بواسیر در مردان | درمان بیماری بواسیر مردانه

پشتیبانی تلگرام
درمان بیماری بواسیر
درمان بیماری بواسیر چه راههای دارد ؟
سپتامبر 22, 2020
بواسیر در کودکان درمان بیماری بواسیر خردسالان
بواسیر در کودکان | درمان بیماری بواسیر خردسالان
سپتامبر 24, 2020
Show all
بواسیر در مردان | درمان بیماری بواسیر مردانه

بواسیر در مردان | درمان بیماری بواسیر مردانه

بیماری بواسیر

به طور کلی بواسیر رگهای متورم در مقعد و پایین رکتوم است. هنگامی که فشار بیشتری بر روی بافتهای همبند که این ساختارهای عروقی را در جای خود نگه می دارند افزایش یابد ، می توانند باعث ایجاد درد و در نهایت منجر شدن به بیماری بواسیر شود . بواسیر می تواند مردان و زنان را تحت تأثیر قرار دهد .  اگرچه ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود. دو علت شایع بواسیر در مردان نتیجه رژیم و فعالیت است.

چه عواملی باعث بوجود آمدن بواسیر در مردان می شود؟

بیماری بواسیر در زنان معمولاً در هنگام بارداری در اثر تغییرات هورمونی و فشار وارد شده بر رحم ، بوجود می آیند. در مردان ، بواسیر در اثر برداشتن اجسام سنگین یا انجام فعالیت های سنگین بیش از حد تحمل افراد بیشتر اتفاق می افتد.

بلند کردن و صاف کردن اجسام سنگین می تواند باعث فشار بیشتر بر روی راست روده و مقعد شود. با گذشت زمان ، می تواند باعث تورم عروق مقعد شود.

جدای از برداشتن اجسام سنگین ، بواسیر همچنین می تواند در مردان به دلیل خوردن غذای ناسالم ایجاد شود. خوردن غذای فرآوری شده یک عامل عمده خطر برای بیمار شدن به بواسیر است. برخلاف غذای “واقعی” (غذای سالم و خانگی غیر فست فودی ) ، این غذاها فیبر کمی دارند و باعث می شوند از بیمار شدن به بواسیر جلوگیری کنند . فشار آوردن در حین حرکت (راه رفتن و یا انجام فعالیت های جسمی ) می تواند باعث بزرگ شدن وریدهای اطراف راست روده شود.

یماری بواسیر در زنان معمولاً در هنگام بارداری در اثر تغییرات هورمونی و فشار وارد شده بر رحم ، بوجود می آیند. در مردان ، بواسیر در اثر برداشتن اجسام سنگین یا انجام فعالیت های سنگین بیش از حد تحمل افراد بیشتر اتفاق می افتد.

بیماری بواسیر مردانه

علائم و نشانه های بواسیر برای مردان و زنان تقریباً یکسان است ، اگرچه برخی مطالعات نشان می دهد مردان تحمل کمتری نسبت به علائم دارند. مردانی که زود به بیماری بواسیر دچار می شوند در واقع کسانی هستند که در طول روز مشغول انجام فعالیت های جسمی زیادی بوده اند . شایع است که بروز بیماری بواسیر در مردان به همین علت بیشتر از زنان است .

 درمان بیماری بواسیر مردانه

بیماری بواسیر مردانه

شایعترین علائم و نشانه های بواسیر شامل خونریزی بدون درد ، ناراحتی های مقطعی ، تورم در اطراف مقعد ، خارش یا تحریک در ناحیه مقعد و ایجاد توده ای در نزدیکی مقعد است. این توده می تواند دردناک یا حساس به لمس باشد. به طوری که پس از لمس کردن درد بیشتری احساس خواهید کرد .

بهبود سرپایی بیماری بواسیر آقایان

اقایان نسبت به خانم ها بیشتر به این بیماری دچار می شوند . البته شایع اس که همیشه اینگونه بوده اما عمل پزشکی قادر به ارائه دقیق آمار نیست . فرض کنیم اینگونه باشد یا نباشد . شما همیشه با توصیه های پزشکی در امان هستید . خوردن غذای سالم و ورزش کردن و همچنین انجام ندادن حرکت هایی که برای جسم شما مضر است می تواند بهترین پیشگیری به این بیماری برای شما باشد .

