Slide 4
مرکز درمان بیماری های کلورکتال
جراحی با لیزر و درمان بیماری های نشیمنگاهی ، بدون نیاز به بیهوشی و تنها در کمتر از 20 دقیقه ، بدون درد و خونریزی

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر ( که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد ) می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

مشاوره رایگان

همینک تماس بگیرید

پشتیبانی قدرتمند و مشاوره رایگان قبل و بعد از عمل
تا زمان بهبود کامل مراجعه کنندگان

آیا عمل بیماری هموروئید دردناک است ؟

امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلفی امکان دارد به بیماری های مقعدی دچار شوند. یکی از بیماری ها بیماری هموروئید می باشد که بسیاری از افراد از عمل این بیماری می ترسند.

 

اطلاعات کلی در مورد بیماری هموروئید
به طور معمول شما باید بدانید که بیماری بواسیر و یا همان هموروئید داخلی درد زیادی ندارد. اگر این بیماری همراه با خونریزی هم باشد بدون شک درد زیادی را بیمار در آن احساس نمی کند. اما باید بدانید آن دسته از هموروئید هایی که خارجی هستند امکان دارد درد داشته باشد و این درد هم در برخی از موارد بسیار شدید است . برای درمان هموروئید شما باید به پزشک مراجعه کنید تا نوع درمان بیماری شما را مشخص کند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد در درمان بیماری هموروئید وجود دارد این است که شدت آن باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. برخی از آنها که شدت زیادی ندارند با استفاده از روش های خانگی به خوبی و به بهترین نحو ممکن درمان می شوند.

 

یکی از انواع بیماری های مقعدی که افراد زیادی به آن دچار می شوند و عوارض زیادی را هم در صورت عدم توجه به همراه دارد بیماری بواسیر و یا همان همورویید می باشد. شما در صورتی که این بیماری را در مقعد خود احساس کردید باید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا شدت آن را مورد بررسی قرار دهد و بهترین شیوه درمانی را برای آن مشخص کند. برخی از آنها شدت زیادی ندارند که با دارو درمان می شوند و برخی از آنها شدت زیادی دارند که آنها را باید با به کار گیری روش های جراحی از بین ببرند.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که جراحی و یا عمل بیماری هموروئید درد زیادی به همراه دارد که این باور اشتباه است. بدون شک جراحی و عمل با قیچی درد به همراه دارد، ولی باید بدانید با استفاده از لیزر هیچ دردی را به همراه ندارد. برخی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های جراحی با لیزر را درمان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

درمان بیماری هموروئید بدون درد به وسیله لیزر
اگر شما می خواهید بیماری هموروئید خود را بدون درد درمان سازید، بدون شک باید نزد یکی از بهترین و معتبرترین پزشک که در این زمینه تخصص دارد مراجعه کنید. پزشکانی که تجربه زیادی در زمینه درمان بیماری بواسیر دارند بدون شک درمان با لیزر را به شما پیشنهاد می دهند. این شویه درمانی مزیت های بسیار زیادی دارد که برخی از مهمترین این مزیت ها عبارت می باشد از :

کاهش عارضه بی اختیاری مدفوع
بسیاری از افرادی که از روش های دیگری برای درمان بیماری هموروئید خود استفاده می کنند و روش های جراحی با قیچی را به لیزر ترجیح می دهند به بی اختیاری مدفوع دچار می شوند. این بیماری در صورتی که با چاقو و قیچی درمان شود شکاف زیادی در ناحیه مقعد ایجاد می سازد. به همین دلیل باید بدانید که شما باید روش دیگری را برای جراحی انتخاب کنید.

جراحی با لیزر به عنوان یکی از بهترین و مناسب ترین روش ها شناخته می شود که پزشکان به شما توصیه می کنند. شما با استفاده از این روش اصلا به بی اختیاری مدفوع دچار نمی شوید و همین مورد یکی از مهمترین مزیت های آن می باشد.

سرعت بهبود
یکی از دیگر مزیت هایی که درمان با لیزر دارد این است که به زودی زخم بیماری همورویید شما بهبودی لازم را به دست می آورد. بدون شک استفاده از روش های دیگر به زودی بهبودی را رقم نمی زند. شما با استفاده از این روش می توانید در کمترین زمان زخم خود را درمان سازید و به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کنید. همین مزیت موجب می شود که بسیاری از افراد به زودی زخم را درمان نمایند و به کارهای زندگی شان برسند.

درمان بدون عفونت
برخی از روش های متنوعی که شما برای درمان بواسیر انتخاب می کنید امکان دارد بیماری و عفونت را به شما انتقال دهد. ولی باید بدانید با استفاده از روش درمانی لیزر هیچ بیماری و عفونتی به بدن شما وارد نمی شود. همین مورد یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های درمان با لیزر می باشد و شما می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. دقت داشته باشید زمان انتخاب این روش باید تنها نزد پزشکی که تخصص بسیار زیادی دارد مراجعه کنید. برخی از پزشکانی که تخصص ندارند امکان دارد طول دوره درمان شما را طولانی تر سازند.

