لیزر شقاق در تهران و کرج

پشتیبانی تلگرام
عمل بواسیر
عمل بواسیر چیست ؟
مارس 27, 2021
هزینه درمان بواسیر
هزینه درمان بواسیر
مارس 27, 2021

متاسفانه روز به روز تعداد افرادی که به بیماری های گوارشی و مقعدی مبتلا می شوند در حال افزایش بوده و این مشکل دلایل بسیار زیادی از جمله طرز زندگی و رژیم غذایی اشتباه دارد.البته اصلا جای نگرانی نیست,چرا که روش های خانگی,دارویی و جراحی بسیار زیادی وجود دارند که می توانید با کمک آنها,بیماری را درمان کنید و این روش درمان کاملا بستگی به شرایط شما و نظر پزشک متخصص دارد.به هر حال ما می خواهیم در این مقاله بهترین مرکز لیزر شقاق در تهران و کرج را بررسی کنیم و ببینیم که چه عواملی باعث شده اند که کلینیک هیلینگ به این عنوان دست پیدا کند! پس تا انتهای مقاله همراهمان باشید.

شقاق یا فیشر مقعد

خب قبل از اینکه بخواهیم حرفی از روش های درمان و پیشگیری بزنیم,می بایست با خود بیماری و اینکه چطور به وجود می آید و در چند نوع دیده می شود,آشنا شوید.به طور کلی فیشر یا همان شقاق به بیماری گفته می شود که در اطراف ناحیه سلولی مقعد یک زخم یا خراش به وجود می آید که گاهی بسیار دردناک بوده و فرد نمی تواند آن را تحمل کند.به همین خاطر پپزشک در هنگام معاینه می بایست از داروی بی حسی استفاده کند!این خراش اغلب در ناحیه زیر خط دندانه مقعد دیه می شود که احتمال عفونت دارد و به همین دلیل سریعا باید برای درمان اقدام کنید تا باعث ایجاد بیماری های دیگر نشود.دلیل این مقدار از درد,وجود اعصاب بسیار زیاد در آن ناحیه می باشد که در هنگام نشستن یا انجام فعالیت های شدید مقدارش بیشتر خواهد شد.

درمان پرولاپس رکتوم

دلایل ابتلا به شقاق را بشناسید

همانطور که در مقاله های قبلی هم گفته بودیم,دلایل ابتلا به بیماری های مقعدی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و نمی توان به طور مشخص گفت که فیشر به این دلیل به وجود می آید.به همین خاطر ما هم سعی کرده ایم تا تمام موارد مشکوک را بنویسیم تا شما عزیزان بتوانید با توجه به شناختی که از خودتان دارید,دلیل اصلی ابتلا را پیدا کنید.به هر حال اصلی ترین موارد تشدید و ابتلا عبارتند از :

 • نارسایی دریچه مقعد که در بسیاری از افراد مسن یا کسانی که سابقه جراحی داشته اند رخ می دهد.در حال حاظر اصلی ترین عاملی که باعث این نارسایی می شود,اندازه بسیار بزرگ عضضلات آن ناحیه می باشد که تا حدی قابل کنترل هستند.
 • مورد بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم,میزان مصرف موارد غذایی فیبر دار مانند سبزی و میوه می باشد که در سبد خانواده جایگاه کمرنگی دارد و همین مورد باعث ضعف دستگاه گوارش و دفع خواهد شد.دقت داشته باشید که فیبر کافی به بدن نرسد,بیماری دچار یبوست و اسهال شده که همین موارد در مدت کوتاهی باعث بروز بیماری های مقعدی می شوند.
 • اگر یبوست دارید,سریعا می بایست به دنبال راهی برای درمان باشید! چرا که یبوست باعث ایجاد فشار و خراش در هنگام دفع خواهد شد.اگر دیدید که دچار مشکل سفتی مدفوع شده اید,می بایست چند دقیقه صبر کنید و کمی آب بنوشید تا بهمرور زمان مدفوع نرم شود.
 • بسیاری از کسانی که به بیماری یبوست دچار می شوند,سعی دارند تا با مصرف بیش از اندازه ملین ها (مانند روغن زیتون و بیزاکودیل) آن را سریعا درمان کنند که این کار کاملا اشتباست و می تواند نتیجه عکس دهد.
 • افرادی که در گذشته جراحی در ناحیه مقعد داشته اند یا در تصادف آسیب دیده اند,بیشتر مستعد ابتلا به شقاق هستند و به همین خاطر می بایست تا حد امکان رعایت کنند.برای مثال بلند کردن اجسام سنگین یا یبوست به راحتی می توانند باعث بروز شقاق در این افراد شوند.
 • زایمان, خانم هایی که زایمان کرده اند یا در هنگام زایمان ممکن است در اثر آسیب به دیواره مقعد,دچار شقاق شوند.به همین دلیل است که می بایست به خوبی مراقبت کنند و سعی داشته باشند بعد از زایمان کارهای سنگین انجام ندهند.
 • مورد آخری که می توانیم به آن اشاره کنیم و تقریبا سریع ترین اثر را در پیدایش بیماری دارد,داشتن رابطه جنسی از مقعد می باشد که روز به روز در حال افزایش می باشد.