حال شاید اگر شما هم جز کسانی هستید که به بیماری بواسیر دچار شده اید کمی از عمل کردن و یا رفع بهبودی آن ترسیده باشید اما باید گفت که خبر خوب این است که اکنون می توان با وجود پیشرفت های پزشکی برخلاف درمان های سنتی بواسیر روش های درمان کم خطری وجود دارند که به آسانی شما را از درد این بیماری خلاص می کنتد . این روش ها عبارتند از :

روش های عمل های بواسیر

بهبود آن کمتر تهاجمی است (بدون درد یا سوزش های نقاهتی )
در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است (معمولاً کمتر از بیست دقیقه !) پس از بیست دقیقه عمل سرپایی شما دیگر احساس بیمار بودن را نخواهید داشت .
نیازی به بیهوشی نیست – امروزه عمل های بیماری بواسیر به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود .
شامل برش و دوخت نیست – در این روش بهبود بیماری نیازی به عمل های خون ریزی ندارید و همه چیز بدون بریدن پوست انجام می شود .

بواسیر در مردان چگونه به وجود می آید ؟

غذاهای نادرست 

بسیاری از مردان از خوردن غذاهای سنگین مانند فلافل ، چیپس ، همبرگر ، محصولات گوشتی و نوشیدن ردبول و غیره .. لذت می برند. اگرچه خوردن این غذاها در حد متوسط ​​هیچ مشکلی ندارد ، اما خوردن زیاد آنها می تواند بر روی حرکات روده تأثیر بگذارد ، به خصوص اگر فیبر کمی داشته باشند. فشارهای مداوم که در طی یبوست اتفاق می افتد می تواند به مرور به پیشرفت بواسیر کمک کند. عموم غذاهای فست فودی به همین شکل باعث ادرارهای مضر می شوند .

فعالیت های نادرست 

برخی فعالیت ها می توانند احتمال دچار شدن به بیماری بواسیر را افزایش دهند. وزنه برداری یکی از آنهاست. بلند کردن اجسام سنگین می تواند عضلات شکم را تحت فشار قرار دهد و همچنین می تواند بافت های اطراف ناحیه مقعد را تحت فشار قرار دهد.

همانطور که می دانید آقایان به دلیل داشتن جسه ی قوی تر و عضلانی تر نسب به خانم ها همیشه ناخوداگاه تمایل بیشتری به بلند کردن اجسام سنگین دارند . به همین سبب احتمال دچار شدن آنها به این بیماری را افزایش می دهد .

بواسیر در مردان چگونه به وجود می آید ؟

فعالیت های نادرست باعث به وجود آمدن بیماری بواسیر در مردان می گردد

با این وجود ، خطر بواسیر برای کسانی که مشاغل کم تحرکی دارند مانند رانندگان کامیون ، دفتریاران و مهندسان علوم کامپیوتر ، به دلیل فشار مداوم روی رگهای عروقی ، بیشتر است. فعالیت ناکافی می تواند آن را بدتر کند زیرا می تواند بر اجابت مزاج فرد تأثیر بگذارد.

مدیریت بواسیر

در طی مراحل اولیه ، برخی اوقات می توان علائم بواسیر را با کرم های بدون نسخه ، پماد یا شیاف هایی که حاوی هیدروکورتیزون استروئید هستند ، کنترل کرد. این نوع دارو می تواند به تسکین التهاب ، خارش و درد کمک کند ، اما در واقع منبع اصلی باعث شده ی بیماری بواسیر را از بین نمی برد.

اگر علائمی مانند خونریزی و درد ادامه داشته باشد ، ممکن است اکنون زمان مراجعه به پزشک باشد. در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال ، ما گزینه های درمانی کم تهاجمی برای بهبود بیماری بواسیر مانند جراحی بدون خونریزی با لیزر را برای شما فراهم می کنیم . می توانید بدون بیهوشی و خونریزی و به صورت فوری درمان این بیماری را طی کنید . برای تعیین وقت مشاوره امروز با شماره ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲  تماس بگیرید.

