عمل شقاق مقعدی با لیزر چطور انجام می شود

پشتیبانی تلگرام
سوالات متداول درمان فیستول
سوالات متداول درمان فیستول
اکتبر 10, 2020
درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی
درمان بیماری فیشر آنال با روش های خانگی
اکتبر 13, 2020
Show all
عمل شقاق مقعدی با لیزر

عمل شقاق مقعدی با لیزر

پارگی و یا زخم که در ناحیه مقعد به وجود می آید را بیماری شقاق می نامند. این پارگی درد بسیار زیادی دارد که با استفاده از روش های متنوع عمل شقاق مقعدی آن را درمان می نمایند.

بهترین روش درمان عمل شقاق مقعدی

امروزه بسیاری از افراد به دلایل متنوعی مبتلا به بیماری شقاق مقعدی می شوند و باید برای درمان آن اقدام کنند.  برخی از افراد تمایل دارند که با استفاده از روش های خانگی این بیماری خود را درمان سازند. ولی باید بدانید زمانی که شدت این بیماری افزایش پیدا می کند شما با استفاده از روش های خانگی نمی توانید آن را درمان سازد و تنها روش درمانی آن عمل شقاق مقعدی می باشد.

روش های درمانی بسیار زیادی برای عمل کردن بیماری شقاق وجود دارد که هر یک از این روش ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. شما باید زمان انتخاب کردن هر یک از آنها به خوبی تمامی جوانب آن را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین روش را برای درمان خود انتخاب کنید.

تصویر گویای که محل قرارگیری شقاق را نشان می دهد

تشخیص پزشک بهتر از خودتان است

البته که باید بدانید روش عمل کردن شما و اینکه کدام یک از روش ها برای شما مناسب تر است یکی از مسائلی می باشد که به طور کلی به نظر پزشک بستگی دارد. پزشک به خوبی زخم شما را مورد بررسی قرار می دهد و بیماری فیشر شما را با استفاده از بهترین روش درمان می سازد.  همه ما به خوبی می دانیم که درد و خونریزی این بیماری یکی از عوامل وحشت انگیز آن می باشد که باید از آن دوری نمایید.

بنابراین بهترین روش درمانی را می توانیم روش درمانی با لیزر بدانیم.  روش درمان با استفاده از لیزر مزیت های بسیار زیادی دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد استفاده از این روش درمانی را نسبت به روش های دیگر ترجیح می دهند و از آن استفاده می کنند.

عمل شقاق مقعدی با روش غیر تهاجمی

فرق شقاق با همورویید

یکی از بهترین روش های غیر تهاجمی که بسیاری از پزشکان برای عمل شقاق مقعد آن را انتخاب می کنند لیزر می باشد. این روش یکی از بهترین روش های عمل غیر تهاجمی به شمار می رود که در آن درد، خونریزی و بیهوشی وجود ندارد. شما با استفاده از بی حسی موضعی می توانید این بیماری خود را به خوبی درمان سازید، البته که پزشک باید در این امر تخصص لازم را داشته باشد و به عنوان یک فرد حرفه ای عمل خود را آغاز کند. زیر یک ساعت شما می توانید با استفاده از این روش درمانی بیماری شقاق خود را درمان سازید و به  فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنید.

اگر این عمل با بهترین روش و به صورت تخصصی انجام شود در کمترین زمان بیمار بهبودی خود را می تواند به دست آورد. تنها شرط آن این است که پزشک به خوبی با این روش درمانی آشنایی داشته باشد.

عمل جراحی چه مراحلی دارد ؟

اینکه عضلات و دریچه مقعد در عمل جراحی آسیب نبیند اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع باید بدانید زمانی که پزشک در این زمینه تخصص زیادی داشته باشد می تواند به بهترین نحو ممکن این عمل جراحی را انجام دهد و هیچ زخم و پارگی در مقعد ایجاد نکند.

برای انجام دادن این روش درمانی ابتدا باید آن محلی که می خواهد درمان شود با استفاده از بی حسی موضعی به خوبی بی حس گردد. سپس با استفاده از لیزر زخم به آرامی برداشته می شود.

در این روش عضله ای که دور مقعد وجود دارد را  به میزان بسیار کمی برش می دهند تا زخم فرصت لازم برای بهبودی داشته باشد. زمانی که پزشک بیماری فرد را درمان می سازد اگر زائده ای در اثر شقاق در ناحیه مقعد به وجود آمده باشد را به راحتی می تواند بردارد. مقعد بیمار با استفاده از این روش درمانی حالت اولیه و نرمال خود را به دست می آورد. در واقع بعد از انجام دادن این روش درمانی است که بیمار دیگر می تواند دفع راحتی داشته باشد.