زمان درمان کم
طول دوره درمان با لیزر بسیار زمان کمی را به خود اختصاص می دهد. شما برای معاینه زخم خود باید به پزشک مراجعه کنید تا به خوبی زخم شما را مورد بررسی قرار دهد. بعد از آن در صورتی که نیاز باشد زمان درمان با لیزر را برای شما تعیین می کند. در آن زمان تعیین شده باید به کلینیک و یا مطب پزشک مراجعه کرده تا در کمترین زمان برای شما از این روش درمانی استفاده کند. شما می توانید بعد از درمان به منزل بروید و نیازی نیست در منزل بستری شوید. بسیاری از افراد از اینکه در بیمارستان بستری شوند گلایه دارند و از مورد فراری هستند. بر همین اساس شما می توانید این روش درمانی را انتخاب کنید تا در کمترین زمان بیماری خود ار درمان سازید.

استفاده نکردن از پانسمان
برای درمان بیماری هموروئید با استفاده از لیزر پزشک برای شما از پانسمان استفاده نمی کند. شما نیازی نیست بعد از درمان زخم خود ار پانسمان سازید. در واقع برخی از مراقبت های کلی وجود دارد که باید تنها به آنها دقت داشته باشید و عمل کنید. در این صورت در کمترین زمان می توانید بیماری خود را درمان سازید. دقت داشته باشید زمان درمان بیماری باید به خوبی با پزشک در این مورد صحبت کنید تا مراقبت های بعد از لیزر را برای شما بیان نماید.

خونریزی کم
بسیار یاز افراد از خونریزی در هراس هستند و می خواهند روشی را برای درمان بیماری خود انتخاب کنند که در آن خونریزی وجود نداشته باشد. در واقع شما باید بدانید خونریزی زیاد برای درمان بیماری های مقعدی تنها در روش درمان با چاقو قیچی رخ می دهد. بنابراین نگران این مسئله نباشید، چرا که در طول درمان با لیزر هیچ گونه خونریزی و یا درد را تجربه نخواهید کرد. همین مورد یکی از مزیت های مهم این روش شناخته می شود که بسیاری از افراد به همین دلیل از آن استفاده می کنند. خونریزی یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد از آن ترس دارند.

به راحتی پیش رفتن درمان
از دیگر مزیت هایی که درمان بیماری هموروئید با لیزر دارد این است که سرعت پیش روی درمان بسیار کم است. بسیاری از افرادی که از بیمارستان می ترسند و نمی خواهند در بیمارستان بستری شوند، بدون شک این روش درمانی را برای خود انتخاب کنند. بیمارستان یکی از معضلاتی می باشد که امکان دارد برخی از افراد نخواهند برای درمان خود در بیمارستان بمانند. بدون شک برخی از افراد از اینکه در بیمارستان باشند اذیت می شوند و به همین دلیل تنها مایل هستند روش درمانی را انتخاب کنند که به طول دوره درمان نیاز ندارد.

بدون درد و بی حسی
بدون درد بودن درمان بیماری هموروئید با استفاده از لیزر یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های این روش می باشد. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که درمان بیماری شان با استفاده از لیزر درد زیادی را به دنبال دارد، ولی باید بدانید که با استفاده از لیزر شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. همین مورد موجب شده است که بسیاری از افراد تنها از این روش استفاده کنند. دقت داشته باشید برای اینکه هیچ دردی را زمان درمان تجربه نکنید بهتر است به پزشکانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مراجعه کنید. آنها با استفاده از بهترین روش ها، درمان بدون درد را برای شما انجام می دهند.

استفاده از نارون کوهی برای درمان بواسیر

نارون کوهی روش خانگی درمان بسیاری از بیماری های پوستی و بواسیر است. برای استفاده از نارون کوهی به محلول الکلی نارون کوهی یا تنتور نارون کوهی نیاز دارید که بستگی به هموروئید داخلی و خارجی و نحوه ی استفاده ی شما دارد. می توانید نارون کوهی را به صورت موضعی یا شیاف استفاده کنید. در این مقاله استفاده از نارون کوهی برای درمان بواسیر را شرح داده ایم. با این وجود بهتر است در صورت درد، خونریزی یا درمان نشدن هموروئید به پزشک مراجعه کنید.

