عمل و لیزر فیشر مزمن

پشتیبانی تلگرام
درمان بواسیر با لیزر
درمان بواسیر با لیزر
مارس 28, 2021
درمان بواسیر با روغن زیتون
درمان بواسیر با روغن زیتون
مارس 30, 2021

فیشر مزمن را می توانیم یکی از دردناک ترین بیماری های مقعدی در نظر داشته باشیم که گاهی مواقع آنقدر شدید خواهد شد که پزشک نمی تواند بدون داروی بی حسی اقدام به معاینه بیمار کند.اما اصلا جای نگرانی نیست نیست! چرا که با آمدن روش های جدید و لیزر فیشر مزمن,می تواند در عرض چند دقیقه و بدون درد و خونریزی این بیماری را به طور کامل از بین برد.قبل از هر چیزی باید بدانید که روش های درمان خانگی به ندرت بر روی فیشر مزمن اثر خواهند کرد و این کار تنها باعث افزایش شدت بیماری خواهد..به همین خاطر بهتر است از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به شرایطی که دارید,روش های درمان مناسب را برای شما فراهم کند.

فیشر و انواع را بشناسید

اگر این بخش برایتان اهمیتی ندارد,بهتر است همین حالا به پایین اسکرول کنید تا روش های درمان مختلف فیشر مزمن را بخوانید.اما قبل از هر کاری ما پیشنهاد می کنیم که بیشتر با بیماری فیشر و روش های پیشگیری از آن آشنا شوید تا بتوانید بهترین کار را بکنید.به طور کلی فیشر یا همان شقاق به بیماری گفته می شود که فرد در ناحیه مقعدی (حساس – سلولی) دچار زخم و خراش می شود که گاهی مواقع آنقدر دردناک است که نمی گذارد تا چند روز بخوابید.به همین خاطر تا متوجه بیماری شدید,باید به پزشک مراجعه کنید تا مبادا شدت بیماری بیشتر شود و روش های مختلف بر روی آن عمل نکند.دقت داشته باشید که خود بیماری فیشر در دو نوع مختلف حاد و مزمن وجود دارد که هر کدام از آنها یک سری روش های درمان و علائمی دارند که باهم بررسی خواهیم کرد.

لیزر فیشر مزمن

بیماری فیشر حاد

اولین نوع فیشر که به آن فیشر حاد گفته می شود و معمولا در هفته های اول می توانید از روش های درمانی خانگی و طب سنتی برای از بین بردنش استفاده کنید.به طور کلی به نوعی فیشر گفته می شود که بین ۱ الی ۱۲ هفته طول می کشد و شدت کمتری هم خواهد داشت.البته این را بدانید که ممکن است روش های سنتی بر روی این نوع فیشر هم هیچ اثری نداشته باشند یا اگر اثر کنند,بعد از مدتی دوباره بیماری به بدن برگردد.اما اگر می خواهید فیشر حاد را به طور کامل ریشه کن کنید و هیچ دردی هم نداشته باشید,پیشنهاد ما استفاده از لیزر می باشد که به تازگی وارد شده است و دیگر کسی به سمت روش های سنتی نمی رود.

بیماری فیشر مزمن

همانطور که گفته شد,اگر بیماری بیش از ۱۲ هفته طول بکشد قطعا از نوع مزمن است که هیچ راه درمانی به غیر از لیزر نخواهد داشت.گاهی مواقع ممکن است که عضله اسفنکتر داخلی دچار آسیب شده و از آن طرف رگ های اطراف نتوانند به خوبی گردش خون را کنترل کنند که همین موضوع باعث دیر جوش خوردن زخم و عفونت آن خواهد شد.ننیازی به نگرانی نیست و می توانید با یک وقت مشاوره رایگان و معاینه رایگان,درمان بیماری را شروع کنید.

دلایل بروز بیماری فیشر

بسیاری از کسانی که برای لیزر فیشر مزمن به کلینیک هیلینگ می ایند,در ابتدا این سوال را می پرسند که چرا فیشر گرفته ایم و ما که اصلا کار خاصی نکرده ایم؟ خب مشکل دقیقا همینجاست که هیچ کاری نمی کنید…! دلایل زیادی باعث بروز بیماری شقاق می شوند که تعدادی از آنها جزو مهم ترین ها و تعدادی دیگر در حد حدس هستند که ما در اینن مقاله کاری با آنها نخواهید داشت.البته این را هم بگوییم که فیشر و بواسیر هیچ دلیل ثابتی ندارند و به همین دلیل تشخیص علت ابتلا کار چندان راحتی نخواهد بود.اما قبل از هر چیزی این را به شما بگوییم که برای جلوگیری از ابتلا به فیشر می بایست رژیم غذایی و طرز زندگی خودتان را بهبود ببخشید!

