بیماری گوشت اضافه مقعد

پشتیبانی تلگرام
درمان بیماری بواسیر خارجی
درمان بواسیر خارجی
آوریل 21, 2021
علائم بواسیر خونی
بواسیر خونی
می 25, 2021

بسیاری از افراد هستند که تصور می کنند گوشت اضافه مقعد مقعد تنها به بواسیر گفته می شود و دلایل دیگری ندارد.اما باید بگوییم که دلیل ایجاد گوشت اضافه,می تواند موارد مختلفی از جمله شقاق و سایر بیماری های مقعدی باشد که با توجه به علائمی که دارند,می توانیم تشخیص دهیم که دقیقا با چه چیزی طرف هستیم.ما در این مقاله قصد داریم تمام موارد مرتبط با این عارضه را به همراه روش های درمان برای شما عزیزان بگوییم تا بتوانید با دید بازتری اقدام به از بین بردنش کنید.پس تا آخر همراهمان باشید!

داشتن بافت یا همان گوشت اضافه در درون یا اطراف ناحیه مقعدی می تواند دلایل زیادی داشته باشد و شما هیچوقت نباید خود جوش کاری انجام دهید که مبادا شدت بیماری بیشتر شود.اما از اصلی ترین دلایل ایجاد آن می توانیم به بواسیر و فیشر اشاره کنیم که همه ساله میلیون ها نفر به آنها مبتلا می شوند.اما نکته مثبت این است که با پیشرفت تکنولوژی و آمدن روش های درمانی جدید مانند لیزر,دیگر کسی دچار مشکلات حاد نمی شود و این بیماری ها در کمتر از ۳۰ دقیقه از بین خواهند رفت.

لیزر فیشر مزمن

بررسی دلایل ایجاد گوشت اضافه مقعد

قبل از اینکه بخواهیم روش های درمان بیماری را به شما عزیزان آموزش دهیم,می بایست با دلایل و علائم این بیماری و اینکه با انجام دادن یا ندادن چه کارهایی می توانیم تا حد امکان از آن جلوگیری کنیم آشنا شوید.همانطور که گفته شد,اولین و مهمترین دلیل همان بواسیر است که در مقاله های مختلف به طور کامل درباره اش نوشتیم که می توانید بخوانید.اما باز هم یک سری موارد هستند که برای شما آماده کرده ایم تا دیگر نیازی نباشد به صفحه ای دیگر بروید.

بواسیر

همه ما حداقل یکبار نام هموروئید یا همان بواسیر را شنیده ایم.نکته جالب در رابطه با این بیماری این است که هر فرد حداقل یکبار در طول زندگی خود دچارش می شود که از این بین,افراد زیادی حتی متوجه حضور بیماری در بدن خود نمی شوند و بعد از مدتی بواسیر به طور کامل از بین می رود.اما هستند کسانی که نیاز به درمان دارند و این روش درمان کاملا بستگی به انتخاب خود شخص و شدت بیماری دارد.چرا که اگر بیماری در مراحل ابتدایی خود باشد,امیدی است که بتوانید با روش های خانگی کاری برایش بکنید.اما در حالت شدید دیگر کاری از دستتان بر نخواهد آمد و می بایست به سراغ روش های دیگر از جمله لیزر بروید.

به طور کلی بواسیر به نوعی از بیماری های مقعدی گفته می شود که به دلیل تورم رگ های اطراف مقعد یا ناحیه تحتانی به وجود می آید و می تواند به مرور زمان شدت بیشتری پیدا کند.منظور از شدت بیشتر این است که مقدار درد,خونریزی یا بافت زائد آن بیشتر شود و از این رو بهتر است سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید.اما این تمام ماجرا نیست و خود بیماری بواسیر به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که هر کدام از این موارد یک سری علائم خاص خودشان را دارند که نگاهی به آنها خواهیم انداخت.

هزینه لیزر بواسیر

بواسیر خارجی

اولین نوع از بواسیر که قصد داریم امروز نگاهی به آن بیاندازیم,نوع خارجی است که به راحتی قابل تشخیص بوده و روش های درمان سنتی و خانگی بیشتر برایش جواب می دهند.شاید از خودتان بپرسید که چرا اینطور است؟ در جواب باید بگوییم که شما دسترسی کامل به ناحیه بواسیری دارید و از این رو می توانید از مواد و پمادهای مختلف برای کنترل بیماری استفاده کنید که در نوع داخلی به هیچ عنوان اینطور نیست.اصلی ترین روش تشخیص بواسیر خارجی,داشتن درد است که به مرور زمان بیشتر می شود و از این رو فرد نمی تواند آن را نادیده بگیرد.درد در کنار رگ های متورم یا بافت اضافی کار شما را برای تشخیص بسیار راحت کرده است و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد.

بسیاری از بیماران این سوال را از ما می پرسند که آیا می تواند بواسیر خارجی را با روش های خانگی به طور کلی از بین برد؟ ما هم می گوییم که تنها در مراحل ابتدایی بیماری این کار میسر خواهد بود و بیشتر پزشکان از مواد سنتی برای کنترل بیماری کمک می گیرند.ما در ادامه تعدادی از این روش های خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد که در صورت نیاز استفاده کنید.

