لیزر بواسیر

پشتیبانی تلگرام
درمان فیستول با تغذیه
نقش تغذیه در روند درمان فیستول
مارس 14, 2020

آیا در مورد بیماری بواسیر و روش های درمان آن اطلاعات کافی دارید؟ آیا تا به حال برای درمان از روش لیزر بواسیر استفاده کرده اید؟ سؤالات متعددی در خصوص نحوه‌ی انجام لیزر هموروئید وجود دارد اما قبل از هر چیزی بهتر است بدانیم که بواسیر چیست و علائم شایع این بیماری کدم‌اند؟

 

لیزر بواسیر

لیزر هموروئید

هزینه لیزر بواسیر

امروزه بیشتر افراد به دنبال روش های درمانی مدرن و بدون عوارض هستند. در این میان لیزر بواسیر نسبت به جراحی های سنتی رواج زیادی پیدا کرده است و افراد برای از بین بردن هموروئید یک جراحی راحت و سرپایی را ترجیح می دهند.یر

لیزر بواسیر دو نوع است:

 1. لیزر هموروئید کم توان: این نوع لیزر که با مادون قرمز انجام می شود، بیشتر برای هموروئید ترومبوزه کاربرد دارد. لیزر توسط گلبول های قرمز قابل جذب است و خون تجمع یافته در هموروئید به سرعت جذب می شود و سبب رفع التهاب و درد هموروئید می شود. این روش کاملاً سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن می باشد و فرد پس از جراحی می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.
 2. لیزر هموروئید پرتوان: لیزر پر توان یا دی اکسید کربن برای درمان همه‌ی هموروئیدها کاربرد دارد و به وسیله‌ی آن می توان کاملاً پاکه بواسیر را از بین برد. این روش بدون خونریزی و بی‌هوشی می باشد و بافت های اطراف هموروئید آسیب نمی بینند. این لیزر بیشتر در روش هموروئید اکتیومی استفاده می شود چون لیزر هموروئید اکتیومی بیشتر برای انواع هموروئیدهای خارجی کاربرد دارد و برداشتن بواسیر به بیمار احساس بهتری نسبت به ظاهر ناحیه مقعد می دهد چون جای توده و زخمی به جای نمی گذارد و درد بعد از جراحی با لیزر بسیار کم است حتی بیشتر از بیماران جراحی شده با لیزر اصلاً دردی را نداشته اند. استفاده از لیزر پرتوان امکان عود بیماری را به صفر درصد می رساند؛ اما در مواردی ممکن است در یک نفر از دو روش لیزر کم توان و پرتوان استفاده نمود به این صورت که اگر شخص مبتلا به هموروئید داخلی و خارجی باشد و از ترکیب دو لیزر برای درمان استفاده می شود. با لیزر کم توان التهاب و برجستگی برخی از پاکه تعدیل و با لیزر پرتوان پاکه بواسیر کاملاً برداشته می شود.

هزینه‌ لیزر بواسیر چقدر است؟

هزینه لیزر بواسیر ممکن است نسبت به جراحی های سنتی و باز بواسیر مقداری بالاتر باشد ولی مزیت های بعد و قبل این عمل می تواند مقرون به صرفه بودن هزینه لیزر هموروئید را توجیه کند. بسته به نوع هموروئید و شدت بیماری ممکن است هزینه متفاوتی برای هر فرد داشته باشد. این جراحی سرپایی اگر در مطب و کلینیک های خصوصی انجام شود هزینه بر خواهد بود و بیمه این هزینه ها را تقبل نمی کند. معمولاً افرادی که برای لیزر بواسیر مراجعه می کنند ممکن است بیماری های دیگری نظیر شقاق، آبسه و یا سیستول را داشته باشند که با لیزر می توان هم‌زمان همه‌ی بیماری ها را درمان کرد و در هزینه ها صرفه جویی شود.

مزایای لیزر بواسیر

از مهم‌ترین مزایای لیزر بواسیر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • لیزر هموروئید موجب کاهش عارضه‌ی بی اختیاری مقعد خواهد شد.
 • بهبودی زخم حاصل از لیزر به زمان زیادی نیاز ندارد و زخم پس از مدت کوتاهی بهبود پیدا می کند.
 • در جراحی های سنتی احتمال انتقال بیماری هایی نظیر هپاتیت بسیار زیاد است اما در لیزر این احتمال به صفر نی رسد.
 • مدت زمان جراحی توسط لیزر بسیار کم است و پزشک تمرکز بیشتری در طول زمان جراحی دارد.
 • در لیزر نیازی به پانسمان های بزرگ و باند پیچی زیاد نیست و چون زمان بهبودی کم است با باند کوچکی می توان محل را پوشش دهید.
 • جراحی بواسیر با لیزر مقدار خونریزی را بسیار کم می کند. چون لیزر می تواند عروق خونی را به خوبی کنترل کند.
 • انتخاب لیزر برای درمان برای بیمار هموروئیدی به این دلیل خوب است که نسبت به سایر جراحی ها روند درمان برای بیمار مشکل نیست و این روند به راحتی پیش می رود.
 • درمان با لیزر نیاز به بستری شدن ندارد و فرد پس از درمان در همان روز مرخص می شود.
 • در جراحی های معمولی و یا جراحی های سنتی ممکن است بافت اطراف بواسیر آسیب ببیند؛ اما درمان با لیزر زخم عمیقی ندارد و بافت های اطراف آسیب نمی بینند؛ و عوارضی نظیر عفونت بعد از لیزر نسبت به جراحی کاهش پیدا می کند.
 • در درمان با لیزر بیمار بلافاصله بعد از جراحی می تواند سر پا به ایستد و این مزیت برای بیماران مسن که بی تحرکی طولانی مدت برای آن ها مشکلات دیگری را در پی دارد بسیار مثبت و مهم است.

معایب لیزر بواسیر

با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت تکنیک های پزشکی در زمینه لیزر بواسیر به طور قطعی می توان بیان کرد که لیزر کم توان بدون هیچ گونه عارضه ای است؛ اما اگر توده های هموروئید را که در زیر مخاط قرار دارند با لیزر پر توان بسوزانیم ممکن است باعث سوزاندن بافت شود؛ اما این احتمال هم با توجه به پیشرفت علم پزشکی و پیشرفت دستگاه ها بسیار کم شده است.

admin
هیلینگ کلورکتال ، کلینیک تخصصی درمان بیماری های کلورکتال با استفاده از جدیدترین فناوری و متدهای روز دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button