جراحی شقاق و ۶ مورد از مراقبت های بعد از جراحی

پشتیبانی تلگرام
درمان بیماری بواسیر
درمان بواسیر و انواع روش های بهبود آن را بهتر بشناسیم
اکتبر 3, 2020
درمان فیستول با برنامه غذایی مناسب
درمان فیستول با برنامه غذایی مناسب
اکتبر 7, 2020
Show all
جراحی شقاق و 6 مورد از مراقبت های بعد از جراحی

جراحی شقاق و 6 مورد از مراقبت های بعد از جراحی

امروزه افراد زیادی هستند که به بیماری شقاق مبتلا می شوند و باید راهکاری برای درمان آن انتخاب نمایند. جراحی شقاق یکی از بهترین راهکارها می باشد که در مورد مراقبت های بعد از جراحی باید اطلاعات بیشتری داشته باشید.با وب سایت هیلینگ آنورکتال همراه شوید تا با نکات و کارهایی که بعد از عمل جراحی شقاق باید انجام دهید بیشتر آگاه شوید .

جراحی شقاق و نکاتی در مورد مراقبت های بعد از جراحی

آن دسته از افرادی که به بیماری شقاق مبتلا می شوند امکان دارد درد و خونریزی زیادی را تجربه نمایند، آنها باید بهترین روش درمانی را برای درمان بیماری شقاق خود انتخاب کنند. جراحی شقاق یکی از بهترین راهکارها می باشد که با استفاده از روش های متنوع روی درمان بیماری فرد انجام می شود. اینکه میزان و شدت بیماری شما چقدر است روی جراحی تاثیر بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید. البته که پزشک بعد از معاینه بیماری شما بهترین روش درمانی را انتخاب کرده و با استفاده از روش های جراحی شما را عمل می کند. استفاده از لیزر یکی از بهترین روش های از بین بردن شقاق می باشد. بنابراین بسیاری از پزشکان از این روش برای درمان بیماری شقاق استفاده می کنند.

جراحی شقاق و مراقبت های بعد از جراحی

پس از عمل موفقیت آمیز جراحی شقاق

اما یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که بعد از جراحی مراقبت های لازم را هم انجام دهید. تنها در این صورت است که بیماری شما دیگر عود نمی کند و از نتیجه جراحی آن رضایت زیادی خواهید داشت. نتیجه جراحی به طور معمول همیشه موفقیت آمیز می شود و افراد بعد از جراحی به طور کلی درمان می گردند. بنابراین برخی از توصیه های لازم را جهت مراقبت های بعد از جراحی شقاق بیان می کنیم تا به طور کامل شما از عمل جراحی خود رضایت داشته باشید. برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که بعد از جراحی بیماری شقاق باید در نظر داشته باشید و رعایت کنید عبارت است از :

نوشیدن آب کافی

آن دسته از بیمارانی که در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق قرار می گیرند باید میزان و اندازه مصرف آب خود را تنظیم نمایند. اگر آنها به اندازه کافی آب بنوشند می توانند حرکات روده خود را تنظیم نمایند. زمانی که بدن به اندازه کافی آب داشته باشند بدون شک هیدراته می شود و همین امر موجب می گردد افراد به یبوست دچار نشوند.

شما باید به خوبی بدانید که یبوست برای بیماری شقاق ضرر دارد و افراد بعد از عمل شقاق هم نباید به آن دچار شوند. کم آبی موجب می گردد مدفوع سفت شد و همین مسئله به مقعد آسیب جدی وارد می سازد. شما بعد از عمل باید روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید تا نیازهای بدن خود را پاسخ دهید.  در صورتی که شما به این نیاز خود پاسخ مثبتی ندهید بدون شک دچار یبوست می شوید و همین مسئله شما را آزار می دهد، همچنین امکان دارد بیماری تان شدت بیشتری پیدا کند. بنابراین به این نکته مهم دقت بسیار زیادی داشته باشید.

مصرف دارو

بعد از جراحی شقاق پزشک بر اساس تجویز خود و معاینه ای که انجام داده است برای بیمار داروهایی را تجویز می کند. این داروها باید به نوبت مصرف شوند و بیمار هم نسبت به استفاده از آنها حساسیت های زیادی به خرج دهد. حذف خودسرانه دارو خطرات زیادی برای شما دارد که به هیچ عنوان نباید آن را به صورت خودسرانه حذف کنید. پزشک بعد از جراحی به طور معمول امکان دارد داروهایی را که مسکن هستند و درد را کاهش می دهند تجویز کند.

در این صورت عفونت های فرد هم بعد از جراحی به طور کامل از بین می رود. بر اساس میزان عفونت و شدت جراحی که روی بیماری شما انجام شده است پزشک داروهای مشخص شده ای را برای شما تجویز می کند.  شما باید به خوبی و درستی بر اساس دستور پزشک آنها را استفاده کنید، زمانی هم که آنها تمام شدند بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک یک بار دیگر بیماری شما را مورد بررسی قرار می دهد، در صورتی که دیگر نیازی به دارو نباشد برای شما دارویی را تجویز نمی کند.