روش اول: استفاده موضعی از نارون کوهی
با علائم هموروئید آشنا شوید
علائم هموروئید

بواسیر چیست؟ بواسیر رگهای متورم کانال مقعد است که در خارج یا داخل بدن دیده می شود. هموروئید در نتیجه ی فشار زیاد به رگها ایجاد می شود. فشار نیز نتیجه ی اجابت مزاج، بارداری یا اضافه وزن شدید است. هموروئید یک بیماری شایع است که اغلب با استفاده از نارون کوهی قابل درمان میباشد. علائم بواسیر عبارتند از:

خارش، سوزش یا درد مقعد.
خونریزی هنگام اجابت مزاج (خون قرمز روشن).
ورم یا برآمدگی مقعد.
اگر مطمئن نیستید که این علائم نشانه ی هموروئید است یا خیر، قبل از هرگونه درمان خانگی با پزشک مشورت کنید.
قبل از درمان هموروئید، مقعد را تمیز کنید.
برای تمیز نگه داشتن مقعد، روزانه حمام کنید یا دوش بگیرید. حمام گرفتن از دوش گرفتن بهتر است زیرا می توانید مدت طولانی در آب گرم بنشیند. نیازی به استفاده از صابون نیست و آب گرم کافی است. مقعد را به آرامی تمیز کنید، تا از تحریک مقعد جلوگیری شود.

حمام سیتز را امتحان کرده تا سریع تر درمان شوید. وان های ارزان قیمتی هستند که روی صندلی توالت قرار داده تا بتوانید مقعد را راحت تر درون آن قرار دهید. از آب گرم معمولی یا نمک اپسوم برای تسکین هموروئید استفاده کنید. سپس، ۱۰-۱۵ دقیقه در حمام سیتز بنشینید.
مقعد را با حوله خشک نکنید زیرا به مقعد آسیب می رساند.
گرم نگه داشتن مقعد

بعد از خشک کردن کل بدن، مقعد را با سشوار خشک کنید. سشوار را حداقل ۸ اینچ (۲۰ سانتی متر) از پوست خود دور نگه داشته و آن را حرکت دهید. خشک کردن با حوله مشکل را بدتر می کند.

سشوار را در ۱ نقطه قرار ندهید، زیرا پوست را می سوزاند.
برای استفاده از نارون کوهی برای درمان بواسیر از پارچه استفاده کنید.
تکه پارچه ای تمیز را به عصاره نارون کوهی آغشته کرده و به آرامی روی ناحیه آسیب دیده مالیده و چند دقیقه روی مقعد قرار دهید.

می توانید در صورت تمایل از پد های نارون کوهی استفاده کنید.
پد نارون کوهی برای هموروئید خارجی بهتر است، زیرا فقط به قسمت بیرونی مقعد می رسد. هموروئید داخلی درون حفره مقعد است در حالی که هموروئید خارجی بیرون از اسفنکتر است.
چند دقیقه قبل از لباس پوشیدن مقعد را خشک کنید.
هنگامی که پارچه را برداشتید و بعد از پوشیدن لباس مقعد را خشک کنید. اگر لباس را روی پوست خیس بپوشید، ممکن است خشک نشود.

لباس زیر نخی بپوشید تا هوای بیشتری به پوست برسد.
روش دوم: تهیه شیاف خانگی نارون کوهی
میکس کردن نارون کوهی برای درمان بواسیر
استفاده از نارون کوهی برای درمان بواسیر

یک قاشق چایخوری تنتور نارون کوهی را با یک قاشق چایخوری کره کاکائو مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک، یک قاشق چای خوری تنتور نارون کوهی و کره کاکائو مخلوط کنید. می توانید مخلوط را از داروخانه ی محلی یا فروشگاه مواد بهداشتی تهیه کنید.

این مخلوط برای هموروئید داخلی بهتر است. می توانید سه بار در روز از این روش درمانی استفاده کنید .
مخلوط را به شکل شیاف درآورید.
شیاف نارون کوهی

مخلوط را به شکل یک قرص کوچک مستطیلی شکل درآورید. اگر در شکل دادن به آن مشکل دارید، مخلوط را در پوشش پلاستیکی قرار داده و پوشش پلاستیکی را برای شکل دادن قرص بچرخانید. اگر در پوشش پلاستیکی نباشد، آن را در یک کاسه کوچک قرار دهید.

حداقل ۲ ساعت شیاف را فریز کنید.
فریز کردن شیاف نارون کوهی

شیاف را روی یک ظرف تمیز قرار دهید. سپس آن را در فریزر قرار داده تا یخ بزند. حداقل ۱-۲ ساعت باید در فریزر باشد.

دستکش یا غلاف انگشت بپوشید.
استفاده از دستکش برای نارون کوهی برای درمان بواسیر

برای تمیز نگه داشتن انگشتان خود محافظ دست بپوشید. پوشیدن دستکش از تجمع باکتری ها در زیر ناخن ها یا لبه های پوست جلوگیری می کند.

اگر بعد از اتمام کار دستان خود را تمیز بشویید، نیازی به دستکش نخواهید داشت.
شیاف را از فریزر بیرون آورید.
استفاده از نارون کوهی برای درمان بواسیر

هنگامی که شیاف سفت شد، آن را از فریزر خارج کنید. اگر در بسته بندی پلاستیکی قرار دارد آن را از پلاستیک بیرون آورده و یا درب کاسه را بردارید. اگر خیلی بزرگ باشد، می توانید آن را نصف کرده و نصف دیگر را در پوشش پلاستیکی و فریزر قرار داده تا زمان دیگری از آن استفاده کنید.

