان در فیستول قرار می دهند.

این لوله و یا نخ به مدت ۶ الی ۱۲ هفته باید درون فیستول بماند از این طریق عفونت درون فیستول به مرور زمان از بین خواهند رفت. بعد از اینکه پزشک آن بخیه را خارج سازد اگر هنوز هم فیستول نیاز به جراحی داشته باشد مجبور به جراحی آن می شود.

روش فلپ ادونس منت

این روش یکی از روش های دیگر درمان بیماری فیستول می باشد که از آن در شرایط پیچیده تر و وخیم تر استفاده می کنند. آن دسته از افراد یکه در خطر بی اختیاری مدفوع هستند باید برای درمان از این روش درمانی روی آنها استفاده شود. در این روش برخی از بخش های پوست رکتوم را می برند و فیستول مقعدی را درمان می سازند.

پلاگین بیولوژیکی

پلاگین نوعی از مخاط روده انسانی می باشد که آن را از بافت انسانی ساخته اند. این روش برای درمان فیستول زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که از باز شدن اندام های داخلی فیستول جلوگیری نمایند. پلاگین را به وسیله بخیه به سرد فیستول مقعدی متصل می نمایند و از این طریق از گسترش دادن آن جلوگیری خواهند کرد.

بافت جدید به طور معمول در اطراف پلاگین رشد می کند و به درمان بیماری فیستول هم بسیار کمک خواهد کرد. یکی از مهمترین مزیت هایی که این روش دارد این است که برای بی اختیاری مقعدی هیچ خطری درست نمی کند. اما باید بدانید استفاده از این روش عوارضی مانند تشکیل آبسه و یا احتمال جابجا شده پلاگین را به همراه خواهد داشت.

کدام روش در بهبود بیماری فیستول بهتر است ؟ درمان با دارو ؟ درمان با لیزر ؟

شما برای درمان بیماری فیستول خود می توانید از روش های بسیار زیادی استفاده کنید. یکی از این روش ها درمان خانگی با استفاده از گیاهان دارویی است. اما به طور معمول افراد این روش را چندان پیگیری نمی کنند و به همین دلیل مجبور می شوند از روش جراحی و یا لیزر برای درمان بیماری خود استفاده کنند. دقت داشته باشید که هر یک از این روش ها مزیت ها و شرایط خاصی دارند که تنها پزشک در مورد آنها اطلاعات لازم را دارد. بنابراین بهتر است درمان را به پزشک خود بسپارید.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

اگر شما هم به بیماری فیستول دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button