بواسیر داخلی

بواسیر داخلی یکی دیگر از انواع بیماری های آنورکتال به حساب می آید که درصد زیادی از مردم به آن مبتلا می شوند.همانطور که از نام آن پیداست,در داخل ناحیه مقعدی ایجاد می شود و معمولا دسترسی به آن کار راحتی نیست.نکته ای که در رابطه با این نوع بواسیر می توانیم بگوییم,این است که معمولا با خونریزی همراه بوده که شدت آن به مرور زمان بیشتر می شود و اگر به فکر درمان نباشید,ممکن است کم خونی مزمن یا ضعف بدن بگیرید که بیماری های دیگری را به همراه خواهند داشت.متاسفانه افراد زیادی هستند که به خونریزی توجهی نمی کنند و به این دلیل که دردی ندارند,به سراغ روش های درمانی نمی روند.همین موضوع باعث شده است که افراد دارای بواسیر داخلی,بیشتر به سراغ لیزر بروند و به همین خاطر پیشنهاد می کنیم سریعا با کلینیک تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

مورد آخری که در رابطه با بواسیر داخلی به شما خواهیم گفت,این است که خود بیماری به ۴ شدت مختلف گروه بندی می شود که هر کدام از آنها یک سری علائم و روش های درمان مخصوص به خود را دارند.این ۴ مورد عبارتند از :

  • بواسیر داخلی از نوع ۱ : در این حالت بیماری در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد و می توانیند با نظر پزشک و رعایت یک سری نکات,به راحتی آن را از بین ببرید.علائم این نوع را می توانیم خونریزی بسیار اندک (اغلب بر روی مدفوع قابل مشاهده است) و تورم رگ ها در نظر داشته باشیم.
  • بواسیر داخلی از نوع ۲ : در مرحله بعدی از بیماری,مقدار خونریزی فرد تا حد به نسبت زیادی افزایش پپیدا می کند و از آن طرف هم یک نوع بافت زائد ایجاد خواهد شد.این بافت در هنگام نشستن دچار بیرون زدگی می شود که بعد از چند دقیقه به مکان اولیه اش باز خواهد گشت و نیازی به نگرانی نیست.اما باید بدانید که روش های درمان خانگی می توانند برای کنترل (نه درمان) بیماری به کار بروند.
  • بواسیر داخلی از نوع ۳ : سومین نوع از بواسیر داخلی که شدت بیشتر نسبت به دو مورد قبلی دارد بافت دارای افتادگی دیگر خود به خود حرکت نخواهد کرد و می بایست با دست آن را به داخل فشار دهید.همچنین خونریزی تا حد زیادی افزایش پیدا می کند و بهترین روش درمان,تیغ جراحی یا لیزر خواهند بود.
  • بواسیر داخلی از نوع ۴ : اخرین نوع از بواسیر داخلی به حساب می آید که اگر درمان نشود,ممکن است بیماری های دیگر از جمله آبسه مقعدی به سراغ بیماری بیایند و از این رو سریعا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

عمل بواسیر

شقاق

یکی دیگر از بیماری هایی که می تواند باعث ایجاد گوشت اضافه مقعد شود,همین شقاق یا فیشر است.در بیماری شقاق,یک زخم یا خراشیدگی در کنار ناحیه مقعدی فرد ایجاد می شود که به نسبت درد زیادی دارد و اگر درمان نشود ممکن است دردش بیشتر شده یا عفونت ایجاد شود.دلایل زیادی برای ایجاد فیشر وجود دارند که با هم بررسی خواهیم کرد و قبل از آن باید بگوییم که این دو بیماری,یعنی بواسیر و شقاق به طول کلی با یکدیگر متفاوت هستند و نباید آنها را باهم اشتباه بگیرید.

دلایل ایجاد شقاق

دلایل ایجاد شقاق و بواسیر می توانند بسیار مشابه یکدیگر باشند و به همین خاطر است که ما برای هر دو مورد در اینجا قرار داده ایم.البته این به معنای شباهت ۱۰۰% نیست! دلایل ابتلا به شقاق و بواسیر عبارتند از :

  • در حال حاظر مهمترین دلیل ایجاد بواسیر و شقاق به شکل مشترک,بیماری یبوست و اسهال می باشند که جزو گروه بیماری های گوارشی به حساب می آیند.زمانی که فرد به یبوست دچار می شود,در هنگام دفع فشار زیادی به دیواره مقعد و رگ های آن وارد خواهد شد که اگر درمان درمان نشود می تواند باعث ایجاد خراش در دیواره یا تورم رگ ها شود.برای درمان یبوست روش های زیادی وجود دارد که یکی از آنها مصرف درست ملین می باشد.
  • دومین موردی که باید به آن اشاره کنیم,مصرف به اندازه آب آشامیدنی در طول روز است که کمک زیادی به جلوگیری از ابتلا به یبوست می کند.برای یک فرد بالغ,حداقل ۷ لیوان پر در طول روز پیشنهاد می شود که در روزهای گرم سال به ۱۰ عدد افزایش پیدا می کند.
  • به مرور زمان که جلوتر می رویم,از میزان فعالیت افراد کمتر می شود و دلیلش هم به وجود آمدن تکنولوژی های مختلف است.در گذشته,کودکان و نوجوانان فعالیت زیادی داشتند و هر روز برای بازی به کوچه و خیابان می رفتند و همین موضوع باعث شده بود که فشار کمتری به ناحیه مقعدی (در اثر نشستن) وارد شود.دقت داشته باشید که در اثر نشستن طولانی مدت,فشار زیادی به رگ های ناحیه تحتانی وارد می شود که به مرور زمان بواسیر را به وجود می آورند.
admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button