از روان کننده برای قرار دادن راحت تر شیاف استفاده کنید.
روان کننده شیاف نارون کوهی

از روان کننده هایی همچون ژله KY یا انگشت برای مرطوب کردن مقعد با اندکی آب سرد استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا هنگام قرار دادن شیاف از هرگونه ناراحتی جلوگیری کنید. علاوه بر این، با این کار شیاف بیشتر وارد مقعد می شود.

به پهلو دراز کشیده و باسن را باز کنید.
به پهلو دراز بکشید. زانوی پای بالاتر را به سمت تخت خم کنید. پای دیگر باید صاف باشد. با یک دست یک طرف باسن را بلند کنید

قرار دادن شیاف.
با استفاده از انگشت و دستکش، شیاف را به مقعد وارد کنید. مطمئن شوید که تقریباً یک اینچ وارد مقعد شده و از اسفنکتر عبور می کند. در غیر این صورت، شیاف از مقعد بیرون می آید.

اسفنکتر را فشار داده تا شیاف درون مقعد جای گیرد.
شیاف نارون کوهی

ماهیچه اسفنکتر را به مدت چند ثانیه فشار داده تا شیاف داخل مقعد بماند. ۵ تا ۱۰ دقیقه در حالی که شیاف درون مقعد است دراز بکشید.

دست های خود را با صابون و آب گرم شسته تا میکروب ها از بین بروند.
شستشوی دست

دستکش را بیرون آورده و دستان خود را تمیز بشویید. از آب گرم و صابون استفاده کرده و دستان خود را حداقل ۲۰ ثانیه بشویید و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید.

روش سوم: چه موقع نیاز به درمان پزشکی دارید؟
در صورت خونریزی، آسیب یا درمان نشدن بواسیر به پزشک مراجعه کنید.
در اکثر موارد هموروئید طی یک هفته بدون مراجعه به پزشک درمان می شود. با این حال، بعضی اوقات باعث خونریزی یا درد شدید می شود. علاوه بر این، گاهی اوقات هموروئید با درمان های خانگی درمان نمی شود. در صورت چنین اتفاقی پزشک گزینه های درمانی دیگری را برای تسکین درد معرفی می کند.

به پزشک اطلاع دهید که در حال درمان هموروئید با استفاده از نارون کوهی هستید.
نکته: هموروئید بسیار رایج است و نیازی به خجالت کشیدن نیست. پزشک نیز ممکن است به هموروئید مبتلا شده باشد. سعی کنید هنگام صحبت در مورد علائم عصبی نشوید.

اگر متوجه خونریزی شده و بالای ۴۰ سال دارید با پزشک مشورت کنید.
اگرچه خونریزی علامت شایع هموروئید است، ممکن است علامت بیماری جدی تر مانند سرطان روده بزرگ یا مقعد باشد. نگران نباشید، اما، بهتر است برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید.

نکته: با افزایش سن، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و مقعد افزایش می یابد

در صورت سرگیجه، گیجی، و یا بیهوش شدن به پزشک مراجعه کنید.
جای نگرانی نیست اما ممکن است این علائم نشانه ی یک بیماری جدی تر باشد. برای چکاپ هر چه سریع تر به پزشک یا مرکز مراقبت فوری مراجعه کنید. آنها با روش مناسب شما را درمان می کنند.

نکته: اگر مشکوک به هموروئید هستید علائم را با پزشک در میان بگذارید.

به پزشک اجازه دهید هموروئید را معاینه کرده و در صورت لزوم آزمایش هایی انجام دهد.
پزشک ممکن است برای تأیید تشخیص شما را معاینه کند. اگر هموروئید داخلی دارید، ممکن است با استفاده از انگشت شما را معاینه کند. همچنین ممکن است از پروکتوسکوپ برای معاینه داخلی استفاده کنند.

در موارد نادر، پزشک از کولونوسکوپی برای ارزیابی شرایط دیگر استفاده می کند. نگران نباشید زیرا این آزمایش درد ندارد.

در مورد درمان های موضعی هموروئید با پزشک صحبت کنید.
اگر نارون کوهی موثر نبود، ممکن است پمادهای بدون نسخه، کرم ها و شیافها موثر باشند. می توانید کرم های هموروئید و شیاف های هیدروکورتیزون را در داروخانه های محلی یا بصورت آنلاین تهیه کنید. تا یک هفته و طبق دستور العمل از آنها استفاده کنید. اگر هنوز هموروئید درمان نشده به پزشک مراجعه کنید تا در مورد سایر روشهای درمانی صحبت کند.

پیش از استفاده از محصول، برچسب را خوانده و مطمئن شوید که تمام دستورالعمل ها را دنبال می کنید.

