درمان بواسیر خارجی

پشتیبانی تلگرام
درمان بواسیر با عسل
درمان فیستول با عسل
آوریل 12, 2021
گوشت اضافه مقعد
بیماری گوشت اضافه مقعد
می 22, 2021

بواسیر یا همان هموروئید روز به روز در حال گسترش بوده و شاهد این هستیم که همه ساله میلیون ها نفر را به خود مبتلا می کند.نکته عجیب این است که بیش از ۴۶% مردم دنیا حداقل یکبار هموروئید می گیرند که تعداد زیادی از آنها حتی متوجه بیماری نمی شوند یا اینکه با روش های خانگی آن را درمان می کنند.دقت داشته باشید که این موارد مربوط به کسانی است که رژیم غذایی و فعالیت مناسبی داشتند و به همین خاطر بیماری نتوانسته در بدن آنها دوام بیاورد.به هر حال جای نا امیدی نیست و شما هم می توانید با انجام کارهایی که ما در این مقاله به شما خواهیم گفت,در سریع ترین زمان ممکن از دست بیماری خود خلاص شوید! پس همراهمان باشید و روش های درمان بواسیر خارجی و داخلی.

همه چیز درباره بیماری بواسیر

خب ما می خواهیم در این مقاله جامع تمام موارد مرتبط با بیماری بواسیر یا همان هموروئید را بررسی کنیم و ببینیم که آیا روش های درمان و پیشگیری که در مقاله و سایت های مختلف می خوانیم,واقعی هستند یا نه.اما قبل از هر چیزی می بایست با این بیماری و انواع آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.بواسیرنوعی از بیماری مقعدی گفته می شود که در آن رگ های اطراف ناحیه مقعدی به التهاب و تورم دچار می شوند که وظیفه اصلی گردش خون و کنترل مدفوع را دارند.نکته این است که در سال های گذشته که از روش جراحی سنتی برای درمان بواسیر استفاده می شد,ممکن بود که تیغ عضله اسفنکتر داخلی مقعد را ببرد و همین موضوع باعث شروع بی اختیاری مدفوع در بیمار می شد.اما امروزه با روش های لیزری دیگر خبری از اشتباهات پزشکی نیست و می توانید با خیالی راحت دست به این کار بزنید.

عمل بواسیر

به هر حال اگر به دنبال درمان بواسیر خارجی و داخلی خودتان در کوتاه ترین زمان و بهترین قیمت هستید,پیشنهاد ما استفاده از لیزر می باشد که به تازگی وارد بازار شده است و به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگر روش ها نمی باشد.به هر حال بیماری بواسیر در دو نوع خارجی و داخلی ایجاد می شود که هر کدام از آنها برای درمان یک سری روش های خاص دارند که با هم ررسی خواهیم کرد.

بواسیر داخلی

اولین نوع بواسیر که معمولا تشخیصش کار به نسبت سختی بوده و نمی توان با یک نگاه ساده متوجه اش شد,همین بواسیر داخلی است که در دردون ناحیه مقعدی ایجاد می شود و می تواند با خونریزی های شدیدی خودش,باعث آسیب های جدی در افراد ضعیف یا حتی خانم ها شود.دقت داشته باشید که مقدار خونریزی در این بیماری می تواند همینطور بیشتر شود و به همین دلیل می بایست به محض اینکه متوجه حضور بیماری شدید,به پزشک متخصص مراجعه کنید.جالب است بدانید که در ناحیه ای که بواسیر داخلی تشکیل می شود معمولا اعصاب درد بسیار اندکی وجود دارند و به همین خاطر در ۹۰% مواقع بیمار هیچگونه دردی احساس نمی کند (اگر درد و خونریزی را همزمان داشتید,ممکن است به فیشر مبتلا شده باشید).