محافظت از زخم

جراحی شقاق – محافظت از زخم

یکی از مهمترین و اصلی ترین مواردی که بعد از جراحی شقاق باید به آن دقت داشته باشید این است که از زخم درمان شده خود محافظت کنید. این امر می تواند نتیجه بهتری از عمل جراحی به شما ارائه دهد. از نکات بسیار مهمی که در این مورد باید به آن دقت داشته باشید این است که فشاری روی مقعد خود ایجاد نکنید. به عنوان مثال شما برای اینکه به راحتی بنشینید و آسیبی به زخم تان وارد نشود بهتر است از دو بالش نرم استفاده کنید.

بهداشت فردی و تاثیر آن در بهبود زخم بیماری

رعایت کردن بهداشت و تعویض پانسمان یکی از دیگر نکاتی می باشد که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. دقت داشته باشید که بیش از حد هم نباید محل زخم خود را بشویید، همچنین به هیچ وجه از شوینده های معطر جهت شستشو استفاده نکنید. همین امر می تواند بیماری شما را شدت بیشتری دهد. بنابراین باید از شستشو دهنده هایی که پزشک تجویز می کند استفاده کنید تا آسیبی به زخم شما وارد نشود.

مصرف فیبر

فیبر یکی از مهمترین خوراکی ها و مکمل هایی می باشد که بیماران باید بعد از جراحی عمل شقاق آن را مورد استفاده قرار دهند. رژیم غذایی خود را باید بر اساس همین مورد تنظیم کنید و فیبر زیادی را در رژیم خود داشته باشید. در این مورد می توانید با پزشک مشورت کنید تا رژیم غذایی مناسبی را برای شما تنظیم نمایند. فیبر زیاد در رژیم غذایی موجب می شود که حجم مدفوع افزایش پیدا کند، همچنین یبوست بیمار هم تا حد بسیار زیادی درمان می گردد.

یبوست برای این بیماری خطرات زیادی دارد و به همین دلیل باید فیبر را مورد استفاده قرار دهید. فیبر یکی از انواع خوراکی هایی می باشد که در میوه ها، غلات، سبزیجات و … می توانید آن را پیدا کنید و استفاده نمایید. هر فرد به طور متوسط باید ۲۵ گرم از این خوراکی را مورد استفاده قرار دهد و به صورت روزانه از آن استفاده نماید. اگر هر بیماری نمی تواند به دلایل متنوع از فیبر استفاده کند، بهتر است با پزشک مشورت کند. پزشک داروهای بسیار زیادی را می تواند به بیمار توصیه کند تا از آنها استفاده کند. این داروها را بیمار باید زیر نظر پزشک مورد استفاده قرار دهد و در استفاده از آنها هم هرگز نباید زیاده روی کند.

ورزش و تحرک

بسیاری از بیماران شاید بر این باور باشند که بعد از جراحی شقاق باید استراحت کرده و حرکت نداشته باشند. اما باید بدانید که این تصور بسیار غلط است و افراد باید تحرک بیشتری داشته باشند تا دوران بیماری آنها زودتر درمان شود. اگر شما بعد از عمل به صورت مداوم استراحت کنید امکان دارد دچار یبوست شوید و فشار زیادی به مقعدتان وارد شود. دقت داشته باشید که ورزش های سنگین برای شما مناسب نمی باشد.

ورزش و تحرک پس از عمل شقاق

در صورتی که بیمار به یبوست دچار شود امکان دارد فرد آزار ببیند و همچنین زخم آنها هم به زودی درمان نمی شود. بنابراین باید بدانید ورزش کردن و تحرک در مراقبت کردن بعد از عمل شقاق اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید بعد از اینکه عمل کردید روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی داشته باشید. پیاده روی کردن یکی از بهترین اقداماتی می باشد که شما بعد از عمل بهتر است آن را انجام دهید و در برنامه روزانه خود آن را داشته باشید.

حمام سیتز

حمام نشیمن و یا حمام سیتز یکی از دیگر راهکارهایی می باشد، برای مراقبت های بعد از جراحی شقاق توصیه می شود. این حمام می تواند دردهای بیماری شما را و عفونت هایی که دارید را بهبود ببخشد، شما در این روش می توانید لگن  خود را در لگن آب گرم قرار دهید. برای این منظور باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آب گرم بنشینید، دقت داشته باشید که این روش را باید روزانه دوبار تکرار کنید. لگن ساده یکی از بهترین روش ها برای این حمام می باشد و باید از آن استفاده کنید.

 

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال

لوگوی مرکز

اگر شما هم به بیماری شقاق دچار شده اید هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button