سایر روشهای درمانی هموروئید
اگر هموروئید درمان نمی شود پزشک ممکن است روش های متفاوتی به شما معرفی کند. روش های مختلفی برای درمان هموروئید وجود دارد که اکثر آنها اندکی تهاجمی هستند. (میتوانید انواع روش های جراحی بواسیر را در این مقاله بخوانید.) پزشک می تواند یکی از موارد زیر را انجام دهد:

پزشک می تواند با رابر باند جریان خون را قطع کند که به معنی محکم کردن رابر باند اطراف هموروئید است. با این کار بواسیر قطع می شود.
برای کوچک کردن هموروئید، پزشک ممکن است یک ماده شیمیایی موضعی تزریق کند.
پزشک می تواند از حرارت لیزر یا نور مادون قرمز برای کوچک کردن و سفت کردن هموروئید استفاده کند.
در موارد نادر، پزشک هموروئید را جراحی یا استاپل کرده تا علائم تسکین یابند.

استفاده از وازلین برای بواسیر

همه ما با وازلین و خواص این ماده برای مشکلات مختلف,اشنایی داریم.اما ما در این مقاله قصد داریم که با کاربردهای وازلین برای بواسیر یا همان هموروئید اشنا شویم و ببینیم که آیا بر اساس حرف افراد مختلف,می توان به طور کلی این بیماری را از بین ببریم یا خیر.به هر حال قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با خواص وازلین یا بیماری بواسیر صحبت داشته باشیم,با نحوه به وجود آمدن بیماری و روش های پیشگیری از آن آشنا شویم.پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید!

 

بسیاری از افراد تصور می کنند که روش های درمان خانگی بواسیر بهترین راه برای از بین بردن بیماری هستند که اصلا اینطور نیست! در واقع این موارد تنها زمانی کاربرد دارند که شدت بواسیر یا سایر بیماری های مقعدی کم باشد و از این رو می توانید از مواد طبیعی برای کنترلش استفاده کنید.اگر کمی در گوگل جستجو داشته باشید,متوجه خواهید شد که بسیاری از افراد این مواد گیاهی را بدون مجوز و با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسانند که شاید در روزهای ابتدایی بیماری را از بین ببرد,اما بعد از مدتی دوباره همه چیز به حالت اول خود باز خواهد گشت.به همین دلیل است که همیشه می گوییم قبل از شروع درمان,با پزشک متخصص صحبت داشته باشید که مبادا مشکلات بیشتری در اثر روش های درمان اشتباه به وجود بیایند.

عمل بواسیر

معرفی بیماری بواسیر
همانطور که گفته شد,در ابتدا قصد داریم با خود بیماری و اینکه چطور به وجود می اید و روش های درمانش چه مواردی هستند اشنا شویم.اما بواسیر چیست و چطور به وجود می آید؟ در جواب باید بگوییم که بواسیر (نام اصلی اش هموروئید می باشد) یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی به حساب می آید که متاسفانه به سن و جنسیت ربطی ندارد و هر فردی با هر وضعیت جسمانی می تواند به آن مبتلا شود.به همین دلیل باید بسیار مراقب باشید و در صورت متوجه شدن حضور بیماری در بدن,سریعا به دنبال روشی برای درمان باشید.اما به طور کلی هموروئید زمانی تشکیل می شود که رگ های ناحیه تحتانی بدن یا همان مقعد,در اثر فشار یا عوامل داخلی دچار تورم شوند و همین تورم به مرور زمان شدت بیشتری پیدا می کند.این مورد را در نظر داشته باشید که اگر شدت بیماری زیاد شود,به مرور زمان یک نوع بافت اضافه تشکیل می شود که با بیرون افتادگی همراه خواهد بود (در بواسیر داخلی).

البته این تمام ماجرا نیست و خود بیماری بواسیر به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که هر دو مورد یک سری ویژگی های مشترک با یکدیگر دارند,از جمله روش های درمانی که یکسان هستند.اما اگر بخواهیم از دید درمان های خانگی به آنه نگاه کنیم,باید بگوییم که درمان های سنتی بر روی بواسیر داخلی سخت تر عمل می کنند که دلیلش عدم دسترسی به ناحیه مورد نظر است و از این رو نمی توانیم مواد مختلف را به آن زد (مانند پماد تتراسایکلین).البته ما در این مقاله قصد نداریم که تمام موارد مرتبط با بیماری را بررسی کنیم و این موضوع را به طور کامل در مقاله ای جدا گفته ایم که می توانید در این لینک بخوانید.

درمان خانگی بواسیر

بررسی ماده وازلین
وازلین یکی از کاربردی ترین مواد دارویی و زیبایی است که در سال ۱۹۸۲ توسط یک شرکت انگلیسی به نام یونیلیور به بازار عرضه شد و توانست در مدت کوتاهی,فروش بسیار بالایی داشته باشد و بسیاری از افراد برای کارهای روزمره خود از آن استفاده کنند.البته این ماده شگفت انگیز حدود ۳۰ سال قبل توسط یک جوان ۲۲ ساله کشف شد.وازلین از ترکیب مواد معدنی,پارافین و واکس میکرو کریستالی تشکیل شده است که تمام این مواد باعث ایجاد یک نوع خاصیت شفا بخشی در پوست می شوند.در حال حاظر بسیاری از کمپانی های بزرگ تولید کننده مواد آرایشی یا پزشکی از این ماده در محصولات خود استفاده می کنند که کار اصلی اش روان کنندگی و ترمیم کنندگی می باشد.