آقایان عزیز فست فود نخورید تا بواسیر نگیرید!

اکثر آقایان خودشان مقصر های اصلی در دچار شدن به این بیماری هستند .  بسیاری از ما مردانی را می شناسیم که غذاهای فست فودی و پر از گوشت و روغن و نوشیدنی های مالت دار را زیاد مصرف می کنند . مخصوصا در هنگام تماشای تلویزیون یا در محل کار و یا پشت میز کامپیوتر ، اما هیچ یک از این مواد غذایی سرشار از فیبر نیستند.

بیماری بواسیر در مردان

خوردن میوه و سبزیجات باعث جلوگیری از بیماری بواسیر در مردان می شود .

بیشتر آقایان باید میوه ، سبزیجات ، غلات کامل ، مغزها و دانه ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.  فیبر برای حرکات منظم روده ضروری است. مردان همچنین به طور مشخص بیش از زنان گوشت قرمز و غذای آماده مصرف می کنند و این می تواند منجر به یبوست و سایر مشکلات روده و روده شود.

چه موقع به دکتر مراجعه کنیم ؟

اگر درمان های خانگی پس از ۱ هفته درد را تسکین نمی دهد ، فرد باید به پزشک مراجعه کند.

اگر پماد موضعی یا دارویی که امتحان کرده اند باعث ایجاد سوزش یا خشکی در اطراف مقعد می شود می بایست در سریعترین زمان ممکن نزد پزشک بروید.

در صورت بروز علائم زیر در کنار بواسیر ، مراقبت های پزشکی فوری لازم است:

  • درد شدید در اطراف مقعد
  • خونریزی از راست روده
  • دل درد
  • چرکی که از انبوه نشت می کند
    تب
  • اسهال

موارد زیر را حتما توجه داشته باشید :

با ایجاد لخته خون در بواسیر ، بواسیر ترومبوز می شود. این لخته می تواند منجر به جمع شدن فشار بیش از حد در داخل بواسیر شود و باعث ترکیدن یا دردناک شدن آن شود. ترکیدن بواسیر می تواند باعث ایجاد خون قرمز روشن در حین ادرار شود.

خونریزی از مقعد می تواند علل دیگری غیر از بواسیر داشته باشد ، بنابراین افراد باید خونریزی از ناحیه مقعد را حتما با پزشک خود بررسی کنند.

افراد ممکن است با درمان های خانگی بتوانند ترکیدن بواسیر و سایر انواع بواسیر را درمان کنند. در موارد شدید ، افراد ممکن است نیاز به درمان پزشکی داشته باشند.

سوالات متداول مراجع کنندگان به مرکز درمان بیماری های کلروکتال

[su_spoiler title=”آیا بیماری بواسیر در مردان طبیعی است ؟” open=”yes” class=”direction: ltr;”]به طور کلی نه اینگونه نیست . اما انجام فعالیت های سنگین و غذاهای سنگین باعث دچار شدن آقایان به این بیماری می گردد . [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”علائم بیماری بواسیر در آقایان چیست ؟” open=”No” class=”direction: ltr;”]درد شدید در اطراف مقعد – خونریزی از راست روده – دل درد – تب – اسهال [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”آیا درمان این بیماری خطرناک است ؟” open=”No” class=”direction: ltr;”]متخصصان مرکز درمان بیماریهای کلورکتال با جراحی لیزر بدون درد و خونریزی شما را درمان می کنند. [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”مدت زمان درمان با جراحی لیزر چقدر است ؟” open=”No” class=”direction: ltr;”]کمتر از بیست دقیقه  [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”ساعت کار کلینیک تا چه ساعتی می باشد ؟” open=”No” class=”direction: ltr;”]ساعت کاری کلینیک همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ – جمعه ها از ۱۵ تا ۱۸[/su_spoiler]

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

 

آقای عزیز اگر شما هم از بیماری بواسیر رنج می برید ، اکنون وقت آن است که برای درمان اقدام کنید. هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

 

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button