هزینه لیزر بواسیر

هموروئید داخلی را نمی توان با روش های خانگی و طب سنتی به همین راحتی ها درمان کرد که دلیلش در دسترس نبودن ناحیه آلوده شده می باشد,یعنی شما نمی توانید مواد مورد نظر را به شکل مستقیم به آن بزنید تا اثر کنند.نکته آخر اینکه بواسیر داخلی در ۴ شدت مختلف ایجاد می شود که عبارتند از :

  • هموروئید داخلی نوع ۱ : اولین نوع بواسیر که در آن به هیچ افتادگی بافت دیده نمی شود و به همین خاطر بیرون زدگی مقعد به وجود نمی آید.تنها اثری که از بیماری دیده می شود کمی خونریزی به همراه تورم رگ ها می باشد.
  • هموروئید داخلی نوع ۲ : این نوع از بواسیر کمی شدیدتر بوده و بیمار کمی افتادگی بافت را تجربه می کند که در هنگام نشستن یا فعالیت های سنگین بیرون زدگی پیدا می کند و بعد از چند دقیقه خود به خود به جای اول باز خواهد گشت.برای درمان در این مرحله می توانید از مواد غذایی و ورزش کمک بگیرید و به احتمال زیاد تاثیر خواهد گذاشت.
  • هموروئید داخلی نوع ۳ : این نوع بواسیر در دسته بواسیرهای شدید قرار می گیرد و نمی توانید با روش های خانگی کاری انجام دهید و می بایست سریعا برای درمان نزد یک پزشک متخصص بروید.افتادگی این نبافت به شکلی است که می بایست با دست آن را مکان اولیه خودش باز گردانید (این کار باعث تشدید خونریزی خواهد شد).
  • هموروئید داخلی نوع ۴ : آخرین و بدترین نوع هموروئید داخلی که هیچ راه درمانی به جز لیزر یا تیغ جراحی ندارد و معمولا بیمار در همان روز ویزیت عمل خواهد شد.اصلی ترین مشخصه این بیماری این است که بافت دارای افتادگی به هیچ عنوان قابل بازگشت نیست (حتی با دست).

بواسیر خارجی

بواسیر یا همان هموروئید خارجی که بسیار شایع است و می توان به راحتی با یک معاینه جسمی ساده آن را تشخیص داد.البته بواسیر خارجی یک نکته منفی بزرگ دارد که بیمار در طول روز معمولا درد زیادی را تحمل می کند (در مواقعی که بیماری شدید است) و این مقدار درد در هنگام نشستن یا انجام فعالیت های سنگین بیشتر هم خواهد شد و برای کنترل آن می بایست از روش های خانگی مانند تشت آب گرم یا داروهای مسکن استفاده کرد.از آن طرف هموروئید خارجی در کمتر از ۵% مواقع خونریزی خواهد داشت و بیمارانی که کم خون هستند,هیچ مشکلی نخواهند داشت.البته این بدان معنا نیست که شما برای درمان اقدامی نکنید و منتظر بمانید که بیماری خود به خود از بین برود.

هزینه درمان بواسیر

نوع دیگری از بواسیر وجود دارد که به آن بواسیر ترومبوزه گفته می شود که خون و لخته در زیر بافت زائد جمع شده و معمولا درد بسیار زیادی خواهد داشت.البته این درد معمولا ۳ الی ۴ روز طول خواهد کشیداما از آنجا که شدت این بیماری بسیار بالاست و معمولا چرک در زیر بافت جمع می شود,تنها می توانید از روش های لیزری و تیغ جراحی برای از بین بردنش اقدام کنید و روش های خانگی تنها باعث وقت تلفی و افزایش شدت بیماری خواهند شد.رنگ پوست در ناحیه ترومبوزه معمولا به صورتی یا قرمز تیره نمایان می شود.

چرا بواسیر می گیریم؟

خب رسیدیم به اصلی ترین سوال اغلب بیماران که چرا به بواسیر مبتلا می شویم و آیا روش های برای پیشگیری از این بیماری شایع وجود دارد؟ خب در ابتدا این موضوع را بگوییم که برای ابتلا به بواسیر خارجی و داخلی دلیل خاصی وجود ندارد و نمی توان به طور قطع گفت که چرا بیمار دچار شده است و ما هم سعی داریم تا با جمع آوری تمام دلایل ممکن,شما را نسبت به این بیماری آگاه کنید تا خودتان با توجه به رژیم غذایی و شرایطی که دارید,متوجه شوید چطور بیمار شده اید.