کاربرد اصلی این ماده شگفت انگیز در موارد زیبایی و نگهداری است که با هم ببرسی خواهیم کرد.برای مثال ما همیشه می بینیم که پزشکان پوست و زیبایی,از وازلین برای از بین بردن خشکی یا موارد مختلف مرتبط با پوست استفاده خواهد شد.شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چطور وازلین می تواند به درمان بواسیر کمک کند؟ پس ادامه مقاله را بخوانید!

استفاده از وازلین برای بواسیر
شاید برای شما سوال باشد که چطور وازلین برای بواسیر عمل می کند و بیماری را از بین می برد؟ در جواب کوتاه باید بگوییم که اگر بیماری شدت زیادی داشته باشید,این ماده تنها می تواند به عنوان تسکین دهنده و کنترل کننده عمل کند و به هیچ عنوان نمی توان به طور کامل نابودش کند.از این رو ما همیشه به بیماران خود این موضوع را گوشزد می کنیم که وقت خودتان را با روش های غیر علمی و کند که ثابت نشده اند,تلف نکنند و سریعا برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنند.اما به طور کلی وازلین با خاصیت لزج بودن و ترمیمی که دارد,کمک زیادی به درست عبور کردن مدفوع از ناحیه بواسیری و عدم وارد شدن فشار به رگ های مقعدی می کند که اهمیت بسیار بالایی دارد.برای این کار تنها کافیست هر روز مقدار وازلین را برای مدت ۲۰ دقیقه بر روی ناحیه بواسیری بزنید و منتظر بمانید تا کارش را انجام دهد.

بواسیر چه علائمی دارد ؟

در این مقاله قصد داریم علل به وجود آمدن بواسیر، علائم بواسیر ، راه های پیشگیری و در نهایت درمان بواسیر، این بیماری آزار دهنده را به تفصیل شرح دهیم.

بواسیر چیست؟
متخصصان حوزه ی علوم پزشکی و طب، آورده اند که در بخش انتهایی مجرای مقعدی ماهیچه ی حلقوی شکل ارادی وجود دارد. در اطراف این ماهیچه، سیاهرگ های بسیاری یافت می شود. این سیاهرگ ها به انبساط و انقباض ماهیچه ی حلقوی بسیار کمک می کنند. حال اگر این سیاهرگ ها به دلیل فشار های وارده ملتهب و متورم شوند، در اصطلاح پزشکی فرد دچار بواسیر و یا هموروئید شده است.

علائم بواسیر
بواسیر خارجی و بواسیر داخلی

علل به وجود آمدن بواسیر چیست؟
امروزه در دنیا به دلیل عدم وجود تغذیه مناسب و همچنین استفاده ی بیش از حد مردمان از فست فود ها، عملکرد دستگاه گوارش دچار اختلالات فراوانی می گردد. نبود فیبر و سبزیجات در برنامه ی غذایی شایع ترین علت به وجود آمدن یبوست در سنین مختلف شناخته شده است. ابتلا به یبوست و ایجاد فشارهای شکمی در طولانی مدت آسیب های جدی به دیواره ی روده و همچنین سیاهرگ های موجود در مقعد وارد می کند که در نهایت باعث شکل گیری بواسیر یا همان هموروئید می گردد.

از دیگر علل این بیماری شایع و زجر دهنده می توان به چاقی مفرط، ایستادن برای مدت طولانی، نشستن های غیر استاندارد و مداوم، سرطان کولون و روده ی بزرگ، ناتوانی در کنترل ماهیچه ی ارادی مقعد به علت کهولت سن، عدم استفاده از آب کافی در شبانه روز، کبد چرب و … اشاره کرد.

انواع بواسیر
در بیمارانی که به علت درد و سوزش شدید در ناحیه مقعد به پزشک مراجعه کرده اند، اغلب دو نوع متفاوت از بواسیر دیده شده است که در ادامه به شرح آن می پردازیم:

الف) بواسیر داخلی
در بواسیر داخلی، قسمت انتهایی جداره ی روده ی بزرگ در اثر یبوست های طولانی مدت و یا دیگر عللی که قبل تر عنوان شد، دچار التهاب و تورم در اکثر مواقع نیز منجر به خون ریزی های شدید می شود. این خونریزی ها به هنگام دفع مدفوع، سوزش بسیار زیاد و غیر قابل تحملی را به همراه دارد.