عمل جراحی لیزر چگونه انجام می شود ؟ 

همانطور که بیان نمودیم بسیاری از افراد برای درمان بیماری شقاق خود استفاده از عمل لیزر را انتخاب می کنند، چرا که این روش نسبت به روش های دیگر مزیت های بسیار زیادی دارد. در این روش پزشک برای اینکه محل شکاف درون مقعد را به خوبی مشاهده کند، یک وسیله به نام اسپکولوم را درون مقعد بیمار قرار می دهد. بعد از قرار دادن آن وسیله به آرامی آن را باز کرده و تنظیم می کند.

پزشکی در حال درمان مریض با جراحی لیزر

اگر دست کاری و تحریک در این روش وجود نداشته باشد، به آرامی آن زائده ای که به وجود آمده است شل گشته و برداشته می شود. لیزر درمانی بستگی به شدت عود کردن بیماری شقاق شما دارد. در صورتی که این بیماری در مرحله حاد قرار گرفته باشد آن را با استفاده از لیزر کم توان بر می دارند. ولی اگر بیماری شما شدت بیشتری داشته باشد و پزشک آن را از تنوع مزمن تشخیص دهد باید با اشعه پر توان آن را درمان سازد.

نمایش فیشر یا شقاق

در لیزر کم توان به طور معمول از اشعه ای که جنس آن کربن دی اکسید است استفاده می شود. در این روش درمانی ابتدا با لیزر بافت هایی که گرانولیت و فیبروتیک می باشد را منقبض کرده و سپس حذف می کنند. این عمل موجب شل شدن عضله اسفنکتر خواهد شد و از حالت انقباض آن را خارج می سازد. بعد از آن لبه های شکاف با اشعه های لیزر پرتو افکنی خواهد شد.

بدین وسیله عروق کوچک در ناحیه مقعد بریده می شود و همچنین زخم شقاق هم درمان می گردد. در نهایت این عمل موجب درمان بیماری شقاق فرد می شود و دیگر درد و خونریزی در این ناحیه نخواهد داشت. استفاده از این روش درمانی تنها یک جلسه طول می کشد و زمان آن بیشتر از یک ساعت نیست. برای درمان کردن بیماری های مزمن باید از لیزرهایی که پرتوان هستند استفاده شود. در این روش زائده پوستی به طور کلی از بین می رود و دیگر آثاری ندارد.

عمل شقاق مقعدی و مراقبت های بعد از آن

بعد از اینکه شما عمل شقاق مقعدی خود را با استفاده از لیزر انجام دهید باید به برخی از نکات دقت بسیار زیادی داشته باشید تا در کمترین زمان بیماری شما درمان گردد. پزشک این نکات را بعد از درمان به شما اعلام می کند. اما به طور کلی باید بدانید برخی از نکات که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آنها توجه داشته باشید .

اینفوگرافی مراقبت پس از عمل شقاق

اینفوگرافی مراقبت پس از عمل شقاق

  1. نشستن در آب گرم یکی از بهترین و مهمترین روش های ترمیم و مراقبت کردن از زخم مقعد بعد از لیزر می باشد. شما با استفاده از این روش عضلات لگن و ناحیه قعد خود را به خوب یتقویت می سازید تا در آن مشکلی وجود نداشته باشد.
  2. محلی که درمان شده است را باید با دستمال نرم به آرامی خشک کنید. دقت داشته باشید که دستمال کاغذی اصلا گزینه مناسبی برای استفاده کردن نمی باشد و نباید آن را مورد استفاده قرار دهید. برای جلوگیری کردن از عفونت زخم خود این روش را بهتر است جدی بگیرید.
  3. پیاده روی یکی از مهمترین راهکارهایی می باشد که با استفاده از آن بسیاری از بیماری ها درمان شده اند و شما هم باید بیماری شقاق خود را با استفاده از این روش درمان سازید. در واقع باید بدانید پیاده روی و تحرک بعد از لیزر شقاق یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن دقت و توجه داشته باشید.
  4. از شوینده هایی که معطر هستند هرگز نباید استفاده کنید. در واقع باید بدانید که این شوینده ها محل زخم را تا حد بسیار زیادی تحریک می کنند و شدت آن را افزایش می دهند. بر این اساس بهتر است آن را مورد استفاده قرار ندهید.
  5. رعایت کردن تغذیه و مصرف اندازه فیبر از دیگر نکاتی می باشد که باید به آن دقت داشته باشید تا بتوانید از خود به خوبی در برابر این بیماری مراقبت نمایید.

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

 

اگر شما هم به بیماری شقاق دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button