لیزر فیشر مزمن

  • یکی از مهمترین دلایل را می توانیم ابتلا به بیماری های مختلف گوارشی مانند یبوست و اسهال در نظر داشته باشیم که هر روز در بین جوامع در حال گسترش بوده و پیش بینی می شود این مقدار تا سال ۲۰۲۴ حدود ۳۰% رشد داشته باشد.زمانی که شما دچار یبوست می شوید,بدن برای دفع به مشکل بر می خورد و این کار را می بایست با فشار انجام دهد که همین فشار ممکن است باعث پارگی یا خراش بر دیواره مقعد بشود.
  • دومین عام تاثیر گذار را می توانیم بلند کردن اجسام سنگین بدانیم که فیشار بسیار زیادی بر پایین تنه و مقعد خواهد گذاشت که اگر بیش از حد تحمل باشد,قطعا فیشر به وجود می آید.به همین علت است که قشر عزیز کارگر به نسبت بقیه افراد بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.
  • رابطه مقعدی که در جوامع امروزی بسیار شیاع شده است سومین عامل مهم در پیدایش فیشر به حساب می آید که می تواند به سرعت باعث بروز بیماری شود.به هر حال می توانیم این را بگوییم که ورود هر جسم سومی به داخل مقعد ممکن است باعث آسیب جدی به دیواره آن شود.
  • در هنگام بارداری معمولا فشار بسیار زیادی بر رحم و مقعد فرد وارد می شود که همین مورد به مرور زمان می تواند باعث ایجاد فیشر شود.به همین دلیل است که همیشه می گوییم در دوران بارداری نباید کارهای سنگین انجام دهید که مبادا مقدار فشار بیشتر شود.
  • آخرین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم,تنگی مقعد می باشد که فرد را در هنگام دفع دچار مشکل خواهد کرد.به همین خاطر مدفوع در هنگام خارج شدن به دیواره مقعد برخورد زیادی خواهد داشت.

روش های درمان فیشر مزمن و حاد

به طور کلی برای درمان هر نوع بیماری مقعدی می توانید از سه روش مختلف استفاده کنید,یعنی روش های خانگی,دارویی و عمل که هر کدام از این مووارد یک سری مزایا و معایبی دارند.البته همانطور که چند خط بالاتر هم گفته شد,برای درمان فیشر مزمن تنها می توان از روش لیزری استفاده کرد تا بیماری به طور کامل از بین برود و بیماری هم هیچ دردی نداشته باشد (چرا به شکل عادی درد این بیماری بسیار زیاد بوده و تیغ جراحی آن را بیشتر هم می کند).

لیزر فیشر مزمن

درمان فیشر با روش های خانگی

برای شروع درمان های خانگی باید این مورد را در نظر داشته باشید که در مدت ۳ الی ۴ روز اثر مثبتی از آنها ندیدید,می بایست سریعا برای روش های درمانی بهتر به پپزشک متخصص مراجعه کنید تا مبادا شدت بیماری بیشتر شود.

زوغن زیتون : اولین ماده ای که می توانید برای جلوگیری از سفت شدن مدفوع و ابتلا به یبوست از آن استفاده کنید می باشد که تاثیر زیادی بر عملکرد درست دستگاه گوارش خواهد داشت.پیشنهاد می شود حداقل در یک وعده غذایی خود (روزانه) از این روغن مصرف داشته باشید تا تاثیر خودش را بگذارد.

ژل آلوئه ورا : ژل آلوئه ورا یکی دیگر از موادی است که می توانید برای ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر و کاهش درد از آن استفاده کنید.برای شروع می بایست ژل موجود در برگ گیاه آلوئه ورا را با یک چاقو یا وسیله ای دیگر بردارید و سپس آن را به محل زخم بزنید و بگذارید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی آن باقی بماند.

تشت آب گرم : اگر وان بزگ دارید که چه بهتر,اما اگر ندارید می توانید از تشت اب گرم برای تسکین درد فیشر استفاده کنید.این کار هیچ تخصص یا ماده خاصی نیاز ندارد و می توانید روزانه چند بار هم انجامش دهید.

عسل : یکی از بهترین موادی که می تواند خاصیت ضد عفونی بالایی داشت هباشد و از ایجاد عفونت در محل زخم جلوگیری کند,همین عسل است که برای هزاران سال در طب های مختلف از آن استفاده می شد و یک ماده ثابت شده می باشد.اگر می خواهید با روش های درمان خانگی فیشر آشنا شوید,این مقاله را بخوانید.

لیزر فیشر مزمن

در حال حاظر بهترین و سریع ترین روش درمان فیشر حاد و مزمن استفاده از لیزر می باشد که تکنوولوژی ان به تازگی وارد کشور شده است.در این روش بیماری به هیچ عنوان خونریزی و درد نخواهد داشت و به همین خاطر هر کسی می تواند از آنکمک بگیرد (از جمله کودکان و افراد سالمند که تحمل درد پایینی دارند).در لیزر از داروی بی حسی موضعی استفاده می شود و به همین خاطر افرادی که به داروهای بیهوشی حساسیت دارند هم می توانند این کار انجام دهند.

البته مزیت های این روش درمان نسبت به روش سنتی آنقدر زیاد است که دیگر کسی به سمت تیغ جراحی نمی رود و به مرور زمان منسوخ خواهد شد.در سنتی ممکن بود که عضله اسفنکتر داخلی بیماری دچار آسیب شود و همین موضوع می توانست باعث ایجاد بی اختیاری مدفوع در بیمار و ایجاد دردسرهای جدید بشود.همچنین لیزر فیشر مزمن نسبت به جراحی سنتی هزینه و وقت کمتری نیاز دارد و دلیلش هم تجهیزات پیشرفته ای است که در این کار استفاده می شوند.

admin
سلام من ادمین و مشاور کلینیک هستم و برای پاسخ به سوالات شما عزیزان و ارایه مشاوره در خدمت شما هستم .
Call Now Button