فرد به هنگامی که برای درمان به پزشک مراجعه می کند، ابتدا داروهای ضد یبوست، آنتی هموروئید و انواع پماد های موضعی تجویز می شود. در صورت عدم بهبود فرد پس از طی کردن دوره ی درمان با دارو، بنا به تشخیص پزشک فرد بستری و جراحی می شود. به دلیل شیوع زیاد این بیماری در افراد مختلف، عمل جراحی هموروئید بسیار رواج دارد و جای نگرانی و اضطراب وجود ندارد چراکه در اغلب موارد این عمل موفقیت آمیز گزارش شده است.

ب) بواسیر خارجی
به هنگامی که فرد در ناحیه ی بیرونی ماهیچه ی مقعدی خود کیسه های کوچک و گاهی اوقات متورمی را مشاهده کند، در اصطلاح پزشکی به بواسیر خارجی و یا هموروئید مبتلا شده است. اگر در ناحیه ی مقعد خود به هنگام اجابت مزاج احساس سوزش و درد دارید و همچنین کیسه های کوچک و متورم را لمس می کنید توصیه می شود که حتما به پزشک مراجعه نمایید.

در اکثر موارد پزشک پماد های موضعی تجویز می کند که اغلب پس از گذراندن دوره ی درمان، این کیسه های خونی متورم شروع به کوچک شدن و بهبود می کنند.

در حال حاضر درمان قطعی و صد در صدی برای بواسیر وجود ندارد و حتی ممکن است بعد از معالجه به دلیل تغذیه ی نامناسب و عدم توجه به توصیه های پزشک این بیماری و علایمش دوباره پدیدار شود و آرامش فرد را سلب نماید.

بواسیر داخلی و بواسیر خارجی
در این تصویر بواسیر داخلی و خارجی را نشان می دهد

علائم بواسیر چیست؟
بواسیر از آن دست بیماری هایی است که علائمش کاملا مشهود و قابل مشاهده است؛ به همین علت تشخیص آن به سادگی صورت می پذیرد. در ادامه به چندین مورد از شایع ترین علائم بواسیر می پردازیم:

خونریزی: مهم ترین و نگران کننده ترین علائم بواسیر یا هموروئید، خونریزی از ناحیه مقعد می باشد. در ابتدا حجم خون در حد چند قطره است و ممکن است فرد متوجه خونریزی نشود. اما رفته رفته خونریزی ها پس از دفع مدفوع بیشتر می شود و نگرانی فرد بیشتر می شود. این خونریزی ها علل مختلفی همچون سرطان کولون می تواند داشته باشد اما در اغلب موارد به دلیل ابتلا به بواسیر می باشد.
پدیدار شدن کیسه های متورم: پس از گذشت مدت زمان طولانی که فرد دچار یبوست های شدید است، در ناحیه ی خارجی دیواره ی مقعد او کیسه های متورم و ملتهب پدیدار می شود که ظاهر زیبایی ندارند.
سوزش و خارش ناحیه ی مقعدی: یکی دیگر از علائم بواسیر، سوزش و خارش مداوم پس از دفع مدفوع می باشد. توصیه می شود برای بهبود این خارش ها در تشت آب ولرم همراه با مقداری بتادین حل شده، برای مدت پنج الی ده دقیقه بنشینید تا سوزش تسکین یابد. توجه داشته باشید که ممکن است این خارش ها علل دیگری از جمله بیماری های انگلی دستگاه گوارشی داشته باشد که با انجام آزمایش تشخیص کامل می شود.
باریک شدن مدفوع: از دیگر علائم بواسیر، غیر طبیعی شدن و باریک شدن اندازه ی مدفوع می باشد. در این مورد توصیه می شود سریعا به پزشک مراجعه کنید چون ممکن است این عارضه علل دیگری همچون سرطان کولون داشته باشد که پزشک با معاینه متوجه آن خواهد شد.
علائم بواسیر بسیار متعدد اند. علاوه بر موارد فوق عللی همچون: درد ناحیه ی مقعد، خروج ترشحات لزج از مقعد، خروج ناکامل مدفوع، عدم اختیار بر دفع مدفوع و ترومبوز وریدی و … می توانند نشانه های ابتلا به بواسیر باشند.

نشانه ها را جدی بگیرید!
در نهایت توصیه ما این است که به هنگام مشاهده ی هر یک از علائمی که ذکر شد به جای درمان های خانگی و غیر اصولی، حتما به پزشک معتبر مراجعه کنید و علائم بواسیر را جدی بگیرید. برخی افراد به دلیل سهل انگاری مراجعه به پزشک را به تعویق می اندازند و برخی دیگیر نیز به دلیل خجالت کشیدن از طرح موضوع با پزشک درمان شان را به تعویق می اندازند. باید بدانیم که هیچ امری مهم تر از حفظ سلامت نیست و بهتر است با مشاهده ی کوچکترین علامت به پزشک مراجعه شود تا زمینه ی شکل گیری بیماری های سختر همچون سرطان روده فراهم نشود.