لیزر شقاق

انواع شقاق 

جالب است بدانید که بیماری شقاق یا همان فیشر در دو ننوع مختلف ایجاد می شود که در شدت با یکدیگر متفاوت هستند.اولینن نوع آن که با نام شقاق حاد شناخته می شود,به نوعی از بیماری گفته می شود که کمتر از ۱۲ هفته ادامه پیدا می کند.اصلی ترین دلیل بروز این شقاق,اسپاسم عضله داخلی مقعد (اسفنکتر) می باشد که به مرور زمان شدت بیشتر خواهد شد.اما اگر بیماری بیش از ۱۲ هفته طول بکشد به آن شقاق مزمن گفته می شود که بسیار دردناک بوده و به هیچ عنوان روش های خانگی درمان بر رویش اثر نخواهند گذاشت.

شقاق در چه محلی ایجاد می شود

بسیاری از افراد تصد می کنند که شقاق تنها در قسمت پشتی مقعد ایجاد می شود (البته این طرز فکر تا حدودی هم درست است,چرا که بیش از ۸۹% شقاق ها در قسمت پشتی میانی تشکیل می شوند).اما باید بدانید که حدود ۱۰% افراد در قسمت قدامی مقعد دچار مشکل می شوند و ۱% باقی مانده هم از هر دو طرف گرفتار خواهند شد که بسیار نادر است.البته در بعضی از موارد تشخیص این بیماری کار سختی بوده و ممکن است با موارد دیگر از جمله کرون و ایدز اشتباه گرفته شود (یا حتی بواسیر).ما در هیلینگ – مرکز لیزر شقاق در تهران می توانیم تمام مشکلات مرتبط با این بیماری را در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون درد درمان کنیم و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.

علائم بیماری شقاق

علائم این بیماری کاملا مشخص هستند و اگر به خوبی به آنها دقت داشته باشید,قطعا می توانید شدت بیماری را تشخیص دهید.برای شروع می توانید از دردی که احساس می کنید متوجه حضور بیماری در بدن شوید و این درد در بعضی از مواقع آنقدر زیاد است که فرد نمی تواند کارهای عادی روزمره اش را به خوبی انجام دهد.همچنین در بیماری شقاق معمولا فرد خونریزی دارد و این خون را می توان بر روی مدفوع به شکل رگه های تیره دید.اگر از افراد کم خون هستید یا کمبود ویتامین D دارید باید بسیار مراقب باشید که دچار کم خونی مزمن نشوید.

درمان فیشر با طب سنتی

روش های درمان بیماری شقاق

برای درمان بیماری شقاق می توانید از روش های بسیار زیادی استفاده کنید که انواع خانگی آن معمولا بسیار طول خواهند کشید یا اصلا تاثیر چشم گیری نخواهند داشت.البته می توانید از مواد طبیعی مختلف برای کنترل یا کاهش شدت بیماری استفاده کنید و این موضوع کاملا بستگی به نوع فیشر شما و نظر پزشک متخصص خواهد داشت.قبل از توضیح این را بگوییم که روش های درمان خانگی حداکثر ۳ روز نیاز دارند تا اثرشان قابل احساس باشد و اگر دیدید که بعد از این مدت هیچ تغییری ایجاد نشد,برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

درمان شقاق با روش های خانگی

روش های درمان خانگی یا طب سنتی بهترین موارد برای موارد خفیف هستند و هر فردی می تواند آننها را امتحان کنند تا اگر جواب داد,ادامه دهد.برای شروع می توانید از مواد خوراکی ضد عفونی کننده استفاده کنید و در مرحله بعد برای تسکین درد فکری کنید.

درمان شقاق با عسل : یکی از بهترین موادی که می توانید برای ضذ عفونی کردن ناحیه مورد نظر و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن از آن استفاده کنید,عسل می باشد.در این ماده مواد مختلف وجود دارد که می توانند اغلب باکتری ها را از بین ببرند و به همین دلیل در گذشته های بسیار دور که خبری از دارو و مواد شیمیایی نبود,از عسل و برگ درختان مختلف برای تسکین و ضد عفونی کردن استفاده می کردند.

درمان شقاق با روغن زیتون : یکی از بهترین موادی که می توانید برای کنترل دستگاه گوارش از آن استفاده کنید همین روغن زیتون می باشد.این ماده می تواند عمل دفع و عملکرد دستگاه گوارش را تا حد زیادی بهبود ببخشد و به همین خاطر است که تمام پزشکان مصرف روغنن زیتون را پیشنهاد می کنند.

اگر شقاق دارید این موارد را نخورید

علاوه بر خوردن یک سری مواد غذایی,شما باید مراقب باشید که در طول بیماری یا بعد از درمان به هیچ عنوان سمت این مواد نروید که بعدها دوباره به شقاق مبتلا نشوید (خدایی ناکرده).

غذاهای فلفلی و تند : این نوع غذاها می توانند بدن انسان را تحریک کنند و به همین خاطر میزان درد و خارش بیماری تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

غذاهای پپر چرب : از این قبیل غذاها که اغلب فست فودها در آن قرار می گیرند,می تاونند عملکرد دستگاه گوارش را مختلف کنند و باعث ایجاد بیماری های مختلف از جمله یبوست و اسهال شوند که باعث ایجاد شقاق می شوند.

بهترین مرکز لیزر شقاق در تهران

ما در کلینیک هیلینگ با داشتن بهترین تجهیزات روز دنیا و کادری مجرب,سعی داریم تا رضایت شما بیماران عزیز را به دست بیاوریم.دقت داشته باشید که برای انتخاب بهترین مرکز لیزر شقاق در تهران یا هر شهر دیگری باید به موارد زیر دقت داشته باشید :

 • سابقه کاری (کلینیک هیلینگ با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه درمان بیماری های مقعدی)
 • کیفیت تجهیزات و دستگاه های لیزری
 • کادر درمان
 • قیمت تمام شده
 • تعداد درمان های موفق

 

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button