درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی

پشتیبانی تلگرام
عمل شقاق مقعدی با لیزر
عمل شقاق مقعدی با لیزر چطور انجام می شود
اکتبر 10, 2020
آبسه مقعدی چیست؟
درمان آبسه مقعدی، کاری که نباید به فردا موکول شود !
اکتبر 17, 2020
Show all
درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی

درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی

آنچه که تاکنون درباره بیماری فیشر آنال می دانیم

بیماری فیشر آنال یکی از انواع بیماری های مقعد می باشد که درد و خونریزی زیادی به همراه دارد. زمانی که افراد به این بیماری دچار می شوند دیگر به خوبی نمی توانند بیرون روی داشته باشند و همچنین به طور دائم هم به یبوست مبتلا می گردند. آنها باید به فکر درمان فیشر خود باشند تا از این طریق درد و خونریزی خود را کاهش دهند. روش های خانگی برای درمان بیماری فیشر  یکی از بهترین روش هایی می باشد که بسیاری از افراد از آن برای درمان بیماری خود استفاده می کنند. بیماری فیشر یکی از بیماری هایی است که بر اثر علت های متنوع فرد دچار آن می شود که در صورت مشاهده آن باید سریعا آن را درمان سازد.

در واقع باید بدانید اگر روش های خانگی را بر اساس اصول مشخص شده ای مورد استفاده قرار دهید، به خوبی می توانید این بیماری خود را درمان نمایید. در ادامه برخی از مهمترین و اصلی ترین روش هایی که خانگی است و از گذشته مورد استفاده قرار می گرفته را نام می بریم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

اینفوگرافی درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی

اینفوگرافی درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی

روش های موثر خانگی در درمان این بیماری

  1. استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون یکی از بهترین روغن های گیاهی می باشد که برای درمان بیماری فیشر از آن استفاده بسیار زیادی می کنند. این روغن خاصیت های بسیار زیادی دارد، به همین دلیل برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می کنند. چربی های سالمی که درون آن وجود دارد خاصیت ضد التهابی بودن آن را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است. شما می توانید برای درمان یبوست خود از این روغن استفاده کنید.

در واقع بهتر است بدانید یبوست یکی از بیماری هایی به شمار می رود که دوران بیماری فیشر را سخت تر می سازد. بنابراین برای روان تر کردن مدفوع و دفع راحت آن می توانید از روغن زیتون استفاده نمایید.

املاح موجود در این روغن برای کاهش درد تاثیر بسیار زیادی دارد، به همین دلیل برای درمان درد از آن استفاده می کنند. شما برای اینکه درد در ناحیه مقعد خود را از بین ببرید و یا کاهش دهید می توانید مقداری از این روغن را با موم عسل ترکیب کنید.

آنها را روی حرارت قرار داده تا شبیه به موم سفت تری شود، سپس موم به دست آمده را باید روی ناحیه ای که درد دارید بگذارید. برای اینکه از این روش خانگی استفاده کنید و نتیجه ببینید باید روزی چند مرتبه از آن استفاده کرده تا بیماری شما به مرور زمان درمان گردد.

  1. حمام سیتز

از دیگر روش های خانگی که برای درمان فیشر مورد استفاده قرار می گیرد حمام سیتز می باشد. این حمام به نوعی همان حمام آب گرم به شمار می رود ولی از آنجایی که برای درمان بیماری فیشر آنال تاثیر زیادی دارد، افراد از آن استفاده بسیاری می نمایند.

اگر شما از این حمام استفاده کنید بافت های آسیب دیده ناحیه مقعد تان به زودی ترمیم می شود و گردش خون در این ناحیه افزایش پیدا می کند. شما با استفاده از این حمام می توانید بافت های آسیب دیده ناحیه مقعد خود را درمان سازید. علاوه بر این اگر شما به سوزش، خارش و یا درد مبتلا شده اید بهتر است از این حمام استفاده بسیار زیادی نمایید.

برای انجام دادن این روش که بیماری فیشر خود را درمان سازید باید مقداری آب گرم را درون لگن بریزید و کمی هم درون آن عصاره اسطوخودوس ترکیب نمایید. اگر شما روزانه تنها ۱۵ دقیقه درون این وان مقعد خود را بگذارید می توانید بیماری خود را بهبود ببخشید. البته اگر درد و خونریزی شما زیاد است باید روزانه ۲ الی ۳ مرتبه از آن استفاده کنید. تنها در این صورت می توانید بیماری خود را درمان سازید. این روش یکی از بهترین روش هایی به شمار می رود که پزشکان هم این روش خانگی را جهت درمان بیماری فیشر تایید کرده اند.