چه سوالاتی در هنگام مراجعه از پزشک بپرسیم ؟
اکثر بیماران بهبودی بدون عارضه و بدون عود بواسیر دارند. بهبودی کامل معمولاً با حداکثر دو هفته زمان انتظار می رود. چنانچه می خواهید برای درمان بیماری بواسیر خود نزد پزشک بروید می توانید قبل از شروع عمل سوالات زیر را بپرسید . دانستن پاسخ سوالات زیر در صورت مثبت بودن استرس قبل عمل را از شما به خوبی می گیرید .

می توانید از این سوالات استفاده کنید :
تاکنون چه تعداد از بیماران شما بدون انجام عمل جراحی بواسیرشان درمان شده ؟
چند بار عمل جراحی هموروئید را انجام داده اید ؟
چه تعداد از بیماران شما عوارض ناشی از برداشتن بواسیر توسط جراحی را گزارش کرده اند؟
احتمال عود مجدد بواسیر چیست؟

مشاوره در مرکز درمان بیماریهای کلورکتال
لوگوی مرکز

 

آقای عزیز اگر شما هم از بیماری بواسیر رنج می برید ، اکنون وقت آن است که برای درمان اقدام کنید. هیچ چیزی برای ترس یا مشکلات پس از عمل وجود ندارد . در مرکز درمان بیماری های کلروکتال تهران متخصصان ما وضعیت الان شما را ارزیابی خواهند کرد و بهترین روش درمان را پیش روی شما خواهند گذاشت . قبل از اینکه فکر کنید چه روش های دیگری هم وجود دارد از طریق روش های زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید و یک وقت مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای گرفتتن وقت مشاوره یا وقت ویزیت برای درمان بیماری با شمارهای ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ , ۰۲۱۸۸۲۱۶۳۴۰ و یا شماره موبایل: ۰۹۱۲۰۹۹۷۱۳۲ تماس بگیرید . متخصصان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستند .

هیلینگ کلورکتال، کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی با برخورداری پزشکان متخصص و کادر حرفه ای و مجرب، آماده خدمت رسانی در زمینه درمان ضایعات مقعدی با لیزر است.

بواسیر چیست ؟

در این مقاله به سوال کلی ” بواسیر چیست؟ ” ،پاسخ میدهیم و اطلاعاتی درباره ی درمان بواسیر، و انواع و علل این بیماری در اختیار شم قرار میدهیم.

انواع هموروئید
بواسیر اغلب به عنوان “واریس­های وریدی در مقعد و رکتوم” توصیف می­شود و هموروئیدها، عروق خونی بزرگ و برجسته­ای در داخل و اطراف مقعد و رکتوم پایین هستند. راست­روده (مقعد) قسمت پایین روده­ی بزرگ (روده بزرگ) است. بافت­هایی که از عروق پشتیبانی می­کنند، کشیده می­شوند. در نتیجه، عروق گسترش می­یابد، دیواره­ها نازک شده و خونریزی رخ می­دهد. هنگامی که کشش و فشار ادامه می­یابد، عروق تضعیف شده، خارج می­شوند. دو نوع هموروئیدها، خارجی و داخلی، به مکان آنها اشاره دارد.

هموروئید خارجی
هموروئید خارجی (خارج) در نزدیکی مقعد شکل گرفته و توسط پوستی حساس پوشیده شده است. آنها معمولا بدون درد هستند، مگر اینکه خون (ترومبوز) لخته شود.

ترومبوز هموروئید خارجی، لخته­ های خونی هستند که در یک هموروئید خارجی در پوست مقعد ایجاد می­شود. اگر لخته­ ها بزرگ باشند، می­توانند موجب شدت درد شوند. یک توده مقعدی دردناک ناگهان ممکن است ظاهر شود و در عرض ۴۸ ساعت اول بدتر شود. درد در طول چند روز به طور کلی کاهش می­یابد.اگر پوست در قسمت بالا باز شود، ممکن است خونریزی را مشاهده کنید.

هموروئید داخلی
هموروئید داخلی (داخل) در داخل مقعد در زیر پوشش قرار می­گیرد. و خونریزی بدون درد و پیش­آمدگی در طی حرکات روده شایع­ترین علائم آن است. با این حال، هموروئید داخلی می­تواند در صورت بروز کامل باعث درد شدید شود. این بدان معناست که آن از مقعد بیرون افتاده است و نمیتواند دوباره به داخل برگشت داده شود.

 
namad
rasaneh
ettehadieh
بیش از 10 سال است که شما را همراهی میکنیم و به پشتوانه تجربیات خود با ارتقاء و به روزرسانی و افزایش سطح کیفی خدمات ، همراه شما می مانیم

آدرس : تهران - میدان ونک - ابتدای خیایان شهید حقانی - پلاک 78 (ساختمان بانک دی) - طبقه سوم

شماره تماس : 02188216340

شماره تماس : 02188065942

شماره همراه : 09120997132

azadi