  1. اولین موردی که می تواند تاثیر بسیار زیادی در ابتلا به بواسیر داشته باشد,کمبود مصرف فیبر گیاهی می باشد که در اکثر ایرانیان عزیز به ویژه جوان ترها دیده می شود.اگر شما به مقدار فیبر مصرف نکنید,دستگاه گوارش و در کل بدن نمی تواند به خوبی عملکرد خودش را حفظ کند و همین موضوع به مرور زمان باعث بروز بیماری های مختلف از جمله یبوست و اسهال می شود.
  2. یکی از روش های درمان بواسیر خارجی و داخلی عدم مصرف فست فودها و غذاهای آماده می باشد که اغلب کیفیت بسیار پایینی دارند و با روغن های مانده تهیه می شوند.مواد اولیه ای مشخص نیست از کجا تهیه شده اند و توسط چه کسی پخته خواهد شد به همراه روغن های مضر حیوانی با هم تاثیر بسیار بدی بر روی دستگاه گوارش خواهند داشت.
  3. اگر شغل شما جوری است که باید برای مدت طولانی یکجا بنشینید,بهتر بگوییم که قطعا به همین دلیل بواسیر گرفته اینشستن بیش از حد برای ساعت های طولانی می تواند فشار بسیار زیادی به رگ های اطراف مقعد وارد کند که همین موضوع به مرور باعث ایجاد التهاب در آنها و ابتلا به بواسیر خواهد شد.
  4. بسیاری از کسانی که بیماری های گوارشی مانند یبوست و اسهال می گیرند,معمولا اهمیتی به درمان یا کاهش شدت بیماری نمی دهند و تصور می کنند که خود به خود از بین می روند.اما باید بدانید که گاهی این بیماری ها از شدتشان کمتر شده و همچنان در بدن باقی می مانند و به مرور زمان باعث بروز هموروئید می شوند.
  5. کسانی که در طول روز آب کمی مصرف می کنند باید بدانند که این موضوع می تواند عملکرد دستگاه های مختلف بدن از جمله گوارش را مختلف کند.به همین دلیل در فصول سرد حداقل ۷ لیوان و فصول گرم حداقل ۹ لیوان آب مصرف کنید.

هزینه لیزر بواسیر

درمان بواسیر خارجی

همانطور که گفته شد,درمان بواسیر خارجی ساده تر از نوع داخلی بوده و حتی لیزر هم به راحتی روی آن اثر می گذارد (البته لیزر هر دو نوع را در مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه درمان می کند).برای شروع می توانید از روش های خانگی و مصرف روغن زیتون یا روغن درخت چای استفاده کنید که خاصیت ضد عفونی کنندگی و نرم کنندگی دارند.برای مثال مصرف روغن زیتون در وعده های غذایی (البته به مقدار مناسب) می تواند دستگاه گوارش را از نظر عملکردی تا حد زیادی بهبود ببخشد و به همین دلیل دیگر دچار یبوست نخواهید شد.

البته ما همیشه پپیشنهاد می کنیم که اگر شدت بیماری زیاد یا حتی متوسط است,از لیزر کمک بگیرید که دیگر هیچ اثری از بیماری نخواهند ماند و بعد از آن هم دوره نقاحتی وجود ندارد و بیمار می تواند به زندگی عادی خود باز گردد.از جمله مزیت های دیگر لیزر می توانیم به بدون درد و خورنیزی بودن آن اشاره کنیم! یا اینکه در طول لیزر به هیچ عنوان از داروی بیهوشی استفاده نخواهد شد و به همین دلیل بیمارانی که حساسیت دارند هم به راحتی می توانند لیزر کنند.

 

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button