  1. استفاده از روغن نارگیل

این روغن یکی از انواع روغن های گیاهی به شمار می رود که برای درمان فیشر بسیار عالی و بی نظیر می باشد. یکی از مهمترین موادی که درون این روغن وجود دارد تری گلیسیرید می باشد که بافت های آسیب دیده را این ماده به خوبی ترمیم می کند.

اگر می خواهید از روغن برای ترمیم زخم های بیماری خود استفاده کنید باید روزانه ۲ الی ۳ مرتبه آن را همراه با پنبه به محل زخم بزنید. البته که بسیاری از افراد هم ترجیح می دهند این روغن را با استفاده از رژیم غذایی خود به صورت خوراکی میل کنند.

اگر شما مبتلا به یبوست شده اید این روش برایتان بهترین روش می باشد که می توانید انتخاب کنید. تنها باید دقت داشته باشید که بیش از اندازه آن را مورد استفاده قرار ندهید.

  1. استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از مهمترین و اصلی ترین گیاهانی می باشد که خاصیت ترمیم کنندگی بافت های بدن را دارد. به همین دلیل برای درمان بیماری فیشر هم از آن استفاده زیادی می شود، چرا که بافت های آسیب دیده مقعد را به بهترین نحو ممکن ترمیم می سازد. شما می توانید برای استفاده از این گیاه جهت درمان بیماری فیشر خود ژل درون یکی از آنها را خارج سازید و بر روی ناحیه آسیب دیده مقعد خود بمالید. استفاده از آن روزانه ۲ الی ۳ مرتبه می باشد که بهتر است به خوبی آن را مورد استفاده قرار دهید تا هرچه سریعتر بیماری تان درمان شود. اگر نمی توانید از درون گیاه آلوئه ورا ژل آن را خارج سازید، بهتر است که ژل آن را به صورت آماده خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

  1. استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب یکی از بهترین روش های خانگی به شمار می رود که از آن برای درمان یبوست استفاده بسیار زیادی می کنند. یبوست از آن دسته بیماری هایی می باشد که وضعیت بیماری فیشر را تا حد بسیار زیادی وخیم تر می سازد. بنابراین با استفاده از سرکه سیب می توانید این بیماری خود را تا حد زیادی درمان سازید.

یعنی با استفاده کردن از این روش خانگی هم بیماری فیشر شما درمان می شود و هم بیماری مقعدتان درمان می گردد. اگر مزه آن شما را آزار می دهد بهتر است با مقداری عسل آن را ترکیب کرده و مورد استفاده قرار دهید. البته که می توانید شما آن را به صورت خارجی هم مورد استفاده قرار دهید. اگر تحمل درد و سوزش آن را دارید بهتر است مقداری از آن را به پنبه آغشته سازید و به محل زخم خود بزنید. استفاده از این روش باید روزانه ۲ الی ۳ مرتبه باشد تا بیماری شما را هرچه سریعتر درمان سازد.

  1. استفاده از تخم کتان

از دیگر روش های گیاهی برای درمان فیشر، استفاده کردن از تخم کتان می باشد. تخم کتان یکی از گیاهانی به شمار می رود که امگا ۳ و فیبر بسیار زیادی دارد، به همین دلیل برای درمان یبوست از آن استفاده بسیار زیادی می کنند. شما برای استفاده کردن از این داروی گیاهی بهتر است با مقداری آب آن را ترکیب کنید و پیش از اینکه بخوابید آن را مورد استفاده قرار دهید. از آنجایی که این گیاه دارویی خاصیت ملینی دارد، یبوست را درمان می سازد و همین امر موجب می شود زمان بیماری فیشر به زخم شما فشار زیادی وارد نشود.

  1. خوردن موادغذایی فیبردار

این ماده یکی از مواد گیاهی و مغذی می باشد که برای درمان یبوست از آن استفاده بسیار زیادی می کنند. فیبر دستگاه گوارش شما را بهبود می بخشد و در بسیاری از خوراکی ها می توانید آن را پیدا کنید. شما باید سالم ترین خوراکی هایی را که دارای فیبر می باشد انتخاب کرده و میل کنید، در این صورت خیالتان راحت است که بیماری تان را درمان نموده اید و دیگر دچار یبوست نمی شوید.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

اگر شما هم به بیماری فیشر آنال دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال ، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button