چگونه می توان بواسیر را کوچک کرد؟

پشتیبانی تلگرام
درمان فیستول با تغذیه
نقش تغذیه در روند درمان فیستول
مارس 14, 2020
درمان بیماری بواسیر
درمان بیماری بواسیر چه راههای دارد ؟
سپتامبر 22, 2020
Show all
درمان بواسیر

شکل شماری 2 : از کرم بواسیر بدون نسخه استفاده کنید.

ما در این مقاله می آموزیم که چطور می شود، درمان بواسیر را موثر تر کرد و همچنین در بخشی از مقاله به آموزش کوچک کردن بواسیر می پردازیم.

 

بواسیر وقتی رگها در ناحیه مقعد متورم و متورم می شوند. بواسیر داخلی معمولاً بدون درد است ، حتی در هنگام خونریزی ، اما بواسیر خارجی معمولاً دردناک و خارش دار است. خوشبختانه ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید بواسیر خود را از همین حالا شروع کنید. برای یادگیری چگونگی مرحله ۱ مراجعه کنید.

درمان سریع بواسیر

 

درمان بواسیر

شکل شماره یک : عصاره فندق جادوگر را بمالید.

۱- عصاره فندق جادوگر را بمالید. این عصاره گیاه طبیعی دارای خواص قابض است که به کوچک شدن بواسیر و رفع خارش کمک می کند. بطری های عصاره فندق جادوگر در اکثر داروخانه ها موجود است. همچنین می توانید کرم های موضعی حاوی فندق جادوگر را پیدا کنید.

 

  • بعد از حرکت روده ، نا محدود را بشویید و تمیز کنید. بعد یک پد پنبه را در فندق جادوگر خیسک و آن را روی بواسیر بمالید.
  • هنگامی که احساس خارش بواسیر می کنید ، در صورت لزوم فندق جادوگر بیشتری بمالید.

 

درمان بواسیر

شکل شماری ۲ :
از کرم بواسیر بدون نسخه استفاده کنید.

 

 

درمان بواسیر با کرم

از کرم بواسیر بدون نسخه استفاده کنید. اینها می توانند به تسکین درد کمک کنند. [۱] پمادهای بواسیر مانند آماده سازی H حاوی فنیل افرین است که یک مهارکننده عروق است که عروق خونی مقعد شما را منقبض می کند. دستورالعمل های موجود در بسته را بخوانید و برای کوچک کردن بواسیر آنها را از نزدیک دنبال کنید.

  • داروهای موجود در این کرم ها و پمادها می توانند به مرور زمان باعث آسیب پوست شوند ، بنابراین از مصرف آنها برای مدت طولانی تر از آنچه در بسته بندی استفاده می شود استفاده نکنید.

 

درمان بواسیر

شکل شماره ۳ : درمان بواسیر با استفاده از بسته یخی

درمان بواسیر و کوچیک کردن آن با پک یخ

یک بسته یخی را امتحان کنید. چند یخ کوچک را برای چند دقیقه در مقابل ناحیه مقعد قرار دهید. این باعث انقباض رگ ها می شود ، بنابراین درد و تورم را کاهش می دهد. به طور هم زمان بیش از ۲۰ دقیقه از یخ استفاده کنید.

 

حمام سیتز

شکل شماره ۴ : استفاده ار خمام سیتز

درمان بواسیر با متدد حمام سیتز

حمام sitz یک حمام آب گرم برای باسن و درمان بواسیر است. به اندازه کافی آب گرم را در وان بزرگی قرار دهید (که می تواند بیش از یک صندلی توالت باشد) یا در یک وان معمولی با چند اینچ آب گرم بنشینید. کارشناسان بعد از هر حرکت روده و دو یا سه بار در روز ، یک حمام سیتز ۲۰ دقیقه ای بنوشید. [۲] این می تواند خارش ، سوزش و اسپاسم عضله اسفنکتر را تسکین دهد.

  • مواظب باشید که ناحیه مقعد به آرامی خشک شود. مالش یا پاک نکنید زیرا این ممکن است باعث خونریزی و سوزش شود.
  • برای برخی از افراد ، افزودن نمک اپسوم باعث آرامش بیشتر حمام سیتس می شود. مقدار پیشنهادی روی بسته را اضافه کنید و نمک را هم بزنید تا کاملا حل شود. [۴]

 

 

درمان بواسیر

شکل شماره ۵ : عادت های خود را تغییر دهید

 

درمان بواسیر با تغییر عادت

در توالت به خوتون فشار وارد نکننید. سعی کنید از تنگ کردن روی توالت خودداری کنید. کرنش داشتن حرکات روده علت اصلی بواسیر است. مگر اینکه مجبور شوید و بیشتر از ۵ دقیقه روی توالت نشوید.

  • کرنش کردن نیز مانور والسالوا نامیده می شود. در طول کرنش ، فشارهای وریدی محیطی افزایش می یابد و باعث می شود رگهای گشاد شده دردناک تر شوند. [۵]
  • یک کوسن را روی توالت قرار دهید (در داروخانه ها موجود است). نشستن روی کوسن به جای یک سطح سخت به کاهش تورم بواسیر موجود کمک می کند و از شکل گیری موارد جدید جلوگیری می کند.

لیزر بواسیر

در عصر جدید جراحی های با لیزر بسیار بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است،در واقع نتیجه درمانی جراحی لیزر هموروئید با جراحی سنتی تفاوتی ندارد ولی بیمار در جراحی بالیزر سختی یک جراحی که همگی با سختی های آن آشنا هستند را تحمل نخواهد کرد و فرآیند جراحی لیزر بواسیر بسیار راحت تر از جراحی معمولی می باشد.

درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر به روش لیزر و به وسیله فیبر نوری و تاباندن اشعه لیزر انجام می شود. این روش در بدو ورود به دنیای بیماریهای نشیمنگاهی با استقبال چشمگیر مواجه شد و به سرعت رشد کرد و بر دیگر روش های سنتی غلبه کرد. و همچنین در این کلینیک لیزر بواسیر تنها در ۲۰ دقیقه انجام می شود.

منبع : wikihow

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button